Letos vzniká nejméně firem za poslední tři roky, uvádí Bisnode

Obavy podnikatelů z dalšího vývoje tuzemské ekonomiky se odrážejí na tempu zakládání nových firem. Letos bylo v ČR založeno 22 250 nových společností, což je nejméně za poslední tři roky. Aktuálně je v obchodním rejstříku zapsáno 503 187 firem, o necelých 11 000 více než na konci roku 2018. Informace zveřejnila poradenská společnost Bisnode.

Logo společnosti

„Nejistý výhled budoucího vývoje ekonomiky, zpomalující průmysl nebo slabé výsledky německé ekonomiky – to jsou některé faktory, jež brzdí chuť podnikatelů rozjíždět nový byznys a to je důsledek toho, proč letos vzniká nejméně firem za poslední tři roky“ hodnotí aktuální statistiky analytička Bisnode Petra Štěpánová. „Přesto nové firmy přibývají stále rychlým tempem.“

Aktuálně je v České republice registrováno celkem 503 187 firem. Přestože za prvních devět měsíců letošního roku vzniklo 22 250 nových firem, celkový počet registrovaných subjektů se zvýšil pouze o 10 869.

„Je to odraz pročišťující se podnikatelské základny. Z obchodního rejstříku mizí společnosti, které se rozhodly ukončit podnikatelské aktivity nebo které se sloučily s jiným subjektem,“ doplnila Petra Štěpánová s tím, že poměr zaniklých firem k nově založeným se stále zvyšuje. Nyní se pohybuje kolem 50 % (tzn. na dvě vzniklé firmy připadá jedna zaniklá).

Přečtěte si také: https://fintimes.cz/zajem-britskych-podnikatelu-o-byznys-v-cechach-klesa-uvadi-bisnode/

Bisnode je progresivní leader v datech a analytice, který využívá smart data a odhaluje tak budoucnost. Má více než 2 000 zaměstnanců, kteří pracují v 19 zemích Evropy. Používají analytiku a skóringové modely, díky nimž dokáží předpovídat zákaznické chování. Poskytují také klíčové informace a nacházejí inovativní řešení přetrvávajících problémů.

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..