Broker Consulting POVIndex ukázal, že povinné ručení zdražuje

Broker Consulting POVIndex má pro září 2019 hodnotu 7 569, což znamená, že od konce prázdnin došlo ke zdražení průměrné ceny pojištění odpovědnosti z provozu vozidla (povinného ručení) o 2,3 %. V září za částku 7 569 korun bylo možné sjednat povinné ručení pro nový vůz Škoda Octavia 1,6 TDI, 85 kW – typický vůz, kterým jezdí české domácnosti.

„Konec prázdnin je historicky daným obdobím, kdy pojišťovny mění ceníky. Letos se navýšení pohybovalo mezi 1 až 6 procenty u většiny pojišťoven na trhu. Řidiči by tedy měli při sjednávání porovnávat více nabídek,“ komentuje vývoj Vladislav Herout, ředitel produktového managementu Broker Consulting.

Finální cena za povinné ručení je určována nejen rozsahem doplňkových a asistenčních služeb, ale také věkem, zkušenostmi řidiče nebo třeba lokalitou registrace vozidla.

Konečná cena povinného ručení se odvíjí od mnoha faktorů – od rozsahu asistenčních a doplňkových služeb až po vlastnosti řidiče

„Pokud se podíváme na průměrnou výši pojištění v hlavním městě a v menším městě velikosti Benešova, tak rozdíl mezi shodně nastaveným pojištěním na výše uvedený vůz bude činit v porovnání s POVIndexem u Prahy +12,3 % a u Benešova pak -16,3 %“ poukazuje Herout a dodává: „Všeobecně pak lze očekávat spíše další zvyšování cen povinného ručení, které souvisí s tím, že vybrané pojistné stále nepokrývá celkové náklady na vyřízení škodných událostí – aktuální schodek činí 1,5 miliardy. Jediné, co tedy zabraňuje skokovému zdražení, je konkurenční boj pojišťoven.

Pojištění zahrnutá do POVIndexu obsahují nejvyšší možné krytí. Pojištění dostupná na trhu ale nemají úplně identický rozsah. Vždy je potřeba posuzovat nejen cenu, ale také benefity ve vztahu k potřebám řidiče (Jak moc jezdí? Jaké vzdálenosti? Jaký si představuje servis od pojišťovny v případě nehody?).

Proč je dobré index sledovat?

Broker Consulting POVIndex je dlouhodobým spolehlivým ukazatelem ceny za pojištění z provozu motorového vozidla. Kdokoli chce zjistit, jak se historicky vyvíjely ceny za povinné ručení, nebo chce sledovat aktuální trend cen, získá díky POVIndexu odpovědi, které hledá. Je také dobrou orientační pomůckou při koupi automobilu a novinářům dává možnost přinést zajímavá témata pro motoristy.

Logo společnosti
Logo společnosti

Přečtěte si také: https://fintimes.cz/nove-autopojisteni-allianz-slavi-uspech-ziskava-desitky-tisic-novych-klientu/

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..