Volkswagen Financial Services hlásí rekordní růst i ve třetím čtvrtletí

Volkswagen Financial Services zaznamenává ve třetím čtvrtletí letošního roku opět rekordní výsledky. Pozitivní nárůst se týká objemu smluv i klíčových finančních ukazatelů.

Volkswagen Financial Services zaznamenává ve třetím čtvrtletí letošního roku opět rekordní výsledky. Pozitivní nárůst se týká objemu smluv i klíčových finančních ukazatelů. Počet stávajících smluv v portfoliu vzrostl na úroveň přesahující 21,2 milionu smluv (meziroční nárůst o 6,1 %).

Nárůst zaznamenaly také nové akvizice, a to o více než 3 % oproti předchozímu roku na téměř 6,3 milionu. Díky nárůstu kontraktů dosáhla celková aktiva hodnoty 219,3 miliardy EUR a operativní zisk ve třetím čtvrtletí vzrostl na 2,035 miliardy EUR (předchozí rok tento výsledek činil 1,915 miliardy EUR).

„Navzdory extrémně náročnému tržnímu prostředí se můžeme ohlédnout zpět za každým čtvrtletím letošního roku a vidět vynikající výsledky. Základem toho je naše mezinárodní působnost v kombinaci s rozmanitým produktovým portfoliem. Díky tomu jsme odolnější vůči výkyvům na jednotlivých trzích,“ vysvětluje Lars Henner Santelmann, předseda představenstva Volkswagen Financial Services AG.

Portfolio současných smluv Volkswagen Financial Services

Portfolio současných smluv po celém světě činí více než 21 milionů smluv a zahrnuje přibližně 6,6 milionu smluv k úvěrovému financování vozidel (nárůst o 3,9 %), 4,6 milionu smluv k operativnímu leasingu (nárůst o 5,8 %), 4,3 milionu smluv o poskytování služeb (nárůst o 10,7 %) a 5,8 milionu z toho jsou smlouvy o pojištění (nárůst o 5,5 %). V Německu, které představuje pro Volkswagen Financial Services trh s největším objemem, se zvýšil ke konci září 2019 celkový počet současných smluv na 6,34 milionu jednotek, což představuje nárůst o 4,5 %.

Tip na článek: Hodnota značky Allianz vzrostla o 12 procent, společnost je světovou jedničkou mezi pojišťovnami

Nové smlouvy na vozidla značek Porsche, SEAT, MAN a nekoncernových značek se vyvíjely pozitivně napříč všemi produktovými kategoriemi. Celkem 6,3 milionu nových smluvních akvizic zahrnuje přibližně 1,8 milionu nových financovaných vozidel přes úvěr (pokles o 2,7 %), 1,5 milionu nových leasingových smluv (nárůst o 6,3 %), 1,3 milionu nových smluv o službách (nárůst o 14,5 %) a 1,7 milionu tvoří nové pojistné smlouvy (pokles o 0,1 %).

Portfolio současných smluv po celém světě (v tis.)
Nové smlouvy po celém světě (v tis.)

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..