mBank zavádí vkladové bankomaty, využijte možnost hotovostních vkladů na účet

Vkladový bankomat mBank
Vkladový bankomat mBank

Banka mBank se snaží naslouchat zákazníkům a neustále přináší produkty a služby, které zjednoduší správu vašich financí. Jednou z nejčastěji se objevujících požadavků u této banky byly vklady v hotovosti prostřednictvím vkladových bankomatů.

Vklad hotovosti na účet

Tento týden, banka s radostí oznámila, že ve spolupráci s jejími strategickými partnery Broker Consulting a Euronet přináší nyní možnost využít bezplatné hotovostní vklady na účty v mBank (mKonto, mKonto #navlastnitriko, mKonto pro děti, eMax a mKonto Business).

V rámci zkušebního provozu jsou klientům k dispozici zatím vkladové bankomaty na těchto adresách:

 • Klimentská 1216/46, Praha 1
 • Vinohradská 101, Praha 3
 • Palackého třída 66, Brno
 • Milady Horákové 899/50, Brno
 • Prešovská 18, Plzeň
 • Klatovská třída 416/22, Plzeň
 • Riegrova 386/33, Olomouc
 • Masařská 329/12, Opava
 • Československé armády 375/16, Hradec Králové
 • Revoluční 123/17, Liberec
 • Beneše z  Loun 138, Louny
 • Nám. svobody 527, Třinec
 • Dr. Davida Bechera 1176/28, Karlovy Vary
 • Hornoměstská 3, Velké Meziříčí

Po ukončení zkušebního provozu rozšíří síť vkladových bankomatů také do jiných lokalit po celé ČR.

Na jejich stránkach naleznete vždy aktuální seznam vkladových bankomatů spolu s přehlednou mapou.

Co je potřeba pro použití vkladového bankomatu?

Pro vkládání hotovosti na účty v mBank stačí mít pouze debetní kartu k účtu, na který chcete vkládat peníze. Vklady lze provádět na účty mKonto, mKonto #navlastnitriko, mKonto pro děti, mKonto Business nebo eMax. Stejně jako u výběrů hotovosti z bankomatu nelze pro vklad použít mNálepku.

Jak vložit peníze na účet?

Vkladomaty mBank
Vkladomaty mBank – jak vložit peníze na účet?

1. Vložte platební kartu do vkladového bankomatu a zadejte PIN. Pokud bude karta vyhodnocena jako karta umožňující hotovostní vklad, v menu se nabídne možnost „VKLAD HOTOVOSTI“ společně s ostatními funkcemi jako je výběr hotovosti a dotaz na zůstatek. Sledujte pokyny na obrazovce, které vás provedou celým procesem.

Vklad hotovosti do vkladomatu mBank
Vklad hotovosti do vkladomatu mBank

2. Zvolte možnost „VKLAD HOTOVOSTI“. Vkladový bankomat vás vyzve pro vložení bankovek do schránky, která se pro tento účel otevře. Peníze nemusíte nijak rovnat ve smyslu, že je třeba řešit přední a zadní stranu bankovky, třídit bankovky dle hodnoty apod. Je však třeba srovnat bankovky do souměrného balíčku a není možné, aby byly bankovky přeložené, slepené z více částí, navzájem slepené… Je třeba odstranit veškeré pásky, gumičky, sponky, samolepky apod.

3. Po přepočítání bankovek vkladovým bankomatem se na obrazovce zobrazí vkladaná částka.

Vkladomaty mBank na mKonto
Vkladomaty mBank na mKonto

4. Sumu zkontrolujete a pokud souhlasíte, částku potvrdíte a ta bude zpravidla do konce dne, ve kterém jste vklad provedli, připsána na váš účet. Pokud by částka nesouhlasila, máte možnost zvolit možnost „VRÁTIT HOTOVOST“ a peníze vám budou zpět vydány.

Vkladový bankomat – nejčastější otázky

 • Jakou měnu lze prostřednictvím vkladového bankomatu vkládat?

Vkladový bankomat akceptuje pouze CZK bankovky. Není možné vkládat mince nebo bankovky jiných měn.

 • Je za vklad hotovosti účtován nějaký poplatek?

Ne, vklad hotovosti prostřednictvím vkladového bankomatu je bezplatná služba.

 • Jaký maximální počet bankovek a hodnotu bankovek lze vložit?

Najednou lze vložit až 150 ks bankovek (záleží na jejich opotřebení) nebo 350 000 Kč na jeden vklad, což je zároveň i denní limit pro vkladání peněz. Pokud chcete vložit vyšší částku, je třeba vklad rozdělit do více dní.

 • Kdy budou vložené peníze připsány na účet?

Po provedeném vkladu budou peníze na vašem účtu připsány zpravidla do konce dne, ve kterém jste vklad provedli, a to i o víkendech a svátcích. V případě, že vklad učiníte v pozdních nočních hodinách, je možné, že k připsání vkladu dojde v ranních hodinách následujícího dne. Pokud by k připsání v uvedeném termínu nedošlo, kontaktujte mLinku 222 111 999, kde bude vklad prověřen.

 • Jak postupovat v případě, že vkladový bankomat vyhodnotí vložené bankovky jako padělané?

V průběhu vkládání peněz proběhne kontrola pravosti a platnosti bankovek dle zákona. V případě, že bankovky budou zadrženy z důvodu podezření na jejich padělání nebo z důvodu nestandardního poškození, budete o tom informováni na obrazovce vkladového bankomatu a prostřednictvím stvrzenky. Takové bankovky nemohou být započítány do vkladu a ani nelze jejich vklad stornovat. Bankovky budou následně zaslány do České národní banky k posouzení pravosti. Pro více informací a podání reklamace se můžete obrátit na mLinku 222 111 999.

 • Co mám dělat v případě, že vklad nebyl připsán na můj účet nebo nesouhlasí výše vkladu?

Vklad by měl být na účet připsán do konce dne, ve kterém jste vklad provedli s výjimkou vkladů v pozdních nočních hodinách viz otázka „Kdy budou vložené peníze připsány na účet?“. Pokud na připsání čekáte déle nebo nesouhlasí výše připsaného vkladu, samozřejmě jej můžete reklamovat. Ke každému vkladu obdržíte stvrzenku, kterou je třeba si vždy uschovat a na které najdete telefonní číslo na mLinku 222 111 999, prostřednictvím které můžete reklamaci podat.

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..