Zdanění Bitcoinu a dalších kryptoměn – přednáška Michala Hanycha na Bitcoin meetupu

Zdanění a daně z příjmu u Bitcoinu a ostatních kryptoměn - radí Michal Hanych ze SimpleTax s.r.o.
Zdanění a daně z příjmu u Bitcoinu a ostatních kryptoměn - radí Michal Hanych ze SimpleTax s.r.o.

Zdanění kryptoměn

Na lednovém Bitcoin meetupu v Brně vystoupil další vážený host s aktuálně velmi ožehavým tématem, tentokrát se řešilo – zdanění kryptoměn. Do brněnské Industry zavítal Michal Hanych ze SimpleTax s.r.o., který se podělil o důležité informace, jak se věci mají z pohledu práva, účetnictví a daní!

Danění kryptoměn – bitcoin meetup Paralelní Polis

Bitcoin, kryptoměny a daně z příjmů

Málokde najdete tolik dojmologií nepodložených zákonem. Že se daní jen převod na fiat. Že krypto je vždycky měnou, protože tak rozhodl Soudní dvůr EU. A že se finančák stejně nikdy nedozví, že jste nějaké příjmy měli…

Dozvíte se, jak správně zdanit příjmy z kryptoměn. Projdeme si, co se stane, když to správně neuděláte. A kde jsou slabá místa nebo finty, které můžete použít.

Kdo je Michal Hanych ze SimpleTax?

Michala Hanycha baví dlouhodobě dvě věci: paragrafy a finance. Rád je rozplétá nebo spojuje dohromady, kde je třeba a potřeba. Specializuje se na daňové spory. Vlastní poradenskou společnost SimpleTax s.r.o. a je daňový právník v advokátní kanceláři KMH Legal. Nebojí se řešit problémy spojené s novými technologiemi a chápe, že realita je jiná než psané právo. Aktuálně žije v Nizozemsku, kde se věnuje mezinárodnímu daňovému právu. Baví ho fintech, svět nových financí a samozřejmě kryptoměny!

Zajímavý rozhovor o bitcoinu a kryptoměnách s Dominikem Stroukalem

Kryptoměny a daně z příjmů

V rámci přednášky se budeme zabývat zdaněním fyzických a právnických osob, které jakkoliv nakládají s kryptoměnami. Zaměříme se na způsob zdanění traderů a těžařů, krátce se budeme bavit o přijímání kryptoměn v obchodním styku (kavárny, eshopy apod.). Na praktických příkladech bude vysvětleno, v kterém okamžiku dochází ke zdanitelnému příjmu a naopak, které případy zdanění nepodléhají. Hovořit budeme také o uplatňování DPH jak u tradingu tak těžby. V neposlední řadě si řekneme, jak lze v mezích zákona optimalizovat zdanění příjmů, opět jak u obchodování tak i těžby.

Bitcoin meetup – Paralelní Polis – zdanění kryptoměn – KRYPTOMĚNY a DANĚ z příjmů – jak zdanit zisk z Bitcoinu a dalších kryptoměn?

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..