Úvěrová kalkulačka Vám pomůže najít výhodnou půjčku. Na co si dát u výběru půjčky pozor?

Úvěrová kalkulačka - výběr půjčky
Úvěrová kalkulačka - výběr půjčky

Na první pohled lákavá půjčka nemusí být nutně ta nejlepší. Máte-li zájem půjčit si výhodně a za férových podmínek, vyplatí se vám přizvat si k výběru půjčky úvěrovou kalkulačku. Jak s kalkulačkou pracovat a co v nabídkách poskytovatelů úvěrů určitě nepřehlížet?

Půjčky si vždy porovnejte třeba na Úvěrové kalkulačce

Rozbitá pračka, nepojízdné auto, nebo omylem utopený mobil. Nečekané výdaje dokáží rodinný rozpočet opravdu nemile zaskočit. Bohužel přichází zpravidla v tu nejméně vhodnou dobu. Musíte vše zaplatit hned teď? Pod časovým tlakem je velmi jednoduché jednat zbrkle a vzít první půjčku, která se naskytne. To je samozřejmě chyba.

Bez ohledu na to, kolik času na výběr půjčky máte, byste si měli podmínky a úrokové sazby srovnat. V tom vám pomůže úvěrová kalkulačka. Přehledné výsledky a jasnou odpověd na otázku, jaká půjčka je nejlevnější, máte okamžitě k dispozici. Stačí vyplnit, kolik si chcete půjčit. Používat kalkulačku má smysl i u malých částek do 5 tisíc korun. Prostor ušetřit se najde vždy a platit víc, než ve skutečnosti musíte, je jednoduše zbytečné.

Víte, co se ukrývá pod zkratkou RPSN?

Při porovnání nabídek půjček se neorientujte pouze na základě úroku. Celková částka, kterou budete muset zaplatit, se skládá také z administrativních a dalších poplatků. Ty nejsou v úrokové míře zahrnuty. Právě z tohoto důvodu jsou poskytovatelé spotřebitelských úvěru ze zákona povinni od začátku roku 2002 u nabídek uvádět hodnotu RPSN (roční procentní sazba nákladů). Ta zohledňuje všechny další poplatky a pomáhá tak určit půjčku, která se vám nejvíce vyplatí. Hodnota RPSN nechybí ani ve výsledcích z úvěrové kalkulačky.

Dejte si pozor na rychlé půjčky nebo dříve též SMS půjčky

Na českém trhu je stále dost poskytovatelů nebankovních půjček, kteří jsou ochotni vám zaslat peníze na účet velmi rychle, například pouze na základě SMS žádosti. Různé mikroúvěry však mohou pro dlužníka znamenat velké nebezpečí. Avizované RPSN se u nich kvůli vysokým poplatkům pohybuje v řádech tisíců procent. Dejte si tak pozor na oblíbené rychlé půjčky na krátkou dobu, u kterých mohou administrativní náklady tvořit značnou zátěž. Případné sankce kvůli zpožděným splátkám bývají vysoké.

Vy chybu udělat nemusíte, ale …

Dle posledních statistik má více než třetina dospělých Čechů nějakou formu půjčky. Půjčit si peníze na bydlení, nečekané výdaje či zboží není nic výjimečného, což ale neznamená, že u toho není třeba zapojit hlavu. Mnoho lidí si stále bere půjčku se zbytečně vysokou sazbou nákladů. Neopakujte jejich chyby, nabídky si vždy srovnejte a půjčte si výhodně. Mít jistotu, že vše dokážete pohodlně a bez stresu vrátit, je totiž k nezaplacení.

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..