U českých podnikatelů roste zájem o půjčky na auta i stroje

Půjčky na auta a stroje - pořízení zemědělské a stavební techniky na leasing
Půjčky na auta a stroje - pořízení zemědělské a stavební techniky na leasing

Podle průzkumu ČSOB Leasing se v období posledních 5 let zvýšil zájem českých podnikatelů o půjčky spojené s pořízením vozu o téměř 60 procent. Trendem jsou také účelové úvěry na pořízení strojů spojených s jednotlivými živnostmi podnikatelů. Nejvíce aktivní v této oblasti jsou podnikatelé z oboru zemědělství, kteří si pořizují úvěr na své pracovní stroje.

Podnikatelé financují rozvoj z vlastních zdrojů i formou úvěrů či leasingu

„Česká ekonomika v posledních letech zažívá silný investiční boom, který podnikatelé financují z vlastních zdrojů i formou úvěrů či leasingu. Tlak na investice narůstá s tím, jak ekonomika naráží na vlastní limity. Rychlé pořízení strojů, aut či technologií se stává jednoznačnou konkurenční výhodou a často i nutností,“komentuje situaci Petr Dufek, analytik ČSOB.

Čeští podnikatelé aktivně využívají možnosti úvěrů na pořízení vozů pro své pracovní aktivity. Z dat ČSOB Leasing vychází, že oproti roku 2013 narostly úvěry na vůz o 59 procent. Podnikatelé preferují automobily střední třídy jako ideální typ vozu pro své podnikání. Ze značek vychází nejlépe Škoda. Nejvíce půjček na auto je v Praze a Moravskoslezském kraji.

Půjčky s pojištěním a možností mimořádných splátek

„Podnikatelé při uzavírání půjček preferují, pokud je součástí půjčky i pojištění a možnost mimořádných splátek. Po dobrém porozumění těmto potřebám jsme připravili produkt Autopůjčka plus, který tyto benefity podnikatelům nabízí. To, že se jedná o oblíbený a kvalitní produkt, dokazuje i letošní obhájení loňského prvenství v soutěži Zlatá koruna 2019 ve své kategorii.,“ říká Pavel Prokop, generální ředitel ČSOB Leasing.

Nákup strojů je nedílnou součástí podnikatelského života. Čeští podnikatelé nakupují na úvěr zejména zemědělské, stavební, manipulační, výrobní a lesnické stroje. Nejvíce aktivní na úvěry pro stroje je oblast zemědělství. K dalším oblastem pak patří pořízení strojů a přístrojů pro zdravotnictví, dřevoobráběcí stroje a kovoobráběcí stroje.

„Na zvýšenou poptávku po úvěrech na stroje reagujeme našim produktem Strojpůjčka, u kterého obdobně jako u naší oblíbené Autopůjčky je součástí také možnost mimořádného splacení či flexibilních odkladů splátek a samozřejmě atraktivní pojištění připravené pro klienty ve spolupráci s naší dceřinou společností ČSOB Pojišťovací makléř“ dodává Pavel Prokop.

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..