Aplikace Bonzačka aneb napráskej svého souseda a obchodníka!

EET - aplikace bonzacka - Andrej Babis
EET - aplikace bonzacka - Andrej Babis

Nevydali vám účtenku v restauraci nebo v obchodě? Nahlašte to!

Přesně k tomu vybízí nová recesistická aplikace Bonzačka, která se objevila na internetu po spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Donašečům pak Bonzačka na stránce slibuje výlet na Farmu Čapí hnízdo, ministra financí Andreje Babiše.

Aplikace Bonzačka

Utrácí Váš soused víc než si vydělá? Má podezřele drahé auto? Nevydali vám účtenku v restauraci či na tržnici? Stáhněte si aplikaci Bonzačka a nahlašte to! Díky mobilní aplikaci Bonzačka nebylo hlášení podezřelého jednání nikdy jednodušší,
píše se na webu Bonzacka.cz.

EET - aplikace bonzacka - Farma capi hnizdo
EET – aplikace bonzacka – Farma capi hnizdo

Na webu stojí, že Ministerstvo financí se bude zabývat každým jednotlivým udáním. Případným udavačům aplikace Bonzačka slibuje naprostou anonymitu a některým dokonce i nevšední výlet: „Každý měsíc proběhne za dozoru notáře slosování všech hlášení. Pět šťastlivců pak obdrží poukaz na víkendový pobyt na Farmě Čapí hnízdo.“

EET aplikace Bonzacka
EET aplikace Bonzacka

Na webu Bonzačky jsou i odkazy ke stažení této fiktivní aplikace. Když na ně ale člověk klikne, objeví se mu nápis:

Vážně si chtěl stáhnout aplikaci Bonzačka? Tak běž před zrcadlo a koukni se na sebe. To co vidíš je opravdu velkej ubožák. No snad jsi na to klikl jen ze zvědavosti. Pak bude fajn, když stránku Bonzačka.cz pošleš dál. Schválně kolik ubohých bonzáčků se objeví.

Na webu se píše, že za projektem Bonzačky stojí ministerstvo financí a vznikl za podpory EU a holdingu Agrofred, což však není pravda. Ve skutečnosti totiž Bonzačkou vytvořil (za cca 1h) online podnikatel a občasný recesista Petr Jeník z České Lípy.

Zdroj fotek a informací: Bonzacka.cz

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..