Air Telecom se přejmenoval na Nordic Telecom a připravuje vlastní LTE síť

Nordic Telecom

Společnost Air Telecom, nástupce uFona a také čtvrtý mobilní operátor na českém trhu, změnil v únoru 2017 svůj název na Nordic Telecom. Pod novou identitou připravuje velké technologické změny, které mu umožní rozšířit a zkvalitnit portfolio poskytovaných služeb retailovým i firemním zákazníkům.

„Nový brand plně reflektuje příslušnost společnosti k investiční skupině Nordic Investors, která do Air Telecomu vstoupila v červnu loňského roku a díky níž budeme moci uskutečnit zásadní technologickou proměnu naší sítě a již v příštím roce přejít na technologii LTE,“

říká Libor Dočkálek, generální ředitel Nordic Telecom.

„Investice do Nordic Telecomu je pro nás strategická záležitost. Od modernizace sítě Nordic Telecomu si v blízké budoucnosti slibujeme možnost nových služeb na trhu a synergie s dalšími technologickými projekty v rámci skupiny,“

dodává Jan Čornej, investiční manažer Nordic Investors.

Smyslem akvizice je přinést nové produkty zákazníkům. Již nyní společnost pracuje na nové technologii a implementaci nové sítě. Stávajícím zákazníkům zachová stávající portfolio produktů a bude ho postupně v následujícím roce vylepšovat. Jedná se o pevnou telefonní linku a mobilní data prostřednictvím vlastní sítě CDMA, která pokrývá 85 % obyvatel České republiky, mobilní hlasové a datové služby poskytované prostřednictvím partnerské GSM sítě a pevné připojení k internetu přes ADSL. Klíčová změna nastane v prvním čtvrtletí 2018, kdy stávající síť CDMA přejde na technologii LTE, která Nordic Telecomu umožní nabízet mobilní internetové připojení s několikanásobně vyšší rychlostí než v současnosti.

„Už nyní nabízíme nejlevnější neomezený mobilní internet na trhu za 298 korun měsíčně, ale jsme limitováni stávající technologií sítě pro maximální rychlost připojení 3,1 Mb/s. Po přechodu na LTE budeme moci tuto rychlost několikanásobně navýšit,“

popisuje Libor Dočkálek. Budoucnost vidí Nordic Telecom rovněž ve využití své sítě pro zařízení Internetu věcí (IoT) a v synergii s dalšími aktivitami skupiny Nordic Investors, například projektem Zdravel.

O společnosti Nordic Telecom

Nordic Telecom je telekomunikační operátor s vlastní sítí CDMA v pásmu 420 MHz, na které provozuje bezdrátové pevné telefonní linky a neomezené mobilní připojení k internetu o maximální rychlosti 3,1 Mb/s. Prostřednictvím partnerské sítě GSM společnosti T-Mobile funguje také jako virtuální mobilní operátor s nabídkou mobilních hlasových a datových služeb. Přes páteřní síť společnosti CETIN nabízí pevné připojení k internetu ADSL. Společnost plánuje, že ve vlastní síti CDMA přejde na technologii LTE a zvažuje účast v plánované aukci na kmitočty v pásmu 3,7 GHz, z nichž by chtěla vystavět síť pro fixní datové a hlasové služby. V této síti se v budoucnu počítá s poskytováním vysokorychlostních mobilních dat (5G).

WWW stránky mobilního operátora: Nordic Telecom

Nordic Telecom - levné volání a internet
Nordic Telecom – levné volání a internet

Novým generálním ředitelem Nordic Telecomu byl zvolen Libor Dočkálek

Telekomunikačního operátora v České republice čekají zásadní změny a první z nich je nový generální ředitel.

Novým generálním ředitelem společnosti Nordic Telecom nástupce s. r. o., provozovatele telekomunikačního operátora na českém trhu, se stal Libor Dočkálek. Pod jeho vedením čeká společnost výrazná proměna, technická modernizace sítě a rozšíření nabídky služeb. Personálně se promění i top management společnosti.

„Nordic Telecom čekají zásadní změny, kterými budeme reagovat na technologický vývoj v oblasti telekomunikačních služeb a upevníme svoji pozici na trhu. Již brzy oznámíme první ze série změn, které vyvrcholí v příštím roce modernizací naší sítě a přechodem na LTE,“

říká Libor Dočkálek.

„Nadále budeme nabízet služby jak rezidentním zákazníkům, tak firemní klientele,“ dodává.

Příchod nového generálního ředitele je nejzásadnější personální změnou v Nordic Telecomu po loňském vstupu investorské skupiny Nordic Investors.

„Hledali jsme na trhu toho nejlepšího odborníka a v Liborovi se nám ho podařilo najít. Splňuje přesně naše představy o top manažerovi svižného alternativního mobilního operátora,“

říká Jan Čornej, projektový ředitel Nordic Investors.

Nordic Telecom provozuje vlastní mobilní CDMA síť v pásmu 420 MHz, na které nabízí pevné telefonní linky a mobilní připojení k internetu. CDMA síť pokrývá signálem téměř 90 procent obyvatel České republiky a umožňuje maximální přenosovou rychlost 3,1 Mb/s. Po přechodu na technologii LTE v příštím roce bude Air Telecom nabízet připojení k internetu s několikanásobně vyšší rychlostí. Prostřednictvím partnerské sítě GSM nabízí Nordic Telecom také mobilní hlasové a datové služby.

Libor Dočkálek

Libor Dočkálek (43) je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, Fakulty mezinárodních vztahů. Libor má téměř 20 let manažerských zkušeností z telekomunikací a poradenství. Před příchodem do Air Telecomu působil v poradenské společnosti PwC na pozici provozního ředitele, kde byl odpovědný za týmy marketingu, financí, IT, infrastruktury a řízení rizik. Dlouholeté pracovní zkušenosti má i u jednoho z velkých mobilních operátorů. Pracovně působil nejen v České republice, ale také v zahraničí. Jako Transaction Services Manager ve společnosti PwC absolvoval roční pracovní pobyt ve Stockholmu, kratší pracovní stáže absolvoval v Německu, Velké Británii, Itálii a Maďarsku. Mluví plynně anglicky a pasivně italsky.

Libor Dočkálek je ženatý a mezi jeho záliby patří zejména sport – aktivně se věnuje triatlonu, maratónu a běhům na lyžích.

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..