Česká pojišťovna: novinky v pojištění motorových vozidel a pro každé dítě 1 000 korun na vyšetření proti borelióze

Česká pojišťovna
Česká pojišťovna

Se začátkem motoristické sezóny přichází Česká pojišťovna s novinkami v pojištění motorových vozidel. Nové připojištění poruchy vozidla uhradí náklady na opravu vozu včetně náhradních dílů a pojistit lze nově i poškození motorového prostoru zvířetem.

Jarní novinky v pojištění aut u České pojišťovny

Připojištění poruchy

„S poruchou vozidla se někdy setkal snad každý řidič. Představuje nečekaný a často nemalý výdaj, oprava se mnohdy vyšplhá na desítky tisíc korun. S tímto pojištěním se naši klienti již poruchy bát nemusí, uhradíme náklady na opravu vozu, včetně náhradních dílů a diagnostiky. Samozřejmostí je pomoc s výběrem vhodného servisu,“ vysvětluje Tomáš Kabele, manažer útvaru pojištění motorových vozidel České pojišťovny a dodává: „Velmi zajímavá je i cena této novinky, řidiči ji mohou pořídit již za 1250 Kč za rok.“

Připravena je navíc také varianta bez spoluúčasti.

Poškození vozidla zvířetem

Nově mohou motoristé uzavřít také pojištění pro případ poškození vozu zvířetem. Nejen tomu, kdo bydlí blízko přírodě, hrozí poškození kabelů či brzdové soustavy například hlodavci. Vyplatí se na to myslet i ve městech.

Novinka se sjednává se spoluúčastí 1 000 korun jako doplňkové pojištění k havarijnímu pojištění nebo povinnému ručení. Motorista má k dispozici pojistný limit ve výši 30 000 korun a případná škoda nemá vliv na bonus. Celoroční ochrana automobilu před poškozením zvířaty pak vyjde pouze na 80 korun za rok!

Pro každé dítě 1 000 korun na vyšetření proti borelióze

V rámci prevence závažných onemocnění nabízí Česká pojišťovna nový benefit. Tím je až 1 000 korun na vyšetření klíštěte v odborné laboratoři. Nárok na benefit  má každé dítě pojištěné na smlouvách životního pojištění Můj život uzavřených v období od 1. května do 30. září 2017.

„Klíšťata jsou pro rodiče bohužel známým tématem. Děti s nimi mohou přijít do styku prakticky kdekoliv a snad každý rodič se setkal se situací, kdy se jeho dítě vrátilo z pobytu v přírodě s tímto přisátým parazitem,“

uvádí Markéta Filová, manažer Útvaru produktového managementu životního pojištění České pojišťovny.

Až třetina klíšťat je nakažena lymskou boreliózou

Klíšťata jsou jedním z nejčastějších přenašečů neuroinfekcí v našem regionu a bakteriemi, které způsobující lymeskou boreliózu, je nakažena až třetina z nich. Nakažené klíště pak pochopitelně může přenést infekci na člověka. Onemocnění lze předcházet nejen očkováním, ale také včasnou léčbou.

„Včasné podchycení této nebezpečné nemoci je velmi důležité a pro léčbu klíčové. Proto chceme rodičům nabídnout pomoc ve formě úhrady nákladů na otestování vyjmutého klíštěte,“

vysvětluje Markéta Filová.

Benefit  platí pro smlouvy uzavřené v období od 1. května do 30. září 2017. Nárok na něj má každé pojištěné dítě, pro které je v pojistné smlouvě sjednáno pojištění dětských závažných onemocnění s pojistnou částkou alespoň 100 000 korun. Pro uplatnění tohoto benefitu  je třeba odeslat vyjmuté klíštěte do odborné laboratoře a předložit pojišťovně doklad o provedení vyšetření.

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..