Záložna CREDITAS – představení a recenze

Záložna CREDITAS (její dřívější logo) se změnila na Banku CREDITAS v roce 2017
Záložna CREDITAS (její dřívější logo) se změnila na Banku CREDITAS v roce 2017

UPOZORNĚNÍ: Tento článek pojednává ještě o předchůdci Banky CREDITAS a tím byla Záložna CREDITAS! Recenzi banky CREDITAS naleznete zde.


Záložna CREDITAS, spořitelní družstvo byla založena v roce 1996 v Třebíči pod názvem 1. Třebíčská záložna, „spořitelní a úvěrní družstvo“. V roce 2010 se přejmenovala a od této doby působí pod současným názvem Creditas. Po změně jména a přemístění centrály do Olomouce v tom samém roce se stala jednou z nejrychleji rostoucích záložen v ČR. Nyní má přes 19 000 (2016) členů a bilanční sumu více jak 10 miliard korun.

UPOZORNĚNÍ! Záložna CREDITAS získala 18. října 2016 od České národní banky plnohodnotnou bankovní licenci a od 1. ledna 2017 se mění na Banku CREDITAS. Banka CREDITAS bude nově poskytovat ucelenou řadu bankovních služeb pro své stávající i nové klienty!

Družstevní forma záložny

Záložna CREDITAS je finanční společnost s družstevní právní formou, zřízená dle zákona č. 87/95 Sb. Stanovy, zákony a další dokumenty jsou vám k dispozici.

Pojištění vkladů členů družstva

Všechny finanční prostředky na běžných účtech a vklady (tzn. finanční prostředky na spořicích účtech, spořicích vkladech a termínovaných vkladech), které mají její členové v Záložně CREDITAS, jsou pojištěny do výše odpovídající 100 000 euro (např. 2 700 000 Kč při kurzu 27 Kč za euro).

Členství v záložně CREDITAS

Podmínkou využívání služeb záložny je členství. Členství v Záložně CREDITAS nepředstavuje pro členy žádnou zátěž. Mohou, ale nemusí se účastnit členských schůzí, neručí za případné ztráty záložny atd.

CREDITAS internetové bankovnictví je zdarma

Běžný účet lze pohodlně a bezpečně spravovat z domova pomocí Internetového bankovnictví, které vám umožní provádět neomezené množství jednorázových nebo trvalých plateb a poskytuje všechny výhody klasické internetové banky.

FATCA status – prohlášení

Záložna CREDITAS, spořitelní družstvo je plně v souladu s požadavky amerického daňového zákona FATCA a je zaregistrovaná u amerického daňového úřadu jako reportující zahraniční finanční instituce podle Modelu 1 mezivládní smlouvy (IGA). Identifikační číslo, tzv. GIIN (Global Intermediary Identification Numer) Záložny CREDITAS, spořitelní družstvo je: 2UNF4D.99999.SL.203

Bankovní kódy pro platby

Bankovní kód pro mezibankovní platební styk v rámci ČR: 2250.

Swiftový kód pro zahraniční platební styk, tzv. BIC: CTASCZ22.

Záložna CREDITAS, spořitelní družstvo

Sídlo záložny:

tř. Svobody 1194/12
779 00 Olomouc

IČ: 634 92 555
DIČ: CZ63492555

ID datové schránky: tfadizi

V Záložně CREDITAS, spořitelním družstvu plní funkci výboru pro audit, v souladu se zákonem č. 93/2009 Sb., kontrolní komise. Seznam členů kontrolní komise je dostupný v části Zápis v obchodním rejstříku.

Zápis v obchodním rejstříku: Krajský soud v Ostravě, oddíl Dr, vložka 5022

Pavel Hubáček – většinový vlastník záložny CREDITAS

Pavel Hubáček (46) začal podnikat v 90. letech nejprve v dovozu spotřebního zboží, poté se pustil i do obchodování s nemovitostmi a pohledávkami. V roce 2002 založil úvěrovou společnost Smart Capital. Tu v roce 2010 prodal a založil privátní investiční skupinu Unicapital a.s.

Investiční skupina Unicapital a.s., působí prostřednictvím čtyř dceřiných společností v energetice, zemědělství, developmentu a na finančních a kapitálových trzích. Skupina se zaměřuje zejména na dlouhodobé investiční pří́ležitosti. Základní kapitál mateřské společnosti dosahuje 300 milionů korun (2015) a celková konsolidovaná bilanční suma skupiny činila ke konci roku 2014 více jak 2 miliardy korun.


UPOZORNĚNÍ: Tento článek pojednává ještě o předchůdci Banky CREDITAS a tím byla Záložna CREDITAS! Recenzi banky CREDITAS naleznete zde.

2 KOMENTÁŘE

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..