Zonky půjčka a pojištění schopnosti splácet

Zonky půjčka - pojištění schopnosti splácet
Zonky půjčka - pojištění schopnosti splácet

Když dojdou peníze. U koho, za kolik a proč si vzít úvěr?

Ať už je to jen pár desítek tisíc na nákup vybavení bytu nebo třeba i statisíce na jeho rekonstrukci. Čas od času potřebuje peníze navíc každý. Ne vždy přitom úspory stačí a jsou situace, kdy je výhodnější sjednat si úvěr. Na druhou stranu ale s každou půjčkou přichází i riziko potíží se splácením. Jak si tedy úvěr vybrat a ohlídat, aby vám dluhy nepřerostly přes hlavu?

Ještě před samotným sjednáním úvěru je dobré zamyslet se nad důvodem, proč si vlastně chcete či potřebujete půjčku brát.

Pokud si chcete si koupit nové auto nebo rekonstruovat byt a máte dostatečný a stabilní příjem, je to rozumné řešení. Pokud ale máte existenční potíže nebo nezvládáte splácet staré pohledávky, pak peníze nutně potřebujete. A to není dobrý důvod pro to brát si další úvěr a snažit se tak umořit ten předchozí. Navíc, žádná seriózní společnost by takový pád do dluhové spirály svým klientům umožnit neměla.

Důležitá otázka: U koho si půjčuji?

Toto by měla být hned další vaše otázka, kterou si při úvaze o půjčce položíte. A ve vlastním zájmu byste si na ni měli opravdu upřímně odpovědět, abyste v nevědomosti s vidinou levných splátek nepodlehli takzvaným úvěrovým predátorům. Často prezentují velmi příznivé úrokové sazby, ale hluboko ve smluvních podmínkách mohou ukrývat enormní pokuty, a to i za maličkosti. Třeba za opožděnou splátku i za to, že klient toto opoždění nenahlásil dopředu.

Naopak férový poskytovatel úvěru vám nabídne kvalitní smlouvu o úvěru, která je jednoduchá a ve všech bodech srozumitelná. Spolehlivým vodítkem je také zákon. Půjčky totiž mohly donedávna svobodně nabízet tisíce poskytovatelů. Dnes už pro to musí mít licenci od České národní banky. Seznam licencovaných nebankovních poskytovatelů úvěrů si můžete ověřit na internetových stránkách ČNB.

S výběrem úvěru pomůžou srovnávače půjček

Na trhu je ale samozřejmě řada poskytovatelů, kteří se snaží na půjčkách vydělat naprosto férově. Ve snaze prodat používají sofistikované nástroje a zkouší jimi pozornost svých klientů.

Při orientaci na trhu vám můžou dobře posloužit srovnávače půjček. Nabízí je řada internetových portálů. Do online kalkulace jednoduše zadáte výši částky, kterou si chcete půjčit, a počítadlo vám nabídne přehledný žebříček nabídek bank a úvěrových společností.

Srovnávače půjček

Srovnávač pak přehledně seřadí nabídky včetně výše úroku nebo doby splatnosti. U vybraných společností můžete během pár minut získat i nezávaznou nabídku, což ulehčí rozhodování.

Důležité je proto dávat si pozor i na informace o různých doplňkových poplatcích. Například za pojištění úvěru proti neschopnosti splácet. Nemalé poplatky pak vyžaduje řada věřitelů za sjednání a správu půjčky. A zpoplatněný bývá i převod peněz na klientův účet.

Těmto nákladům navyšujícím úvěr se říká Roční procentuální sazba nákladů (RPSN). Vyjadřuje se v procentech, čím je sazba nižší, tím je půjčka levnější. Také s informacemi o výši této sazby většina srovnávačů pracuje.

Pojištění schopnosti splácet aneb Zonkyho Záchranná vesta

Důležité ale je si vše předem dobře propočítat. Podle toho pak vybrat odpovídající dobu splácení a s tím i výši jednotlivých splátek. Tak si budete jistí, že dluh zvládnete postupně umořovat a nenaruší vám nijak výrazně dosavadní kvalitu života.

Důležité je také počítat s tím, že vám do života mohou přijít nečekané výdaje, dlouhodobá pracovní neschopnost nebo rovnou ztráta zaměstnání a na splátky začnou chybět peníze. Zaplatit složenky a k tomu třeba ještě nějakou tu splátku úvěru, pak často bývá prakticky nemožné.  

Řada lidí se proto v zoufalství obrací na nebankovní úvěrové společnosti, které sice bonitu svých klientů neprověřují a nevyužívají žádný ze zavedených registrů dlužníků, zato si ovšem účtují přemrštěné úroky a penále za zpožděné splátky. Nakonec, o predátorech na úvěrovém trhu už jsme se zmiňovali hned na začátku článku.

Pojištění schopnosti splácet půjčku od Zonky

Abyste se vyhnuli dalšímu zadlužování, je výhodné si úvěr pojistit. Zonky například nabízí společně s Maxima pojišťovnou službu s názvem Zonkyho záchranná vesta, která pomáhá lidem v těžkých životních situacích. Bez zbytečných průtahů umožňuje odložit splátky klientům, kteří například přišli nečekaně o zaměstnání nebo dlouhodobě pracovat nemůžou.

Čím je zonkyho vesta unikátní?

Zonkyho záchranná vesta aneb pojištění schopnosti splácet úvěr
Zonkyho záchranná vesta aneb pojištění schopnosti splácet úvěr

Pojišťovna totiž běžně čeká i 60 dní, než začne případ šetřit. To může trvat i další měsíc a po celou tu dobu musí klient platit splátky. V Zonky mu ale stačí předložit neschopenku nebo potvrzení o evidenci v registru uchazečů o práci na Úřadu práce a nejbližší splátka ho mine hned, aniž by se stal neplatičem.

Pojištění také počítá s daleko menším počtem výluk, než je na trhu běžné. O plnění tak nepřijdou třeba klienti s onemocněním zad nebo lidé práce neschopní a invalidé po úrazech či vážné nemoci.

Navíc, projekt Zonkyho záchranná vesta kombinuje pojištění s benefity. Klienti totiž na placení pojistného neprodělají, ani když odklad splátek nebudou potřebovat. Za každých 12 měsíců po sobě, kdy službu nevyužijí, se jim totiž vrátí peníze ve výši měsíčního poplatku.

Co zonkyho vesta pomoci nabízí?

Pomoc ihned

Pomáhají vám od chvíle, kdy se dostanete do nesnází. A to i tam, kde vás ostatní nechají i dva měsíce v úzkých. Stačí jen ukázat neschopenku nebo potvrzení z úřadu práce a zonky vám odloží splátky.

Férové podmínky

Poznámky drobným písmem a ještě k tomu pod čarou se zonkymu nelíbí. Veškeré výjimky proto omezili na nezbytné minimum a všechny je ve smlouvě najdete jasně vyznačené.

Nejvýhodnější nabídka

Zní to jako klišé, ale opravdu neproděláte. Zonkyho služba kombinuje pojištění a benefity za tu nejlepší cenu na trhu – 6,9 % z měsíční splátky.

Odměna za splácení

Platíte si pojištění, a přitom ho nevyužijete? Zonky vás odmění! Za každých 12 měsíců po sobě, kdy službu nevyužijete, vám vrátíme peníze ve výši měsíčního poplatku.

Pojistění schopnosti splácet úvěr - pro koho je určeno?
Pojistění schopnosti splácet úvěr – pro koho je určeno?

Jak se pojistit?

Pojištění si snadno sjednáte přímo při poptávce po Zonky půjčce.

Podmínky pro sjednání:

1.   Jste mladší než 65 let

2.   Nejste invalidní v žádném stupni a nejste ani držitelem průkazu ZTP/P

3.   Nejste v pracovní neschopnosti

Od kdy do kdy pojištění platí?

Pojištění se sjednává na dobu trvání úvěrové smlouvy. Zároveň ho můžete kdykoliv bezplatně zrušit po telefonu nebo e-mailem.

Jak správně využít zonkyho záchrannou vestu?

Pojištění vám dokáže pomoci v nenadálých životních situacích, jako je úraz, nemoc či ztráta zaměstnání, tak, abyste se zbytečně nedostali do prodlení se splátkou. Připravili jsme pro vás návod, jak a kdy pojištění správně využívat.

Pracovní neschopnost

Stal se vám úraz nebo jste nemocní? Zonky vám pomůže splátku odložit.

Jakmile budete mít tzv. „neschopenku“, kontaktujte zonky zdarma na čísle 800 449 999. Je potřeba nám zavolat minimálně 5 pracovních dní před splatností vaší splátky, abychom společnost stihla včas nastavit její odklad.

Nezapomeňte, že předchozí splátka musí být v pořádku uhrazena. Pokud byla vaše splátka v prodlení víc než 15 dní, nebudou moci další splátku odložit. Musí chránit i vaše investory!

Ztráta zaměstnání

Přišli jste o zaměstnání a jste registrováni na úřadu práce?  Pomůžou vám splátku odložit.

Jakmile budete mít potvrzení o registraci na úřadu práce, kontaktujte zonky zdarma na čísle 800 449 999. Je potřeba zavolat minimálně 5 pracovních dní před splatností vaší splátky, aby společnost stihla včas nastavit její odklad. 

Nezapomeňte, že předchozí splátka musí být v pořádku uhrazena. Pokud byla vaše splátka v prodlení víc než 15 dní, nebudou moci další splátku odložit. Musí chránit i vaše investory!

Hospitalizace

Stal se vám úraz nebo jste nemocní, ale jste ve zkušební či výpovědní době nebo v pracovním poměru na dobu určitou nebo nejste zaměstnancem?  Pojišťovna vám pošle peníze na úhradu splátky. 

Jakmile budete mít zprávu z nemocnice, kontaktujte zonky vy nebo vaši blízcí zdarma na čísle 800 449 999. Už po 3 dnech nepřetržité hospitalizace vám může pojišťovna poslat peníze na vaši splátku.

Invalidita a ZTP/P

Začíná u vás přezkoumání zdravotního stavu pro přiznání invalidity 3. stupně?  Pomůžou vám odložit až 3 splátky. 

Jestliže jste více než 12 měsíců v pracovní neschopnosti a začíná posuzování vašeho zdravotního stavu pro přiznání invalidity 3. stupně, kontaktujte zonky vy nebo vaši blízcí zdarma na čísle 800 449 999. Je potřeba jim zavolat minimálně 5 pracovních dní před splatností vaší splátky, abychom stihli včas nastavit její odklad. 

Odložit vám můžou až 3 splátky do doby, než vám bude invalidita přiznána. Poté vám pojišťovna pošle peníze na doplacení zbytku půjčky

Nezapomeňte, že předchozí splátka musí být v pořádku uhrazena. Pokud byla vaše splátka v prodlení víc než 15 dní, nebudou moci další splátku odložit. Musí chránit i vaše investory!

Úmrtí

Zákazník Zonky zemřel?  Pojišťovna za něj zbytek půjčky doplatí.

Úmrtí zákazníka by zonky měli co nejdříve nahlásit pozůstalí zdarma na čísle 800 449 999. Po dodání potřebných dokladů pojišťovna pošle peníze na doplacení zbytku půjčky.

Jak oznámit škodu?

Škodu, neboli škodnou událost, stačí nahlásit na tato telefonní čísla. 
Čím dříve škodu nahlásíte, tím dříve Vám ZONKY pomůže.

Volejte zdarma
800 449 999

Po – Pá 8:00 – 20:00
So – Ne 9:00 – 18:00 
Svátky 9:00—18:00

Kompletní pravidla služby ke stažení:

Stáhnout celou smlouvu Zonkyho záchranné vesty

Předsmluvní informace k pojištění Zonkyho záchranná vesta (účinné od 1. 12. 2018)

V dokumentu najdete informace vycházející z Rámcové pojistné smlouvy.

Pojištění schopnosti splácet k hotovostním úvěrům (účinné od 1. 12. 2018)

Dokument popisuje základní vlastnosti a podmínky pojištění. Nejde však o konkrétní smluvní podmínky a informace.

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..