Představení a Recenze fakturační služby iDoklad.cz

iDoklad
iDoklad

iDoklad je on-line fakturační služba od společnosti Cígler Software z Brna. Umožňuje zdarma vystavovat faktury či pokladní doklady a tvořit ceníky. Jedná se o službu postavenou na cloudovém řešení, takže není nutná instalace softwaru na lokální počítač a je přístupná odkudkoliv na světě s možností připojení k internetu.

TIP! Přidejte se do diskuze o EET ve skupině na Facebooku, kde si můžete vyměňovat názory a zkušenosti s ostatními podnikateli zde: EET – diskuze a výměna zkušeností

Tato fakturační služba byla spuštěná v březnu 2011. Za několik měsíců od spuštění získala tisíce uživatelů a v současnosti (11/2016) používá iDoklad více než 120 000 uživatelů. Služba úspěšně funguje také na Slovensku, kde uživatelé do roku 2015 vygenerovali přes 3 miliony faktur a dokladů.

Co vše iDoklad umí a v čem nám pomůže?

Hlavní funkcí iDokladu je vystavování faktur. Ty si může uživatel přizpůsobit podle svých potřeb a vygenerovat z nich podklady pro daňové přiznání. iDoklad umí také vydávat pokladní doklady, které se tvoří ke každé faktuře hrazené v hotovosti. Pravidelnou fakturaci usnadňuje tvorba ceníků, slev nebo adresář klientů.

iDoklad faktura
Faktura vystavovaná v iDokladu

Díky propojení s bankovními účty má uživatel přehled, které faktury již klienti uhradili a dlužníkům může poslat upomínky. Solventnost obchodních partnerů snadno ověří díky spolupráci se službou Creditcheck, který chrání jeho podnikání před neplatiči a prověřujte obchodní partnery jednoduše a ihned.

Aplikaci lze dále propojit i s dalšími účetními programy, jako je Money, Pohoda nebo Vario.

Snadné ovládání odkudkoliv s aplikací pro smartphony

iDoklad mohou uživatelé používat, díky dostupnosti mobilních aplikací pro všechny hlavní operační systémy, také ve svých smartphonech. Cígler Software spustil na podzim 2011 aplikaci pro Windows Phone a poté následovaly aplikace pro telefony s operačními systémy Android a iOS (Apple). Aplikace umožňují téměř všechny funkce, jaké nabízí základní online služba. Aplikace mohou být zpoplatněny.

iDoklad uzivatelske rozhrani iOS
iDoklad uzivatelske rozhrani iOS

Výhody mobilní aplikace

  • Jednoduchá na použití – aplikaci pochopíte na první dotyk, mimo to je rychlá a výborně funguje i na malém displeji
  • Neomezený přístup – díky cloudu se ke svým dokladům dostanete kdykoliv a kdekoliv
  • Bezpečný přístup – stejné zabezpečení, které používají banky
  • Na míru pro všechny systémy – aplikace vyvinuté pro Android, iOS a Windows Phone

Get it on Google Play
Stáhnout na Google Play
Download from Windows Store
Stáhnout z Windows Store

Kolik tato fakturační služba stojí?

Nic, iDoklad je zdarma!

Žádné poplatky, žádné skryté náklady. iDoklad je prostě a jednoduše zdarma. Společnost Cígler Software ráda uplatňuje své zkušenosti ve službě pro živnostníky a malé firmy i po 25 letech vývoje účetních a ERP systémů (Enterprise Resource Planning = Plánování podnikových zdrojů neboli Podnikové informační systémy).

Založit si bezplatný účet Vám zabere jen pár minut: VYZKOUŠEJTE ZDARMA

Recenze iDokladu a jeho mobilní aplikace

Šéf naší redakce a majitel tohoto portálu, Vojtěch Špička, vystavuje množství faktur, a proto využívá počítačovou verzi iDokladu i její mobilní aplikaci pro iOS na svém iPhonu s úspěchem a spokojeností již od roku 2014. Zde přinášíme jeho pohled businessmana na tuto aplikaci, který rád poradí jak zefektivnit Vaše podnikání a usnadnit si život díky tomuto šikovnému nástroji.

K používání aplikace říká: „Osobně jsem testoval skvělou aplikaci iDoklad pro iOS hned co jsem se o ní dozvěděl. V aplikaci určené pro iPhone a iPad se připojíte ke stávající agendě nebo si založíte novou, a pak hned můžete vytvářet a odesílat faktury či pracovat s kontakty, ceníkem a dalšími funkcemi, stejně jako v internetovém prohlížeči na běžném stolním počítači. Po právu je bezplatně poskytovaný iDoklad.cz dnes nejrozšířenější a nejoblíbenější fakturační službou v Česku i na Slovensku.“

iDoklad faktura iOS
iDoklad faktura iOS

„Navíc uděláte velkou radost své účetní – všechny faktury vystavené na mobilu si kdykoliv stáhne rovnou do svého účetního softwaru. Aplikace vám zjednoduší podnikání například i díky kurzové kalkulačce či možnosti zkontrolovat údaje o firmách v obchodním rejstříku.“

K čemu iDoklad používám a jak pomůže i Vám?

Tak předně jej samozřejmě využívám k častému vystavování faktur a sledování příjmů a nákladů. Aplikace nabízí kvalitně zpracované uživatelské prostředí s množstvím grafů, křivek a „koláčů“, kde je na první pohled jasně patrné, jak si daný týden / měsíc / rok vedu.

iDoklad prehled iOS
iDoklad přehled vyfakturovaných příjmů (iOS)

Rychle se dozvíte kdo je největší odběratel, pravidelný odběratel nebo notorický neplatič a hned mu třeba pošlete upomínku. Aplikaci mám propojenou s bankou a účetní firmou, takže mi to šetří i spoustu času při párování plateb nebo sestavování daňového přiznání.

Těch věcí, drobností a vychytávek umí fakturační systém ještě mnohem víc a tady se Vám je budu snažit bodově všechny představit a vysvětlit:

Fakturace, která Vás bude bavit

Představte si faktury, které si samy doplní důležité údaje, nabídnou vám ceník, ověří solventnost a ještě se upomenou o zaplacení. Líbí?

Přesně takové můžete mít i vy. A ještě mnohem chytřejší.

Všechny doklady na jednom místě

Dejte sbohem krabicím od bot a banánů. Evidujte své výdaje přímo v iDokladu. Získáte kompletní přehled o nákladech a daňové přiznání pak zvládnete bez nervů a starostí.

iDoklad uzivatelske rozhrani
iDoklad – uživatelské rozhraní, základní přehled

Není čas tápat a v podnikání to platí dvojnásob. Díky iDokladu okamžitě uvidíte, jak na tom jste. Kolik jste vyfakturovali, kdo dluží i to, kolik si máte připravit k DPH. Prostě budete mít okamžitý přehled!

iDoklad grafy a prehledy
iDoklad grafy a přehledy

iDoklad šetří čas. Prokazatelně. Připraví vám podklady k daňovému přiznání, udrží pořádek v kontaktech, propojí se s vaší bankou. Pomáhá vám každý den. A nic za to nechce.

Stačí pár minut nastavování a můžete začít.

iDoklad kontakt
Detail kontaktu společnosti Cígler software
Toto je hlavní souhrn všech důležitých služeb a dovedností iDokladu, pokud jsem na nějaké zapomněl, můžete je doplnit dole v komentářích, díky!
A jestli Vás zajímá, jak je na tom iDoklad s EET (Elektronickou evidencí tržeb), pak vězte, že je na ni velice dobře připraven a plně funkční!

A jaké jsou Vaše zkušenosti a hodnocení online fakturační služby IDOKLAD? Podělte se s námi v diskuzi!

Zdroje informací a obrázků: wikipedia.org a iDoklad.cz

TIP! Přidejte se do diskuze o EET ve skupině na Facebooku, kde si můžete vyměňovat názory a zkušenosti s ostatními podnikateli zde: EET – diskuze a výměna zkušeností

1 KOMENTÁŘ

  1. Clanek uz neni aktualni, iDoklad uz je zpoplatneny, a udelali to bez zadneho upozorneni. Neni spolehlivy system.

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..