UniCredit Bank zvýšila letos zisk na pět miliard

UniCredit Bank v Čechách a na Slovensku vykázala za letošní tři čtvrtletí čistý zisk 4,94 miliardy korun, což dělá meziroční nárůst o téměř 9 %. Vyplývá to z informací, které zveřejnila mateřská společnost banky na svém webu.

Objem poskytnutých úvěrů a čisté výnosy

Objem úvěrů poskytnutých bankou do konce září stoupl meziročně o 9,5 procenta na 386 miliard Kč a objem vkladů banky vzrostl o 2,8 procenta na 428 miliard korun. Čisté výnosy z poplatků a provizí klesly o 2,2 procenta na 2,8 miliardy Kč, čisté úrokové výnosy se snížily o 1,3 procenta na 7,6 miliardy korun.

UniCredit Bank činnost zahájila na českém trhu v listopadu 2007. Vznikla integrací HVB Bank a Živnostenské banky. Loni měla po celé České republice více než 150 poboček.

Hospodářské výsledky dalších českých bank

Z velkých českých bank zveřejnila výsledky za tři čtvrtletí ještě Česká spořitelna, které se zvýšil čistý zisk o 7,1 procenta na 11,9 miliardy korun, i Komerční banka s ohlášeným růstem zisku o 7,7 procenta na 10,6 miliardy korun. Skupině Moneta Money Bank za prvních devět měsíců letošního roku naopak čistý zisk meziročně klesl zhruba o 9 % na 3,19 miliardy korun.

Zdroj: ČTK a AUTOR ČT24 http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/1954406-unicredit-bank-zvysila-zisk-na-temer-pet-miliard

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..