UNIQA pojišťovna – Třetí Nejlepší životní pojišťovna na trhu

V jedenáctém ročníku soutěže Nejlepší pojišťovna 2019 (Cena Hospodářských novin), obsadila UNIQA v kategorii Nejlepší životní pojišťovna třetí příčku.

Pojišťovna UNIQA
Pojišťovna UNIQA

V jedenáctém ročníku soutěže Nejlepší pojišťovna 2019 (Cena Hospodářských novin), obsadila UNIQA v kategorii Nejlepší životní pojišťovna třetí příčku. Znovu se tak dokázala prosadit na medailová místa, tentokrát mezi 12 nominovanými společnostmi. „Cenný kov“ získala už sedmý rok v řadě za sebou. Loni vyhrála kategorii Nejlepší neživotní pojišťovna.

Projekt Nejlepší pojišťovna a Nejlepší banka si klade za cíl poskytnout veřejnosti ucelený obraz o finančním trhu a pomoci jí zorientovat se v aktuální nabídce a úrovni služeb.

UNIQA v kategorii Nejlepší životní pojišťovna obsadila třetí příčku

V kategorii Nejlepší životní pojišťovna, v níž letos UNIQA obsadila cenné třetí místo, se hodnotí desítky kritérií rozdělených do dvou základních oblastí – klientského pohledu a akcionářského pohledu. Potřebná data jsou shromažďována z webových stránek, sazebníků a výročních zpráv. Nedílnou součástí podkladů pro analýzy jsou také četná mystery testování (shopping, calling, mailing) u všech hodnocených institucí. Při hodnocení se
zohledňují také vybrané hospodářské ukazatele, které dokládají ekonomické zdraví.

Tip na článek: Vybrané spotřebiče a dražší spotřební elektronika se vyplatí pojistit

„Loni jsme touto dobou oslavovali vítězství v kategorii Nejlepší neživotní pojišťovna. Letos jsme se prosadili mezi životními pojišťovnami. Dokazuje to naše úspěšné rozkročení v oblasti produktů a služeb a univerzálnost, a v neposlední řadě ekonomické zdraví. Umístění mezi 12 soupeřícími společnostmi je vyšší, než jaké odpovídá našemu aktuálnímu pořadí podle tržního podílu. A ocenění si vážíme o to více, že jsme ho obdrželi po všestranném několikaměsíčním screeningu pojišťoven, který vyhlášení předcházel. Chtěl bych poděkovat všem zaměstnancům naší společnosti, kteří svojí každodenní prací za tímto výsledkem stojí,“ zhodnotil bronz UNIQA pojišťovny její generální ředitel Martin Žáček.

Tip na článek: Čeho se vyvarovat při správě společných financí partnerů

Aktuálně má UNIQA pojišťovna ve svém kmeni okolo 200.000 pojistných smluv na životní pojištění. Za prvních 9 měsíců roku zvýšila UNIQA předpis životního pojistného bezmála o 2 %. Na životní pojistné připadá v portfoliu UNIQA asi 15 % celkového ročního objemu.

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..