Zonky recenze – představení společnosti, hodnocení a zkušenosti klientů s půjčkou

Zonky půjčka - zkušenosti a diskuze uživatelů společnosti
Zonky půjčka - zkušenosti a diskuze uživatelů společnosti

Zonky je on-line platforma zprostředkovávající půjčky mezi lidmi (Půjčka od lidí lidem). Zonky není banka. Zonky propojuje dvě skupiny lidí. Na jedné straně jsou ti, kteří si potřebují půjčit peníze a nechtějí platit obrovské úroky u bank. Na druhé straně jsou lidé, kteří nechtějí nechávat ležet své peníze v bance, ale chtějí je rozumně investovat a zhodnotit. Na Zonkym si mezi sebou půjčují opravdoví lidé. Díky Zonkymu jedni půjčí peníze druhým a na oboustranně výhodném úroku vydělají všichni zúčastnění.

Žádost o půjčku

Díky tomu, že Zonky funguje online, zařídíte půjčku levněji než v klasické bance a nemusíte nikam chodit. Žádost o půjčku vyřídíte online za pár minut a peníze na účtu můžete mít už za 5 minut. Nepotřebujete žádného ručitele, nemusíte se bát skrytých poplatků a kdykoliv můžete půjčku splatit předčasně zdarma. Stejně jednoduše můžete pomocí počítače nebo telefonu své peníze investovat se solidním výnosem. Celá služba funguje naprosto anonymně a pod dohledem České národní banky.

Zonky recenze

Zonky ve stručnosti, o co se jedná?

Lidé, kteří si chtějí půjčit, napíšou investorům svůj životní příběh. Pokud je zaujme, investují do něj své peníze. Zonky hlídá právní náležitosti a administrativu, zajišťuje půjčku technicky, podporuje investora i toho, kdo si půjčil a to ve všech fázích půjčky. Zonky má lidský rozměr. Kromě osobních údajů, příjmů a schopnosti splácet zajímá Zonkyho i to, jací klienti opravdu jsou, co dokázali, v čem jsou dobří – i kdyby to byl sportovní rybolov nebo sbírání známek.

Logo zonky.cz

Zonky ví, že každý člověk je originál a necpe všechny do několika předem připravených „pytlů“. Do hodnocení zasahuje třeba i to, jak se člověk projevuje na sociálních sítích (Facebook, Twitter, Google nebo Linkedin).

Kompletní Zonky recenzi najdete také zde!

Často kladené otázky na Zonky půjčky

Co je Zonky.cz?

Zonky.cz je on-line platforma, která zprostředkovává půjčky mezi lidmi. Na jedné straně jsou lidé, kteří si chtějí peníze půjčit a na druhé ti, kteří jim je půjčit mohou (investoři). Zonky obě skupiny lidí propojuje. Cílem projektu je vynechat banky i nebankovní instituce a oběma stranám nabídnout výhodné podmínky spolupráce, tedy zajímavý úrok (win-win situace pro všechny). Zonky na vše dohlíží, hlídá administrativu a právní náležitosti, půjčku také zajišťuje technicky. Funguje jako podpora po celou dobu trvání půjčky – pro investory i dlužníky.

Zonky.cz = Půjčka od lidí lidem

Proč zkusit Zonky místo banky?

 1. Půjčíte si od lidí, jako jste vy. Na cokoliv.
 2. Je to levnější než v bance. A navíc to zvládnete odkudkoliv.
 3. Žádné skryté poplatky, pouze jeden jediný.
 4. Půjčku můžete kdykoliv splatit předčasně. Samozřejmě zdarma.
 5. Zajímá je váš příběh. Vždy jsou příjemní a vše s vámi proberou.

Zonky.cz je služba, která díky technologiím pomáhá lidem k levnějším půjčkám a dostupnému investování. Zákazníci u nich neplatí zbytečné náklady a peníze tak zůstávají lidem. Lidem, kteří si u nich půjčili už více než deset miliard korun a stále jich přibývá. Dělají svět fintechu dostupným všem a už přes 4 roky mění český finanční trh.

Kdo Zonky.cz vymyslel a kdo jej financuje?

Službu Zonky provozuje firma Benxy s.r.o., která má pro poskytování úvěrů od České národní banky licenci nebankovního poskytovatele spotřebitelského úvěru a je u ČNB registrována jako poskytovatel platebních služeb malého rozsahu. Jediným společníkem Benxy s.r.o. je společnost Home Credit International, a.s., která patří do skupiny PPF.

Kdo si na Zonky.cz půjčuje peníze?

Nejčastěji si pro peníze přicházejí lidé, kteří chtějí refinancovat drahé půjčky a úvěry nebo lidé, kterým banka nepůjčí nebo půjčí, ale za nesmyslně vysoký úrok. Jednoduše je nedokáže spravedlivě ohodnotit. Jsou to lidé, kteří cestují, pracují na volné noze (OSVČ) nebo jen chtějí půjčit na něco, na co banky standardně nepůjčují (cesta kolem světa, karavan). Zonky je hodnotí nejen podle toho, kolik vydělávají, kde bydlí a jaké mají rodinné zázemí, ale i podle jejich životního příběhu.

Zonkyho zajímá, co doposud dokázali, v čem jsou dobří, výjimeční nebo co je baví. Zonky kouká na člověka jako na osobnost, ne jako na číslo, jako v bankách. Cílem je půjčit každému, kdo půjčku potřebuje a je schopen ji reálně splácet. Zonky půjčuje zodpovědně a férově, takže klienty hodnotí podle relativně přísných kritérií (někdy přísnějších než v bance) a nikdy nepůjčuje lidem v exekuci nebo lidem, kterým by hrozila dluhová spirála a život v dluzích!

Žádost o půjčku

Na co si klient může u Zonkyho půjčit?

Téměř na cokoliv. Jde jen o to logicky vysvětlit investorům, proč si na to chtějí půjčit. Na Zonkym si lidé refinancují drahé půjčky, chtějí peníze na auto, vybavení domácnosti, ale i na vývoj umělé inteligence nebo na rozjezd nového podnikání alá startup.

Jak se stanovuje výše úroku?

Zonkyho zajímá, jaký klient opravdu je, ne jakého se ze sebe snaží udělat. Kromě základních osobních údajů vstupuje do hodnocení i to, jak se projevuje na sociálních sítích, jak používá ostatní internetové služby nebo co ho baví (sport, umění, kultura, sbíraní známek). Ať už je to sbírání pivních tácků nebo výstupy na rozhledny s Klubem českých cestovatelů :-)

Kdo jsou investoři na Zonky.cz?

Obyčejní lidé, kteří uspořili nějaké peníze a nechtějí je nechat ležet na spořícím účtu za nulový úrok. Zonky jim nabízí průměrný roční výnos 5 – 9 %. Investování na Zonky funguje tak, že do jedné půjčky vloží vždy své peníze více investorů (desítky i stovky) – tím se snižuje riziko ztráty (defaultu) pro každého z nich, pokud by někdo přestal půjčku splácet nebo se dostal do problémů. Průměrný investor na Zonky investuje desítky tisíc korun (do několika stovek půjček).

Jaká je odměna pro platformu Zonky?

Klient zaplatí 2 % z půjčené částky a investor platí poplatek podle toho, do jakých půjček investuje, a to v rozmezí od 0,2 % až do 5 % z ročně proinvestované částky.

Jak je služba bezpečná a hlídaná?

Zonky je registrovaný u České národní banky (ČNB) jako poskytovatel platebních služeb malého rozsahu. Řídí se zákonem o ochraně osobních údajů a jeho aktivity kontroluje Česká obchodní inspekce (ČOI). Takže kontrola je na vysoké úrovni.

Podrobné informace o Zonky půjčce

 • Úrok: od 2,99% p.a.
 • RPSN: od 4,17% p.a.
 • Typ: nebankovní půjčka
 • Výše půjčky: až 750 000 Kč
 • Pravděpodobnost poskytnutí půjčky: standartní
 • Poplatek za poskytnutí: 2% z půjčené částky
 • Poplatek za vedení: 0 Kč
 • Poplatek za žádost: 0 Kč
 • Bez ručitele: ano
 • Bez registru: ne
 • Bez dokládání příjmu: ne (příjem musí být!)
 • Doba splatnosti: 6 měsíců – 7 let
 • Minimálně věk: 18 let
 • Občanství: české
 • Bankovní účet: ano
 • Účelovost: půjčka je bez zajištění a bez prokazování účelu
 • Musí smlouvu podepsat manžel / manželka: ne, nemusí

Online žádost o půjčku Zonky:

Žádost o půjčku

Jako žadatelé o půjčku jste velmi důsledně kontrolováni jako u málokteré nebankovní společnosti. Ověřují se všechny veřejně dohledatelné informace o vaší osobě, z důvodu toho, aby jste byli schopni půjčku bez problémů splácet a nedostali se do komplikací a stejně tak, aby nebyl ohrožen investor případnou ztrátou investovaných prostředků.

Pokud jste měli v minulosti vyloženě problémy se splácením nebo jste v exekuci, insolvenci, dlouhodobě nezaměstnaní či bez potvrzení o příjmu, Zonky vám nikdy nepůjčí!

Mám od Zonky nabídku, ale potřebuji půjčit o trochu víc. Co teď?

Je to jednoduché. Přímo v nabídce si sami můžete výši půjčky nebo výši splátky ještě trochu upravit. Úrok zůstane stejný. Klikněte na obrázek v pravém horním rohu. Přetažením doleva nebo doprava si pak podmínky můžete upravit podle libosti.

Informace o půjčce

Pokud budete potřebovat radu, ozvěte se zdarma na +420 800449999 nebo napište na info@zonky.cz, rádi vám pomůžou.

Jak budu investorům posílat splátky?

Toto za vás zařídí Zonky. Měsíční splátku jednoduše pošlete bankovním převodem na jejich číslo účtu 2020010045/6000. Nezapomeňte uvést správný variabilní symbol, který najdete ve vaší smlouvě. Oni vaši splátku rozdělí mezi investory, kteří se na půjčku složili. Abyste nemuseli každý měsíc na splátku myslet, doporučujeme nastavit si trvalý příkaz.

Mohu poslat splátku vyšší než mám sjednanou ve smlouvě?

Pokud máte peníze navíc a chcete splatit část půjčky, pošlete vyšší splátku a oni vaši půjčku automaticky přepočítají. Mimořádnými splátkami si zkracujete celkovou dobu splácení a navíc ještě ušetříte.

Částku, o kterou přesáhnete dohodnutou splátku, budou automaticky považovat za mimořádnou splátku. Použijí ji k uhrazení nesplacené jistiny a neuhrazené části poplatku za poskytnutí úvěru (není-li již zcela uhrazen) a vypočítají nový splátkový kalendář. Mimořádné splátky jsou u Zonky zdarma.

Mohu půjčku splatit předčasně?

Ano, bez problému. Nemusíte jim nic hlásit předem ani vyplňovat složité formuláře. Ve svém profilu na Zonky.cz najdete aktuální dlužnou částku, kterou jednoduše přepošlete na jejich účet. Předčasné splacení je úplně zdarma a ještě jím ušetříte.

Co se stane, když nebudu splácet?

Nečekané události patří k životu. Řekněte Zonky o každé takové změně co nejdříve, abychom jste mohli co nejrychleji a společně najít řešení.

Právě pro tyto případy je také připravena služba Zonkyho záchranná vesta – pojištění, které vás ochrání v případě dočasné nebo i trvalé ztráty schopnosti splácet.

Co když nepošlu splátku včas?

ZONKY – jsme také jen lidé a chápeme, že lidé občas zapomenou. Proto se vám s vaší splátkou včas připomeneme e-mailem i SMS. Je pro ně důležité vědět, proč jste se se splátkou opozdili. Některé případy dokážou pochopit a vyřešit.

Smluvní pokuta

Pokud s nimi nekomunikujete, můžou vám naúčtovat náklady spojené s vymáháním vaší pohledávky a smluvní pokutu 500 Kč. Pokud je dlužná částka nižší než 500 Kč, můžou účtovat smluvní pokutu ve výši dlužné částky.

Zesplatnění

Chybějí jim od vás už 2 měsíční splátky po sobě nebo 1 splátka více než 3 měsíce? Budou muset vaši půjčku zesplatnit. To znamená, že po vás budou chtít vrátit celou dosud nesplacenou jistinu včetně dlužného úroku a případných jiných plateb (např. smluvních pokut), které od vás neobdrželi.

Při zesplatnění vám mohou naúčtovat toto:

 • jednorázovou smluvní pokutu ve výši 3 % z nesplacené jistiny včetně dlužného úroku a pojistného, maximálně však ve výši 0,1 % denně z částky, se kterou jste v prodlení, a do výše 200 000 Kč,
 • roční úrokovou sazbu, na které jste se domluvili ve smlouvě a
 • úrok z prodlení ve výši dle platného nařízení vlády. Ke dni vystavení předsmluvního formuláře je tento úrok 9,75 % p. a. Více informací na www.cnb.cz.

Informaci o tom, že nesplácíte řádně, můžou zaslat i do databází Solus a NRKI. Současně vám můžemou jakoukoli sankci odpustit nebo neúčtovat v plné výši. Sankce účtují zejména v případě, že je o zpoždění splátky neinformujete. Důvodem pro jejich nenaúčtování pak může být zejména situace, kdy odešlete alespoň část platby, jsou s vámi v kontaktu a ke zpoždění došlo z objektivních a doložitelných důvodů.

Kdo za mě půjčku doplatí v případě mého úmrtí?

Nesplacený zůstatek půjčky na Zonky se v souladu se zákonem stává součástí dědického řízení. Právě pro tyto případy také připravili službu Zonkyho záchranná vesta – pojištění, které pomůže situaci řešit. V případě vašeho úmrtí nám pojišťovna zaplatí zůstatek půjčky a oni uhradí investorům jejich pohledávky. Vaši blízcí tak nemusí mít žádné starosti s řešením vašich závazků.

Reklama v TV

Podívejte se na Zonkyho vůbec první televizní reklamu. Paní učitelka Magda už brouzdá po českých silnicích ve svém novém karavanu :) Půjčila si totiž na Zonky, kde lidé půjčují lidem. Levněji a s klidem.

Zonky zkušenosti lidí, kteří si zde půjčili

David chtěl dostavět dům, a tak šel do banky. Nedopadlo to ale úplně podle jeho očekávání. Díky tomu napsal 27 dílů seriálu o problémech s bankami a hledal alternativní možnost půjčky. Lidé se mu na půjčku složili, za lepší úrok než v bance. Na Zonky lidé půjčují lidem, s klidem.

Petr si koupil nový byt, jenom na kuchyňskou linku mu nezbylo. Všechny peníze totiž investoval do podnikání – své úklidové firmy. Pomohli mu až investoři, protože věří lidem. Zkusíte to taky?

Pavel si chtěl koupit skůtr, aby se v pohodě dostal do práce. Půjčili mu na něj lidé přes Zonky. Složilo se na něj 18 investorů a Pavel získal 55 000 korun za férový úrok.

O provozovateli Zonky.cz

Provozovatelem P2P půjčkové platformy zonky.cz je společnost Benxy s.r.o., která má pro poskytování úvěrů od České národní banky licenci nebankovního poskytovatele spotřebitelského úvěru a je u ČNB registrována jako poskytovatel platebních služeb malého rozsahu.

Jediným společníkem Benxy s.r.o. je společnost Home Credit International, a.s., která patří do skupiny PPF nejbohatšího Čecha, Petra Kellnera.

Kdo dohlíží na to, že Zonky dodržuje vše, co má?

Příslušným orgánem dohledu je Česká národní banka se sídlem Na Příkopě 28, 115 03 Praha 1, IČO 48136450. V oblasti ochrany osobních údajů je orgánem dohledu Úřad pro ochranu osobních údajů se sídlem na Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7, www.uoou.cz.

Kontakty na společnost

Potřebujete poradit?

Volejte zdarma
 800 449 999
Po—pá 8:00—20:00 
So—ne 9:00—18:00 
Svátky 9:00—18:00

Chcete něco poslat?

Benxy s.r.o.
Na Okraji 335/42
160 00 Praha 6 

info@zonky.cz
IČO: 03570967
DIČ: CZ03570967

Žádost o půjčku

5 KOMENTÁŘE

 1. Jsem na rozpacích, stejně jako u všech ostatních poskytovatelů nebankovních úvěrů… Zajímalo by mě, kdo dostane půjčku za 3,99%. Možná tak Čenský v reklamě :-/

 2. Tak já bych si od zonkyjiž nikdy půjčku nevzala a doporučuji to i všem známým!!! Vzala jsem si 20 000kč,kde mi hned započítali 400kč za smlouvu,roční úroková sazba,činí 10,9% a RPSN:13,81%a budu to spláce po 1000kč měsíčně do r.2021. Tak nevím co je na tom super !!!

 3. už jen podminky,které chtějí,osobní udaje 2 roky i bez schválení půjčky(stačilo by 1/2roku)a při půjčení peněz samozřejmě ůrok nad 7% tak 10 let po okončení splacení půjčky !!! to už mi ůplně stačilo a zjistil jsem že tak blbej zase nejsem a ani jsem nepokracoval s vyplnovaním. tahají lidi za nos a podle zákona nemají nárok na tak dlouhou dobu schranovat osobní udaje!!! to že si to dají do podmínek je jiná. Ale sudte se pak s někým kdo je podílnik něčeho co není nám až tak jasný,. dávám podnět na media , televize azd. snad se do toho někdo pustí,a ja za námět chci jen zprůhlednit společnost která jako by půjčuje levněji jak banka?není to naopak?banka si založila spřící ůčet bez rizika a lidé riskují svý peníze .Tak se lidé zamyslete neý klknete na políčko souhlasím. děkuji za pozornost jáchym 18 let.

 4. Dá se půjčka od Zonky získat půjčka s úrokem 4%? Nevím jestli je takto nízký úrok reálný. Píší, že Zonky.cz má úrok nižší než v bance. Nemám tak vysoké příjmy. Má někdo zkušenosti s těmi podmínkami?

 5. Parádní článek o této novince. Je to super a jsem zvědavý co Zonky předvede v budoucnosti. Je kolem toho docela velké haló, takže uvidíme, jestli skutečně přinese nějakou revoluci v půjčování, tak jak říká. Celkem zajímavý článek, který se na to dívá z obou stran mi přijde tento: http://pujcko.cz/zonky-com/ Já osobně jsem v tom docela optimista a věřím, že s příchodem moderních technologií a obecně s velkým propojením světa se určitě budou P2P půjčky rozmáhat. Jen nevím, jestli vyloženě v tom formátu v jakém to uchopili v Zonky. Nezbývá, než si počkat a vidět co ukáže čas.

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..