Banka Creditas – představení produktů a profil banky

Rok 2017 je pro bývalou záložnu, nyní banku i pro její klienty rokem významných změn. A vypadá to, že rozhodně změny k lepšímu. Jako vůbec první záložna na českém trhu získala bankovní licenci. Od 1. ledna 2017 tak nese označení Banka CREDITAS a.s. I díky tomu mohla banka přinést řadu nových produktů s parametry, které patří na celém českém trhu mezi nejlepší.

Banka Creditas
Banka Creditas - logo

Banka CREDITAS vstoupila na bankovní pole dne 1. ledna 2017 a spustila momentálně nejlepší spořící a běžný účet zdarma a bez poplatků na českém trhu.

Banka Creditas

Od 1. ledna 2017 se družstevní záložna CREDITAS oficiálně stala CREDITAS bankou (poté co jí loni udělila ČNB bankovní licenci). V nové bankovní nabídce se soustředí na produkty, kde chce výrazně posilovat svůj podíl na trhu oproti konkurenci, především: běžný účet, spoření a transakce v cizích měnách. Velký zájem banka Creditas očekává kromě běžného účtu zejména o spořící účet Creditas s celkovým úročením 1,1 % p.a. (ročně), termínovaný vklad se sazbou až 2,5 % p.a. (ročně).

Sestavení nabídky pro běžné uživatele (nepodnikatele – retail) má podle předsedy představenstva Banky CREDITAS Vladimíra Hořejšího jasný cíl:

„Chceme být pro klienty jejich hlavní bankou pro platební styk a výhodné zhodnocování úspor. Základem jsou proto atraktivní sazby pro spoření a běžný účet s širokou škálou moderních nástrojů obsluhy. Klienti jistě ocení i nové moderní pobočky.“

Předseda představenstva banky CREDITAS Vladimír Hořejší
Předseda představenstva banky CREDITAS Vladimír Hořejší

Banka Creditas a její hlavní produkty

Spořící účet CREDITAS

Spořící účet CREDITAS s bezkonkurenčním úročením 1,1 % ročně.

Banka CREDITAS vstoupila na trh s nejvýhodnějším úrokem pro spořicí účet. Spořit u ní můžou klienti navíc bez omezení výše vkladů, bez pásmového úročení, a bez nutnosti založení či využívání jakýchkoli jiných produktů banky.

Celkové úročení 1,1 % p. a. klient získá, když využívá spořicí účet k jeho účelu, tedy ke spoření (z účtu neodešla v předchozím čtvrtletí platba). I pokud nastal odchozí pohyb na účtu, úspory se vždy zhodnotí minimálně o 0,5 %.

Creditas spořící učet
Creditas spořící učet – venkovní reklama

„Už základními parametry jde o nejvýhodnější spořicí účet na trhu, chtěli jsme ale něco navíc. Základ sazby ve výši minimálně 0,5 % garantujeme po následujících pět let, tedy až do roku 2021. Je to závazek vůči klientům, kteří díky tomu nemusejí každý měsíc přemýšlet, zda je jejich spoření ještě výhodné,“

dodává předseda představenstva Vladimír Hořejší.

Termínovaný vklad Creditas

TERMÍNOVANÉ VKLADY SE SAZBOU AŽ 2,5 % ROČNĚ.

Výhodné jsou pro klienty i termínované vklady s pevně danou úrokovou sazbu, která se během doby vkladu nemění. Klienti si můžou zvolit období vkladu od 1 roku až do 10 let a připisování úroků měsíčně nebo na konci období. Pokud budou potřebovat peníze, můžou vybrat bez sankce až 20 % vkladu předčasně. Vklad nabízí banka CREDITAS v korunách i v eurech, minimální výše korunového termínového vkladu je 5 000 Kč.

Běžný účet Creditas

BĚŽNÝ ÚČET CREDITAS S NADSTANDARDNÍ ŠÍŘÍ SLUŽEB ZDARMA

Základní a nejčastější transakce na běžném účtu nabízí banka zdarma.

Samozřejmostí je bezplatné vedení účtu, vedení libovolného počtu fyzických karet MasterCard Standard a virtuální platební karty MasterCard Virtual. Zdarma jsou všechny příchozí a odchozí platby či trvalé příkazy a pět výběrů z jakéhokoli bankomatu v ČR.

Účet má bezkonkurenční podmínky pro cestování a platby do/ze zahraničí. Například výběr z bankomatu v zahraničí je jen za 30 Kč. Účet je možné otevřít kromě českých korun také v dalších šesti měnách (EUR, USD, GBP, CHF, PLN a RUB).

Creditas a služby pro podnikatele

ŠIROKÁ NABÍDKA PRO FIRMY A PODNIKATELE (OSVČ)

Základem nabídky pro právnické osoby – podnikatele je běžný účet, který má shodné parametry (a shodné poplatky), jako běžný účet pro osoby fyzické – nepodnikatele.

Právě firemní zákazníci Banky CREDITAS tvoří jádro více než 2000 klientů využívajících FX služby a mezinárodní platby. U cizoměnových operací navíc podnikatelé oceňují, že kromě 14 základních měn CREDITAS zrealizuje konverzi i u ostatních, volně směnitelných měn (při objemu nad 500 000 Kč). Další výhodou jsou výborné převodové kurzy. Banka totiž pro klienty používá výhodnější kurzy a poplatky za cizoměnové platby jsou již od 15 Kč.

Banka CREDITAS vstoupila na tuzemský trh s řadou novinek

Mottem banky je „Chtějte víc od svých úspor“.

Zásadním novým produktem je proto spořicí účet s celkovým úrokem 1,1 % p.a., bez pásmového úročení či omezení výše vkladu. V nabídce jsou také termínované vklady s dobou uložení až 10 let, pevnou úrokovou sazbou až 2,5 % p.a. a možností pětinu vkladu bez sankce vybrat.

Stěžejní produktové body banky:

Protože pro vás chceme být hlavní bankou, výrazně jsme vylepšili běžný účet, u kterého jsou ty nejběžnější úkony a služby zdarma. Bezplatné je například vedení účtu, korunový platební styk, platební karty MasterCard Standard a MasterCard Virtual či pět výběrů z jakéhokoli bankomatu v ČR. Již tradičně chceme být také nejlepší volbou pro cizoměnové operace, proto nabízíme bezkonkurenční kurzy a poplatky za konverzi měn i platební styk.

Internetové bankovnictví Creditas

Banka spustila nové webové stránky a internetové bankovnictví creditas, které je moderní, přehledné, funkční a bezpečné. V něm najdete vše potřebné od plateb přes přehledy a nastavení transakčních, spořicích i úvěrových produktů. Novinkou je mobilní bankovnictví, k dispozici ke stažení pro iOS a Android.

Internetové bankovnictví Creditas – představení bankovní aplikace:


Pokud vás zajímá dění v ekonomice, bude se vám líbit bankovní blog FX Blog , který vedou experti banky na makroekonomiku a trhy Radim Synek a Roman Koděra.

Pro své klienty vydává také C-JOURNAL, časopis o dění nejen v Bance CREDITAS. Ten je klientům k dispozici zdarma na všech pobočkách banky ve většině velkých měst ČR.

Televizní spoty CREDITAS

Lednovou novinkou je reklamní kampaň s těžištěm v televizních spotech a na internetu. Až do dubna díky ní se veřejnost seznámí s nabídkou spořicího účtu Creditas.

Televizní reklama na spořící účet:

Bankovní novinky Creditas

V únoru 2017 banka spustila nové možnosti zakládání produktů online. Nové online možnosti zakládání produktů výrazně zjednodušily a především zrychlily cestu klientů k bankovním produktům. Mezi tyto novinky patří následující:

Plnohodnotný proces online zakládání bankovních účtů

V průběhu února bylo novým klientům umožněno založit běžný účet, spořicí účet a termínovaný vklad plně online.

Zadat žádost vám zabere jen pár minut a účty budete mít k dispozici v ideálním případě už do druhého pracovního dne. Tedy pokud budou všechny dokumenty, které poskytnete bance v pořádku a vaše aktivační platba dorazí včas na bankovní účet. Pak už vám nic nebrání plně využívat a ovládat svůj účet prostřednictvím Creditas internetového bankovnictví. V něm si pak můžete okamžitě založit i další bankovní produkty, jako například:

Zakládání produktů přímo v internetovém bankovnictví Creditas

Pro klienty, kteří již internetové bankovnictví mají, banka nabídla možnost okamžitého založení běžného i spořicího účtu. Nově klientům také umožňuje zažádat si o platební karty MasterCard přímo v internetovém bankovnictví – odpadla tak nutnost chodit s tímto požadavkem na jednu z 15 celorepublikových poboček.

Dokončení žádosti poštou – pouze do konce února 2017

Dosud měli klienti banky možnost vyplnit žádost o produkty online s dokončením poštovní cestou. Vzhledem k obrovskému zájmu o bankovní produkty momentálně pracují na přednostním vyřízení těchto žádostí. Pro založení nových produktů, proto bylo doporučeno navštívit některou z 15 poboček nebo vyčkat na březen, kdy bude k dispozici plnohodnotné online zakládání.

Kompletní představení Banky CREDITAS

O bance – Historie banky

Historie Banky CREDITAS sahá až do roku 1996, kdy vznikla 1. Třebíčská záložna, „spořitelní a úvěrní družstvo“. Finanční služby byly využívány především jeho členy v okolí Třebíče.

Od roku 2010 se záložna začala masivně rozvíjet a transformovat. V plánu byla expanze z původně regionálně působícího družstva na finanční instituci operující celorepublikově. Právě proto došlo k jejímu přejmenování na Záložnu CREDITAS, spořitelní družstvo a také k přesunu centrály z Třebíče do Olomouce. Od té doby finanční i další ukazatele stabilně rostly.

Banka CREDITAS
Banka CREDITAS – dřívější logo družstevní záložny

Přirozeným vývojem tak záložna dospěla do stádia, jehož logickým vyústěním bylo zahájení transformace spořitelního družstva na akciovou společnost. V listopadu 2015 byla podána žádost o bankovní licenci, která byla následně instituci v měsíci říjnu 2016 udělena. Na český bankovní trh tak 1. ledna 2017 vstoupila nová banka – Banka CREDITAS.

Současnost banky

Banka CREDITAS přináší svým klientům především výhodné služby platebního styku a zajímavé zhodnocení úspor. V oblasti firemního bankovnictví se specializujeme na financování českých společností a nabízíme také jedny z nejvýhodnějších devizových konverzí na trhu.

Banka CREDITAS je součástí skupiny smíšené holdingové osoby, která rovněž zahrnuje investiční skupinu UNICAPITAL, přičemž ovládající osobou skupiny je investor a finančník Pavel Hubáček. Investiční skupina UNICAPITAL působí v oblastech energetiky, zemědělství, developmentu a realit.

  • na trhu působí: 20 let
  • poboček po celé ČR: 15
  • zaměstnanců banky: 180

Představenstvo banky CREDITAS

Představení nejdůležitějších lidí ve vedení banky Creditas:

Ing. Vladimír Hořejší, MBA

Ing. Vladimír Hořejší, MBA

Od 1. ledna 2017 je předsedou představenstva a generálním ředitelem Banky CREDITAS. Ve funkci člena představenstva Záložny CREDITAS působil od roku 2012, jeho předsedou je od roku 2013. Během své profesní dráhy zastával řadu vedoucích pozic, např. v Konsolidační bance Praha, České konsolidační agentuře. Byl také náměstkem ministryně informatiky pro oblast e-government.

Kamil Rataj, MBA

Kamil Rataj, MBA

Od 1. ledna 2017 je místopředsedou představenstva Banky CREDITAS a současně působí na pozici ředitele Úseku provozu a ICT. Členem představenstva Záložny CREDITAS a následně jeho místopředsedou je od roku 2012. V bankovnictví se pohybuje již od roku 1999, kdy pracoval ve vedoucích pozicích v eBance či Raiffeisenbank. Aktivně se zapojil do úspěšné fúze obou bank, řídil centralizaci významných činností back-office a optimalizaci vybraných pobočkových procesů. Během své profesní dráhy vedl řadu významných projektů v oblasti implementace a rozvoje bankovních systémů.

Radim Synek, MBA

Radim Synek, MBA

Od 1. ledna 2017 je členem představenstva Banky CREDITAS a současně působí na pozici ředitele Úseku finančních trhů a retailového bankovnictví. Ve funkci člena představenstva Záložny CREDITAS působil od roku 2014. V minulosti působil na pozici viceprezidenta Citibank a vedoucího obchodního oddělení obchodování na mezibankovních trzích pro Českou a Slovenskou republiku. V letech 2007–2009 pracoval pro londýnskou Citibank, kde měl na starosti obchodování na mezibankovních trzích v Česku, Slovensku, Rumunsku, Hong-kongu, Islandu a v Srbsku.

Mgr. Miroslav Morháč, MBA

Mgr. Miroslav Morháč, MBA

Od 1. ledna 2017 je členem představenstva Banky CREDITAS a současně působí na pozici ředitele Úseku řízení rizik, kterou zastával od nástupu do původní záložny CREDITAS v říjnu 2014. Dříve působil v různých funkcích v oblasti obchodování na finančních trzích ve Slovenské sporitelně a Hypovereinsbank. Poté byl produktovým a projektovým manažerem Treasury Sales v Raiffeisenbank, následně odpovídal za celkový business design a vývoj bankovních systémů ve společnosti Sunguard.

Ing. Josef Holub, FCCA

Ing. Josef Holub, FCCA

Od 1. ledna 2017 je členem představenstva Banky CREDITAS a současně působí na pozici ředitele Úseku financí, kterou zastával od nástupu do původní záložny CREDITAS v lednu 2012. V letech 1992 až 1997 pracoval ve společnosti PriceWaterhouse, poté byl až do roku 2010 finančním ředitelem a členem představenstva v pojišťovně Aviva, následně působil jako nezávislý konzultant. Je kvalifikovaným členem asociace certifikovaných účetních ACCA ve Velké Británii.

Základní a fakturační údaje banky

Sídlo banky je v Olomouci

Banka CREDITAS a.s.
tř. Svobody 1194/12
779 00 Olomouc

IČ: 634 92 555

DIČ: CZ63492555

Zelená linka: 800 888 009
(pracovní dny od 8 do 17 hodin)

E-mail: info@creditas.cz

Kód banky pro platby

Bankovní kód pro platební styk v rámci ČR: 2250 kód banky.

Swiftový kód, tzv. BIC: CTASCZ22.

Mezinárodní číslo bankovního účtu umožňující provádět platby do a ze zahraničí, tzv. IBAN, banka přiděluje ke každému klientovu účtu.

Korespondentská banka (pro správné směrování a přijetí příchozí zahraniční platby): ING Bank N.V., Českomoravská 2420/15, 190 00 Praha 9, BIC: INGBCZPP, kód banky: 3500.

ID datové schránky: tfadizi

Zápis v obchodním rejstříku

Krajský soud v Ostravě, oddíl B, vložka 10892.

Toto je největší a nejobsáhlejší recenze banky Creditas na českém internetu. Pokud máte nějaké náměty nebo připomínky, neváhejte se s námi podělit dole v kometářích a také nám sdělte Vaše zkušenosti s bankou Creditas, ať se tu rozproudí živá diskuze o této nejmladší bance na českém bankovním trhu!

2 KOMENTÁŘE

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..