Zonky – počet investorů stále roste, už je jich více než 33 000.

Počet lidí, kteří investují své finanční prostředky se Zonky, stále roste. Jen v září jich přibylo 768, celkově se Zonky investuje více než 33 000 lidí.

Počet lidí, kteří investují své finanční prostředky se Zonky, stále roste. Jen v září jich přibylo 768, celkově se společností investuje více než 33 000 lidí. Zvyšuje se také objem investic, každý měsíc je to o více než 100 miliónů korun. Jejich celková výše přesáhla částku 3 miliard korun.

Typickým investorem do peer-to-peer půjček na Zonky je muž ve věku od 30 do 40 let, zvyšuje se ale zastoupení žen, aktuálně jich je téměř 20 %. Vyplývá to ze statistik Zonky, největší tuzemské služby propojující individuální investory a žadatele o půjčku v ČR. V současné době zde mohou investoři své vložené prostředky zhodnotit o 5–7 % ročně.

„Počet investorů i objem investovaných peněz kontinuálně roste. Protože je tu ale pro investory ještě velký potenciál, představíme v průběhu podzimu a na začátku příštího roku dvě služby pro střední a větší investory, kterým používání služby výrazně zjednodušíme. Měsíčně dáváme zákazníkům příležitost investovat přes 400 miliónů korun,“ říká generální ředitel Zonky Pavel Novák.

Množství investovaných peněz na Zonky
Množství investovaných peněz na Zonky

Prostřednictvím investice menších částek do desítek půjček, tzv. diverzifikací, investoři minimalizují riziko. Společnost má, na rozdíl od jiných P2P investičních platforem, vlastní prvotřídní řízení rizika a podíl nesplácených půjček je výrazně nižší, než je průměr bankovního sektoru.

Tip na článek: Zonky půjčka a pojištění schopnosti splácet

Celkový objem půjčených peněz za historii dosáhl už devět miliard korun. Od začátku fungování poskytly více než padesát pět tisíc lidem. Společnost má vlastní prvotřídní řízení rizika a úroveň úvěrového rizika se se pohybuje výrazně pod průměrem bankovního sektoru. V dubnu letošního roku v reakci na vývoj na trhu půjček Zonky snížilo minimální úrok na 2,99 %. V srpnu letošního roku dosáhl podíl Zonky na trh nezajištěných spotřebitelských úvěrů historicky rekordních 4,26 %.

Nejčastěji si lidé na Zonky půjčují na bydlení, ale je možné si půjčit na cokoliv – bydlení, auto, refinancování, vlastní projekt, zdraví, vzdělání, elektronika, cestování a jiné

1 KOMENTÁŘ

  1. Podnikatelský úvěr je určen firmám, podnikatelům, živnostníkům i OSVČ. Finanční prostředky lze využít na vše, na restart podnikání, překlenutí období, nákup materiálu, investici, úhradu faktur, oddlužení i exekuce. Podnikatelský úvěr je poskytován od 50.000,- do 20.000.000,- Kč. Splatnost úvěru je od několika měsíců až na 20 let. Úvěr je se zajištěním nemovitosti, komerčním objektem, bytem i družstevním, nebytovým prostorem i pozemky. Vše vyřídíte ON-LINE knoflicekjan720@gmail.com

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..