Investiční manažer Conseq získal ve Zlaté koruně hned dvě kategorie

Conseq
Conseq

Finanční akademie Zlaté koruny po roce opět rozdávala ocenění. Conseq si proti loňskému roku polepšil, když naprosto ovládl dvě z kategorií. Při limitu dvou produktů na společnost obsadil Conseq Investment Management zlato a stříbro v kategorii Podílové fondy a Conseq penzijní společnost stejné příčky v kategorii Penzijní spoření.

Soutěž Zlatá koruna 2019

Výsledky soutěže Zlatá koruna:

KategorieMístoProdukt
Podílové fondy1.Active Invest
Podílové fondy2.Horizont Invest
Penzijní spoření1.Conseq globální akciový účastnický fond
Penzijní spoření2.ZENIT

Loni stříbrné fondy fondů Active Invest se letos vyhouply na zlatou příčku, což svědčí o jejich oblibě u široké veřejnosti i odborníků pro jejich flexibilitu a dostupnost i drobným investorům. Každý ze tří fondů má jasně definovanou investiční strategii (Konzervativní, Vyváženou a Dynamickou) a investiční limity, které definují poměr potenciálu výnosu a rizika. Portfolia fondů jsou aktivně obhospodařována týmem investičních manažerů v závislosti na aktuálním vývoji na finančních trzích, nabízejí výběr fondů největších světových správců a umožňují jak jednorázové, tak pravidelné investování. Celkově tyto fondy obhospodařují téměř 16 mld. Kč.

Program životního cyklu Horizont Invest

Také program životního cyklu Horizont Invest si meziročně polepšil, když místo bronzu získal stříbro. Horizont Invest nabízí investorům možnost výběru ze dvou investičních strategií a také volbu cílového data programu. Zpočátku je silnější zastoupení investic s vyšším výnosem a rizikem, s blížícím se závěrem programu se poměr investic mění ve prospěch konzervativních, jejichž investiční riziko (a výnos) jsou nižší. Současně je navržen tak, aby maximálně stabilizoval a chránil výnosy vložených investic.

Penzijní program Zenit

Penzijní program Zenit nabízí komplexní strategie spoření složené z jednotlivých účastnických fondů Conseq penzijní společnosti. Také v rámci ZENITu je možné zvolit konzervativní, vyváženou a dynamickou strategii, které se liší různým zastoupením dluhopisových a akciových fondů. Pro všechny však platí, že podíl akciové složky v čase postupně klesá na úkor složky dluhopisové, tedy méně rizikové. Zenit tak dokáže uspokojit i klienty s averzí k riziku.

Conseq globální akciový účastnický fond

Stejně jako loni obhájil i letos zlato Conseq globální akciový účastnický fond. Ten je součástí penzijního programu Zenit, investuje na akciových trzích v různých regionech a zemích světa včetně rozvíjejících se. Od svého založení do konce roku 2018 pak zaznamenal celkové zhodnocení ve výši 48,12 % (tj. 6,77 % p.a.).

„Produkty Consequ se již mnoho let umisťují na příčkách Zlaté koruny. Letos je úspěch o to cennější, že všechny přihlášené produkty obsadily ve svých kategoriích příčky nejvyšší, je to takový dárek k letošnímu 25. výročí založení naší společnosti. Naším cílem je vyjít vstříc klientům s různými preferencemi a vztahem k riziku, což se zjevně daří.

V posledních letech jsou pro nás stěžejním tématem penze a zabezpečení na stáří. Úspěch ZENITu v anketě nás těší, nicméně o jeho oblibě nic nesvědčí lépe, než reálná čísla: v roce 2018 jsme opět téměř zdvojnásobili počet klientů doplňkového penzijního spoření na více než 40 tisíc,“ komentuje Richard Siuda, ředitel prodeje Conseq Investment Management.

O společnosti Conseq Investment Management

Conseq je investičním manažerem s 25-letou historií na českém trhu. Vedle obhospodařování institucionálních portfolií již 18 let obhospodařuje a administruje investiční fondy i poskytuje další služby drobným i institucionálním investorům. V těchto oblastech má Conseq významný podíl na trhu a získal si důvěru již více než 400.000 klientů. S objemem obhospodařovaných aktiv ve výši přes 55 mld. CZK (podle údajů AKAT ČR) je skupina Conseq největším nezávislým investičním manažerem v ČR

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..