ChainCamp Ostrava 2021 – otevřená komunitní konference ze světa BlockChain

ChainCamp Ostrava 2021
ChainCamp Ostrava 2021

ChainCamp Ostrava je otevřená komunitní konference ze světa BlockChain

Je určena pro všechny zájemce o svět BlockChain, tedy technologie, filozofie, DeFi, trading, smartcontracts, mining, privacy, security…

Konference je pro návštěvníky zcela zdarma a kdokoliv může přednášet. Poznejte další nadšence a experty z oboru, pobavte se v uvolněné a přátelské atmosféře ať už během dne nebo na afterparty.

ChainCamp Ostrava 2021 - informace
ChainCamp Ostrava 2021 – informace

Místo a datum konání akce:

SOBOTA 18. ZÁŘÍ 2021
OSTRAVA, AULA VŠB-TUO

17. listopadu, 708 00 Ostrava-Poruba

chaincamp.cz | info@chaincamp.cz

Program konference

ChainCamp Ostrava 2021 - program
ChainCamp Ostrava 2021 – program
ChainCamp Ostrava 2021 - program
ChainCamp Ostrava 2021 – program
ChainCamp Ostrava 2021 - program
ChainCamp Ostrava 2021 – program

Na konferenci promluví:

  • Jakub Kicom Vejmola – Jakuba asi znáte jako Kicoma z Bitcoinovýho kanálu. V únoru 2019 začal na YouTube publikovat videa o Bitcoinu a jiných kryptoměnách. Povedlo se mu propojit jeho předchozí aktivity – video, grafický design a nadšení pro IT technologie – do jednoho projektu, který popularizuje kryptoměny a vyvracet mýty.

Bitcoin je long game

Bitcoin je tu s námi už skoro 13 let. Mnoho lidí ho objeví a myslí si, že na něm může rychle zbohatnout. Většině se to nepodaří, protože se zcela nesprávně zaměřují na krátký časový úsek, na kterém je Bitcoin umí pořádně vyškolit. Kvůli tomu tady totiž Bitcoin není, kvůli tomu nebyl stvořen. Bitcoin je totiž běh na dlouhou trať. Bitcoin je long game.

  • Lukáš Kovanda, Ph.D.Hlavní ekonom investičních fondů Czech Fund, seniorní analytik OSN, člen Národní ekonomické rady vlády ČR, pedagog VŠE, autor ekonomických knih a běžec dlouhých tratí se znepokojením sleduje tištění miliard nových peněz v podání centrálních bank. Má proto za to, že čas bitcoinu a kryptoměn dříve či později nadejde.

  • Karel Kyovský založil a je ředitelem společnosti GENERAL BYTES s.r.o. která od roku 2013 vyrábí a dodává automaty na prodej kryptoměn do celého světa. S dodanými téměř pěti tisíci automaty se GB řadí mezi světovou jedničku. Karel je programátor, hacker a baví ho nové projekty.

  • Dominik Stroukal je hlavní ekonom Platební instituce Roger a autor první knihy o Bitcoinu a dalších kryptoměnách. Vyučuje na VŠ CEVRO institut a v roce 2020 mu vyšla nová kniha Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny.

  • Michal Hanych je zároveň advokát i daňový poradce (SimpleLaw & SimpleTax). Věnuje se především právu a daním v digitálním podnikání. Aktuálně se zabývá zdaněním kryptoměn, a to především z pohledu daní z příjmů a DPH.

  • Josef Tětek – Brand ambasador SatoshiLabs, který se již několik let věnuje studiu Bitcoinu. Své chápání tohoto neuvěřitelného fenoménu předává širší veřejnosti skrze články, knihy, přednášky nebo podcasty.

Bitcoin jsou peníze

Z popela předešlé finanční krize vzešel vynález absolutní digitální vzácnosti, který dodnes málokdo chápe. Bitcoin jsou globální neutrální peníze. Má bitcoin vhodné peněžní vlastnosti? Bude se svět v příštích letech bitcoinizovat? A proč dávají větší smysl bitcoinové vrstvy než altcoiny?

  • Dušan Matuška – Jeden zo zakladajúcich členov Paralelnej Polis v Bratislave. Jeho víziou je svet, kde nebudeme musieť vymieňať Bitcoin za iné peniaze. Pomáha porozumieť Bitcoinu, vyhnúť sa podvodom a ochrániť svoj majetok pred infláciou a rozhodnutiami bank. Pravidelne prednáša a edukuje o Bitcoine.

Ako neprísť o svoje bitcoiny

Založiť si hardvérovú peňaženku je len prvým krokom k ochrane svojich bitcoinov. Čo sú ďalšie odporúčané praktiky? Aké návyky je dobré si osvojiť, aby sme minimalizovali riziko, že o svoje kryptomeny prídeme? Povieme si o jednoduchých a praktických tipoch, aby ste mali ako HODLer pokojneší spánok

  • Petr Kučera Advokát, člen core týmu advokátní kanceláře Blockchain Legal. S kolegy z Blockchain Legal se zaměřují na právní poradenství v oblasti fintech, krypta, IT a technologického sektoru. Specializuje se na právo IT, duševního vlastnictví, ochranu osobních údajů, obchodně-právní vztahy související s kryptoměnami a sporovou agendu.

  • David Rakušan – Ve společnosti Rockaway Blockchain Fund pracuje na pozici investičního manažera. Pracoval jako Investmen Analyst v RSJ Investment (€500M AUM). David je držitelem CFA charteru a vystudoval University of Birmingham.
  • Miroslav Vozňák – Profesor na ostravské Fakultě elektrotechniky a informatiky, věnuje se různým oblastem komunikačních technologií jako IOT, 5G/6G sítě, big data analytics nad daty sítí, kybernetická bezpečnost a kvantová kryptografie. Dle studie Stanford University zveřejněné patří mezi World’s Top 2% of Scientists v oblasti Information & Communications Technologies.

Bezpečnost přenosu informací v éře kvantových počítačů.

Noční můra kryptografů se naplňuje, se vzrůstajícím výkonem kvantových počítačů roste riziko prolomení dnes užívaných šifer a jedna z cest, jak tomuto problému čelit, je kvantová kryptografie. Popularizační přednáška bude pojednávat o způsobu, jak bude zabezpečena komunikace v budoucnosti a posluchači se dozví rovněž novinky z běžících projektů v oblasti kvantové kryptografie a přednášející se podělí o zkušnosti z prvního dálkového nasazení kvantové distribuce klíčů v ČR na 76 km dlouhé optické trase mezi městy Ostrava a Cieszyn.

  • KryptoVláďa je youtuber, který se zajímá o blockchainy druhé a třetí generace a oblast decentralizovaných financí. Už dva roky se snaží žít mimo tradiční finanční systém

  • Krypto Mates alias Matěj Švancer je popularizátor Bitcoinu – snaží se jej vysvětlovat jednoduše a na snadno pochopitelných příkladech. Nejviditelnější je na YouTube, kde má druhý největší kanál z česko-slovenské krypto scény. V brzké době bude spouštět další projekty pro veřejnost, o kterých se na ChainCampu budete moct dozvědět jako první.

Bitcoin – jak najít práci v nejzajímavějším oboru současnosti

Bitcoin – nejzajímavější odvětví současnosti s téměř neomezeným potenciálem. I přesto (nebo možná právě proto) je tady obrovská poptávka po talentech, které chtějí utvářet budoucnost. Nezáleží na tom, co umíš, nebo jak dlouho se Bitcoinu věnuješ – pokud chceš v tomto odvětví pracovat, stačí se snažit a práci si vždy najdeš. Jak na to od čerstvého bakaláře, který ještě před dvěma roky o Bitcoinu nevěděl nic a teď má druhý největší YouTube kanál na toto téma v ČR, pořad o kryptu na Prima CNN a rozjíždí mezinárodní projekt zaměřený na lightning network.

  • Ladislav Krištoufek je Profesorem ekonomie na Univerzitě Karlově, vede kurzy ekonometrie a data science. Patří k nejcitovanějším českým vědcům. Kryptoaktivům se věnuje od roku 2013, kdy publikoval svůj článek o Bitcoinu, který se stal jedním z vůbec prvních tematických finančních výzkumných článků a nasbíral více než 700 citací.

  • Radovan Vávra alias „vlk z Tábora“ je investor který věří na pravdu, lásku a diskontovaný peněžní tok.

  • Alex Pilař více než 20 let pracoval na executive a non-executive pozicích v IT a logistice po celém světě. Postupně se dostal až na pozici Executive Vice Prezident DPDHL a Global COO v DHL Supply Chain divizi s více než 180 000 zaměstnanci. Je fanda do technologií a inovací a pravidelně publikuje na téma Bitcoin.
  • Juraj Forgács je Zakladatel a riaditel Fumbi Network, startupu prinášajúceho jednoduché a bezpečné investovanie do kryptomien pre širokú verejnosť. Vyštudoval Fakultu medzinárodných vzťahov na Ekonomickej univerzite, roky pracoval ako finančný analytik, ekonóm a finančný manažér pre medzinárodné spoločnosti. Získal hlboké znalosti zo sveta financií a podnikania.

Analýza Bitcoinu. Čo sa musí stať aby stál 10 000 000 CZK

Juraj je zakladateľom a riaditeľom Fumbi Network, startupu prinášajúceho jednoduché a bezpečné investovanie do kryptomien pre širokú verejnosť. Juraj vyštudoval Fakultu medzinárodných vzťahov na Ekonomickej univerzite v Bratislave, roky pracoval ako finančný analytik, ekonóm a finančný manažér pre medzinárodné spoločnosti. Pri tejto práci získal hlboké znalosti zo sveta financií a podnikania

  • Pavel Niedoba je Softwarový vývojář, který v roce 2013 založil nejstarší směnárnu kryptoměn v České republice. Kryptoměny vnímá jako důležitou náhradu svobod o které jsme za poslední dekádu přišli. Nejdůležitější rozměr kryptoměn je politický, protože stát a finance musí být odděleny, podobně jako k tomu došlo u náboženství.

  • Lubomír Valík je Finančník a spolumajitel poradenské kanceláře Diverzo, která vzdělává veřejnost a pomáhá klientům v otázkách bohatství. Kromě tradičních investic se věnuje také digitálním aktivům, proto v rámci doktorského studia na VŠE učí praktický seminář Bitcoin & blockchain, kde se studenty probírají ekonomické aspekty Bitcoinu a testují dApps na Ethereu.

  • Daniel Steigerwald – Funemployed with privacy project LandB.

Podivuhodný svět po Bitcoinu

Bitcoin je přelomový vynález. Mění způsob, jakým lidé uvažují o inflaci. penězích, společnosti, a státu. Mění dokonce lidi samotné. Kam to vše spěje a dospěje? Měl Harry Seldon pravdu, že budoucnost lidstva lze předpovídat pomocí psychohistorie? Rozhodně neočekávejte přednášku o nějaké utopii, ale ani o distopii. Budu vám vyprávět o neutropii.

  • Petr Novotný je Zakladatel a šéfredaktor finančního portálu Investičníweb.cz, který se také věnuje roli kryptoměn v portfoliu drobného investora. Petr je přes čtvrt století aktivním investorem a spoluzakladatel fondů soukromého kapitálu Longevitytech.fund a Česko-slovenský půdní fond.

Co je blockchain?

Blockchain se často vysvětluje jako otevřená účetní kniha do které může každý nahlédnout a ověřit si údaje. Blockchain je technologie, kterou si lze představit jako databázi, která uchovává neustále se rozšiřující počet záznamů.

Co je Bitcoin?

Decentralizovaná kryptoměna, která je navržena tak, aby ji nikdo nemohl padělat. V bitcoinové síti neexistuje centrální bod, ani nikdo, kdo by mohl o síti rozhodovat. V roce 2008 síť popsal a vytvořil člověk nebo skupina lidí podepsaná jako Satoshi Nakamoto.

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..