Fio banka ve spolupráci s vysokými školami spustila projekt StudentBroker

StudentBroker - Fio, RM SYSTEM
StudentBroker - Fio, RM SYSTEM

Startuje další semestr projektu Studentbroker, ve kterém studenti investují nanečisto na světových burzách a soutěží o nejlepší zobchodované portfolio. Do projektu, který pořádá Fio banka, je zapojeno 22 vysokých škol a univerzit z České republiky i Slovenska.

Fio banka a vzdělávání v oblasti investic a investování

Fio banka dlouhodobě podporuje vzdělávání veřejnosti v oblasti investic a zhodnocování financí. Jedním z jejích projektů, které spolu s českou burzou RM-SYSTÉM pravidelně pořádá, je Studentbroker.

Unikátní projekt je součástí učebních osnov 22 českých a slovenských vysokých škol a studentům ukazuje reálné fungování kapitálových trhů. Ti v rámci výuky vytváří vlastní investiční portfolio, nakupují a prodávají cenné papíry a snaží se přijít na to, jaká investiční strategie je v danou chvíli a pro daný typ cenných papírů nejvhodnější.

K dispozici mají fiktivní rozpočet 1 000 000 Kč pro obchody s akciemi a 50 000 USD pro obchody s deriváty a ve speciální investiční aplikaci, která odráží reálné dění na burzách v ČR, USA, Německu a Polsku, se snaží své portfolio co nejlépe zhodnotit. Po dvou měsících jsou nejúspěšnější investoři odměněni hodnotnými věcnými cenami. Pedagogům projekt dává možnost přehledně sledovat znalosti a úspěšnost svých studentů. Registrace probíhá na webu www.studentbroker.cz.

Studentbroker má už velkou tradici, řadu let tento projekt ve spolupráci s vysokými školami pořádáme a odezva je každoročně výborná. Mladí lidé se seznamují s reálným fungováním na burze, setkají se s úspěchem i s nečekaným propadem a ztrátou. Učí se investovat, aniž by museli čelit reálné hrozbě, že přijdou o vlastní peníze. Proto si mohou vyzkoušet různé modelové situace a strategie, které by si naostro netroufnuli, zjistí své limity i to, jak kapitálové trhy fungují v čase. Přejeme všem zúčastněným studentům hodně úspěchů, a to nejen v rámci našeho projektu,“

dodává k zahájení Studentbrokeru Ján Franek, tiskový mluvčí Fio banky.

Výukový program StudentBroker


RM-SYSTÉM, česká burza cenných papírů
a Fio banka, největší tuzemský on-line broker, pro vás ve spolupráci s předními českými univerzitami připravili studijní interaktivní program, prostřednictvím něhož můžete jednoduše načerpat nové znalosti a zkušenosti v oblasti kapitálového trhu.

O investiční aplikaci StudentBroker

Každý student má k dispozici virtuální milion korun českých, které může investovat do českých i zahraničních akcií a v rámci školního semestru co nejefektivněji budovat své portfolio cenných papírů dle osnov příslušné vysoké školy nebo univerzity. V další části investiční platformy je připraveno 50 000 USD, se kterými si můžete vyzkoušet obchody s deriváty US futures, jejichž prostřednictvím můžete spekulovat na pohyb cen například ropy či zlata. Ceny akcií i derivátů přesně kopírují reálný stav trhu a student tak získává neocenitelnou praktickou zkušenost z oblasti finančního vzdělávání.

Registrace do aplikace StudentBroker

Student předmětu, jehož součástí je i práce s programem StudentBroker, je při registraci povinen pravdivě vyplnit požadované informace a školní email, na který jsou mu následně doručeny přístupové údaje (heslo je možné změnit v nastavení aplikace). Do konkrétních „investičních kroužků“ se student řadí až po konzultaci s vedoucím předmětu. Možnost využívat aplikaci mají pouze studenti vysokých škol zařazených do partnerského vzdělávacího programu české burzy RM-SYSTÉM.

Univerzitní soutěž

Nejlepší studenti, kteří v kategorii Akcie získají nejvyšší zhodnocení, jsou již tradičně odměněni publikací zaměřenou na ekonomické téma. Publikaci získá vždy nejlepší student z každé zapojené a hodnocené školy. Všichni účastníci studijního výukového programu mají přehled o svém pořadí v rámci celkového hodnocení, a to samostatně za akciovou a samostatně za derivátovou část.

Aplikace v rámci příslušných škol či univerzit porovnává „investiční výkon“ (zhodnocení) jednotlivých skupin mezi sebou a to na bázi průměrného zhodnocení člena skupiny (kruhu).

Univerzity zařazené v partnerském programu Fio banky

Seznam ekonomických fakult vysokých škol:

Vyhlášení podzimního kola projektu Student brokera

Nejlepším studentem ze všech zúčastněných byl v derivátové části Jan Hubert z katedry matematiky z Pedagogické fakulty Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích. Zhodnotil své derivátové portfolio o bezmála 160 % a získal tablet. Druhým studentem na snímcích je Dominik Dlouhý (v bílé košili), který byl nejlepší v akciové části v rámci Jihočeské univerzity. Ceny jim předal děkan PF JU Mgr. Michael Vančura, Ph.D.

Studentbroker - vyhlaseni vysledku
Studentbroker – vyhlaseni vysledku na PF JU

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..