Penze a investice UNIQA s novým představenstvem

UNIQA
UNIQA

V polovině února 2021 schválila dozorčí rada novou sestavu představenstva pro UNIQA penzijní společnost a UNIQA investiční společnost v České republice. 

S platností od 17. února má představenstvo obou společností tyto členy: Martin Žáček, Lucie Urválková, Peter Socha a Rastislav Havran. V představenstvu UNIQA investiční společnosti je pátým členem představenstva Jan Vinter.

UNIQA představenstvo

15. října 2020 se společnosti AXA v České republice, na Slovensku a v Polsku staly součástí skupiny UNIQA Insurance Group. UNIQA penzijní společnost a UNIQA investiční společnost byly přejmenovány z AXA penzijní společnosti a AXA investiční společnosti v polovině ledna 2021. Jmenování nového představenstva je dalším krokem v postupném procesu praktického začleňování původních společností AXA do UNIQA. 

Martin Žáček, Lucie Urválková, Peter Socha a Rastislav Havran pracují současně v představenstvu UNIQA pojišťovny a obou převzatých AXA pojišťoven v České republice. 

Jejich vizitky, stejně jako představení člena představenstva UNIQA investiční společnosti Jana Vintera, najdete níže.

Nové personální složení představenstva UNIQA penzijní společnosti a UNIQA investiční společnosti

Martin Žáček

Martin Žáček

Martin Žáček (55) zahájil svoji profesní dráhu jako vědecký pracovník. V roce 1994 vstoupil do pojišťovnictví, nejprve jako šéf oddělení controllingu, protože čísla byla a jsou jeho svět. Strávil celou svoji kariéru v našem odvětví v jednom dresu: nejprve Česko-rakouské pojišťovny (1994-2001) a po jejím přejmenování UNIQA (od 2001).

Martin Žáček zastával v průběhu let různé top manažerské pozice v představenstvu společnosti, mimo jiné jako CITO a CFO.  Generálním ředitelem (CEO) se stal v české UNIQA v roce 2008. V roce 2014 byl jmenován do stejné funkce i pro sesterskou UNIQA na Slovensku. Kromě toho je činný i v prezídiu České i Slovenské asociace pojišťoven. Několikrát obdržel prestižní ocenění „Pojišťovák roku“, a to jak v Česku, tak i na Slovensku.

Martin Žáček je ženatý a má dvě dcery. Rovněž je hrdým dědečkem tří vnuček. Ve volném čase je vášnivým běžcem a triatlonistou (v dorostenecké kategorii byl držitelem československého mistrovského titulu v atletice). Mluví čtyřmi jazyky a zajímá se o historii a geografii.

Lucie Urválková

Lucie Urválková

Lucie Urválková (48) absolvovala Slezskou univerzitu v Karviné, a poté spojila svou kariéru na řadu let s auditem a poradenstvím. Působila v konzultačních firmách „velké čtyřky“ a kromě jiného se specializovala na oblast pojišťovnictví. Propracovala se postupně až na pozici manažerky finančního poradenství pro střední a východní Evropu, kde pomáhala českým i zahraničním korporátním klientům.

O roku 2007 pracuje v představenstvu nejprve české UNIQA pojišťovny, a od roku 2014 současně i slovenské UNIQA poisťovni (CFO; místopředsedkyně představenstva). V uplynulých letech byla opakovaně zvolena mezi nejvýznamnější manažerky (TOP ženy Česka, Nejvlivnější ženy Česka). UNIQA koncernem je pravidelně pověřována i vedením různých strategických mezinárodních projektů; v současné době řídí celý integrační proces s AXA.

Angažuje se na půdě České asociace pojišťoven i jako mentorka juniornějších kolegyní nebo mluvčí na různých konferencích na podporu kariérního rozvoje žen. Je maminkou sedmiletého syna. Ve volném čase sportuje a cestuje. Stále si rozšiřuje svůj obzor, v poslední době mimo jiné i v kurzech tvůrčího psaní.

Peter Socha

Peter Socha

Peter Socha (51) zahájil svoji kariéru po studiu zahraničního obchodu na Vysoké škole ekonomické v Bratislavě v sektoru bankovnictví, kde v oblasti obchodování na mezibankovním trhu strávil na různých pozicích 8 roků. V roce 2000 nastoupil do DDP Lipa, společnosti zaměřené na 3. penzijní pilíř.
Její akvizice společností Winterthur, spolu s postupným přidáním 2. pilíře – životního a neživotního pojištění a investic, byla základem vzniku finanční skupiny převzaté v roce 2008 společností AXA, která se nyní stává součástí UNIQA Group. Během tohoto období prošel Peter Socha různými manažerskými pozicemi. Začal jako CFO, pokračoval jako COO a následně mu byla svěřena odpovědnost za kompletní řízení segmentu Life&Savings. 

Peter Socha žije v Bratislavě. Je ženatý a má 2 děti. Mezi jeho záliby patří například cestování, kulturní akce a návštěvy uměleckých galerií. Snaží se aktivně věnovat sportu; momentálně si jeho srdce plně získal badminton.

Rastislav Havran

Rastislav Havran

Nejmladší člen nového představenstva Rastislav Havran má 38 let. Po studiu politologie na Univerzitě Komenského v Bratislavě a na univerzitě v Salcburku zahájil profesní život ve slovenské UNIQA poisťovni jako člen mezinárodního trainee programu v roce 2006.

Postupně byl koncernem UNIQA International nasazen jako manažer různých rozvojových projektů v sesterských společnostech UNIQA v Rumunsku, Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a dalších zemích. Mimo jiné vedl i program Target Operating Model zaměřený na vzájemné využití synergií pro UNIQA Česko a UNIQA Slovensko.

Od roku 2014 pracoval jako ředitel operací pro UNIQA ČR a SR, a od roku 2016 je činný jako člen představenstva ve funkci COO. Dres UNIQA tak nyní hájí už patnáctý rok.

Jeho volný čas aktuálně konzumují hlavně synek-předškolák a loni narozená dcerka. Rád cestuje a sportuje. Aktivně se věnuje fotbalu, lyžování, golfu a tenisu, jako fanoušek podporuje celý život FC Liverpool. Rád čte životopisy význačných osobností.

Člen představenstva UNIQA investiční společnosti

Jan Vinter

Jan Vinter

Jan Vinter (43) studoval Vysokou školu finanční a správní v Praze a Investment Management School v Londýně. V oblasti investic a Asset Managementu se pohybuje přes 20 let. Začínal v oboru audit, daně a poradenství v malé americké firmě Mc Dowell. Koncem 90. let nastoupil do Credit Suisse Asset Management jako administrátor podílových fondů a analytik. Od roku 2004 byl ve funkci Portfolio Manager zodpovědný za správu majetku penzijního fondu a pojišťovny Winterthur, a o dva roky později získal pozici Portfolio Managera v rámci AXA investiční společnosti.

Do jeho odpovědnosti spadaly správa majetku, alokace aktiv institucionálních klientů v ČR i SR. Posledních pět let pracoval jako vedoucí Asset Managementu AXA investiční společnosti pro Česko i Slovensko a od roku 2017 je členem jejího představenstva.

Volný čas nejraději tráví se svými dětmi na horách. Sportem číslo jedna je pro něj cyklistika. Relaxuje rovněž četbou a poslechem hudby.

UNIQA pojišťovna, a.s.

Je univerzální pojišťovna, která vychází vstříc rozmanitým potřebám občanů i firem ohledně životního a neživotního pojištění. UNIQA byla založena „na zelené louce“ v roce 1993. V době svého vzniku byla pilotním projektem expanze rakouského pojišťovacího kapitálu na východní trhy. Brzy se stala jedním ze základních kamenů pozdějšího evropského pojišťovacího koncernu UNIQA Insurance Group s nynějšími aktivitami na osmnácti trzích celého kontinentu. Pojištění se značkou UNIQA má sjednáno na deset milionů zákazníků.

UNIQA penzijní společnost, a.s.
UNIQA investiční společnost, a.s.

Vedení společnosti UNIQA pojišťovna, a.s.

Ing. Martin Žáček, CSc., předseda představenstva, generální ředitel, transformace & klientský management
Ing. Lucie Urválková, místopředsedkyně představenstva, finance
Mgr. Marek Bártek, člen představenstva, retail
RNDr. Martin Rotkovský, Ph.D., člen představenstva, korporátní obchod & affinity
Mgr. Rastislav Havran, člen představenstva, operace & IT
Ing. Peter Socha, člen představenstva, bankopojištění
Anna Podgornaya, členka představenstva, HR & brand & komunikace

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..