Do aplikace ČSOB SmartBanking přes otisk prstu. Počet uživatelů vzrostl na téměř 200 tisíc

ČSOB internetbanking
ČSOB internetbanking

Nové verze aplikací ČSOB a Era SmartBanking přináší klientům řadu zajímavých funkcionalit. Od května 2017 si tak jejich uživatelé mohou zvýšit zabezpečení svého mobilního bankovnictví díky přihlašování otiskem prstu a rovněž díky vlastnímu nastavení internetových plateb. Nové verze nabízí i DEMO režim aplikací, lepší rozvržení tlačítek pro Smart Platbu a zjednoduší odpovědi na příchozí platby bez nutnosti vyplňování platebních příkazů.

Změny v nových verzích aplikací SmartBanking ČSOB a Era

Nejrozsáhlejší změny v nových verzích aplikací SmartBanking ČSOB a Era, nesoucích označení 2.9.0, se týkají bezpečnosti a zjednodušeného a pohodlnějšího ovládání.

„Z bezpečnostních funkcí bych zdůraznil přihlášení pomocí otisku prstu, které bylo také nejčastějším požadavkem našich klientů na rozšíření aplikace. Při používání tak nemůže dojít například k tomu, aby někdo na ulici či v MHD zahlédl PIN kód klienta, kterým se do aplikace přihlašuje,“

říká Milan Dolanský, manažer útvaru Digitální produkty a služby ČSOB.

Kromě tohoto bezpečnostního opatření mohou klienti administrovat nastavení placení kartami na internetu. Kartu je možné jednoduše uzamknout či odemknout, kdykoliv to klient potřebuje a tím zajistit maximální bezpečí i v době, kdy není karta delší dobu používána.

Meziroční nárust aktivních klientů

Meziročně se počet aktivních klientů zvýšil o více než 20 %, v současné době aplikaci využívá téměř 200 tisíc uživatelů, přičemž celkově eviduje banka přes 600 tisíc stažení. Nové verze aplikací by díky moderním funkcionalitám mohly do budoucna nalákat i další klienty, kteří se stažením aplikace dosud váhali. Mimo výše uvedené novinky totiž smartbanking nabídne i možnost jednoduše odpovědět na příchozí platbu a poslat tak peníze zpět, aniž by bylo nutné znovu vyplňovat platební příkaz.

„Noví i stávající uživatelé navíc jistě ocení i podrobné zobrazení osobního bankovního profilu či pohodlné přenesení čísla účtu z nebo do jiných aplikací. A v případě, že by chtěl váhající klient zjistit, jak naše aplikace doopravdy fungují, může si přímo z přihlašovací obrazovky spustit DEMO režim a vše si nanečisto sám vyzkoušet,“

doplňuje Milan Dolanský.

Pro zvýšení bezpečnosti navíc aplikace provede při prvním přihlášení po stažení bezpečnostní kontrolu a doporučí případné změny v nastavení mobilního zařízení.

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..