Účtenkovka – všechny informace o účtenkové loterii na jednom místě

Účtenkovka - všechny informace o účtenkové loterii na jednom místě
Účtenkovka - všechny informace o účtenkové loterii na jednom místě

Co je to Účtenkovka?

Účtenkovka je hra, ve které každý měsíc hrajeme o více než 20 tisíc cen v hodnotě od 100 Kč do 1 000 000 Kč. Účast v Účtenkovce je zdarma a vyhrát může každý, kdo si zaregistruje platnou účtenku. Čím více účtenek hráč zaregistruje, tím větší je jeho šance na výhru.

Losuje se vždy 15. den následujícího měsíce, aby měl každý dost času všechny své účtenky, které v uplynulém měsíci získal, do slosování zaregistrovat. Losuje se pouze z aktivně zaregistrovaných účtenek, nikoliv z účtenek, které ihned po vystavení skončily v odpadkovém koši. Díky tomu zůstává vaše šance na výhru vysoká.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Účtenkovka startuje už 1.10.2017

Účtenková loterie - účtenkovka
Účtenková loterie – účtenkovka

Proč hrát účtenkovou loterii Účtenkovka?

Snad úplně každý z nás jde tu a tam nakupovat, zajde si někam do restaurace, nebo se třeba ubytuje v hotelu či penzionu. Víte přitom o nějaké jiné možnosti, která by vám dávala šanci vyhrát měsíc co měsíc milion korun nebo jednu z dalších více než 20 000 cen, aniž byste museli investovat byť jedinou korunu navíc?

A to není vše. Účtenková loterie je doplňkovou, ale neméně důležitou součástí elektronické evidence tržeb. Předpokládá se, že vystavování účtenek za nákup se i díky Účtenkovce stane v České republice běžným a normálním. Když si od obchodníka přebíráte účtenku, zvyšujete tím efektivitu evidence tržeb a přispíváte k řádnému výběru daní v naší zemi. Se zavedením Účtenkovky se proto počítalo už od počátku příprav zákona o elektronické evidenci tržeb.

Na Ministerstvu financí věří, že pozitivní motivace je lepší než nařizování a jeho následná nákladná a složitá kontrola. V mnoha zemích je zákazník k převzetí účtenky povinen ze zákona. V České republice můžeme díky Účtenkovce přispět k lepšímu fungování své země úplně dobrovolně, jednoduše a ještě k tomu vyhrát třeba milion korun.

Podle aktuálních průzkumů (např. STEMMastercard) by slosovatelnost účtenek k jejich přebírání motivovala až 70 % lidí. Účtenkovka se, podle Ministerstva financí, zkrátka vyplatí. Státní kase i občanům. Zapojte se do ní ještě dnes. Být mezi prvními se rozhodně vyplatí: Nezapomeňte, že se rozděluje více než 20 000 cen a losuje se pouze z těch účtenek, které do soutěže skutečně zaregistrujete.

Jaká jsou pravidla Účtenkovky?

Hráč loterie

Účtenkovka je určena osobám starším 18 let.

Registrace hráče

Registrací hráč získává hráčský účet, kde může sledovat všechny své zaregistrované účtenky. Po slosování, které se uskuteční vždy 15. den v měsíci, se dozví, které účtenky jsou výherní a jaká je jeho případná výhra, a zvolí si způsob výplaty. Při registraci hráč vyplní základní identifikační údaje a číslo svého bankovního účtu. Peněžité výhry v hodnotě 100 000 Kč, 200 000 Kč, 300 000 Kč a 1 000 000 Kč je totiž možné převádět pouze bezhotovostně.

EET účtenka

Do Účtenkovky lze zaregistrovat pouze účtenky vydané obchodníkem, který eviduje tržby podle zákona o evidenci tržeb. Taková účtenka obsahuje kódy FIK a BKP, datum a čas vystavení, DIČ obchodníka, celkovou částku tržby a informaci o režimu tržby. Od jednoho obchodníka lze z účtenek vystavených v jeden den registrovat pouze jednu.

Registrace EET účtenky

EET účtenku zařadíte do slosování jejím zaregistrováním. Zaregistrovat účtenku můžete buď bez hráčského účtu jednorázově, kdy kromě povinných údajů z účtenky zadáte pouze kontakt na vás (např. e-mail), nebo si jednoduše zřídíte hráčský účet, který vám přinese řadu výhod a usnadnění, a k registraci můžete využívat i pohodlnou mobilní aplikaci.

Slosování účtenek

Losuje se vždy 15. den v měsíci. A to z účtenek, které byly vystaveny během uplynulého měsíce. Aby mohly být zařazeny do slosování, musí být zaregistrovány do soutěže nejpozději 3 dny před slosováním – tedy do 12. dne měsíce. Slosování probíhá s pomocí certifikovaného generátoru náhodných čísel.

Jaké jsou výhry a jejich výplata:

Pořadí výhry Předmět výhry Četnost v jednom slosování
1 1.000.000,- Kč 1
2 Osobní automobil 1
3 300.000,- Kč 1
4 200.000,- Kč 1
5 100.000,- Kč 1
6 20.000,- Kč 20
7 1.000,- Kč 1.000
8 100,- Kč 20.000

Výhru lze předat nebo vyplatit pouze hráči, který má zřízen hráčský účet. Nemá-li hráč hráčský účet, bude současně s informací o výhře informován o skutečnosti, že výplata/předání výhry je vázáno na jeho zřízení ve lhůtě 30 dní od dne informování hráče o výhře.

Kompletní pravidla naleznete v Herním plánu.

Nejčastější dotazy soutěžících

Na co se lidé nejvíce ptají při účasti v účtenkové loterii, pořádané Ministerstvem financí ČR?

Jakou účtenku budu moci do soutěže přihlásit?

Každou účtenku vystavenou podle zákona o evidenci tržeb. Správně vystavenou účtenku poznáte tak, že obsahuje bezpečnostní kódy FIK a BKP. Takovou účtenku dostanete v kterémkoliv obchodě, restauraci, hotelu či penzionu v České republice. Ale pozor – je možné, že Váš obchodník ještě nemá povinnost evidovat tržby podle zákona o evidenci tržeb. Například kadeřnice budou povinně vydávat slosovatelné účtenky až od 1. června 2018, stejně tak většina řemeslníků, opravářů a podobně. Informace o tom, kdo eviduje a od kdy, najdete na této stránce: EET – informace o Evidenci tržeb.

Jak účtenku do soutěže zaregistruji?

Účtenku můžete zaregistrovat dvěma způsoby:

 • Přes WEB: Prostřednictvím formuláře na webu www.uctenkovka.cz.
 • Přes MOBILNÍ APLIKACE: Prostřednictvím mobilní aplikace Účtenkovka. Aplikace bude zdarma ke stažení na Play (Android), Store (Windows) a Appstore (Apple).

Musím si registrovanou účtenku fyzicky uchovávat?

Nemusíte. Poté, co účtenku zaregistrujete, jste zařazení do hry a už ji potřebovat nebudete. Případná výhra vám bude připsána na váš bankovní účet, nebo si ji vyzvednete osobně.

Budu někam posílat údaje o položkách z mého nákupu?

Rozhodně ne. Ostatně pro takové informace nebude ve formuláři pro registraci účtenky ani prostor. Pro úspěšnou registraci budete potřebovat jen ty nejnutnější informace z účtenky, bez nichž by Účtenkovka nemohla fungovat. Nebylo by například možné zaručit dodržování pravidla, že pokud zákazník obdrží v jeden kalendářní den od obchodníka více účtenek, bude moci do Účtenkovky registrovat pouze jednu z nich.

Těmito údaji je vámi vybraný kód FIK nebo BKP, datum a čas vystavení, DIČ obchodníka, celková částka tržby a informace o režimu tržby (běžný/zjednodušený).

Mohu účtenku přihlásit vícekrát?

Ne. Každou účtenku lze přihlásit pouze jednou. První bere.

Mohu ji přihlásit já a pak ještě někdo jiný?

Ne. Každou účtenku lze přihlásit pouze jednou. První bere (jako v kartách :-)

Kolik účtenek mohu maximálně registrovat?

Počet registrovaných účtenek je neomezený. Ale pozor. Od jednoho obchodníka lze z účtenek vystavených v jeden den registrovat pouze jednu. To znamená, že pokud dneska nakoupíte třikrát v jednom obchodě, pro zařazení do loterie lze ze tří účtenek vybrat pouze jednu.

Proč takové omezení? Nikdo z nás by si jistě nepřál, aby jej zákazník stojící před ním u pokladny zdržoval umělým dělením svého nákupu, aby tak získal co nejvíce účtenek. I takové jsou totiž zkušenosti ze zahraničí, ze kterých jsme se při tvorbě Účtenkovky poučili. V Česku proto rozdělovat nákup deseti rohlíků na deset samostatných položek s deseti účtenkami nebude dávat žádný smysl.

Jak často se bude losovat?

Losuje se vždy 15. den v měsíci. A to z účtenek, které byly vystaveny během uplynulého měsíce. Aby mohly být zařazeny do slosování, musí být zaregistrovány do soutěže nejpozději 3 dny před slosováním – tedy do 12. dne měsíce.

Příklad: Účtenku vystavenou 5. října mohu přihlásit do losování nejpozději 12. listopadu. Losování říjnových účtenek pak proběhne 15. listopadu. Losování listopadových účtenek zase 15. prosince, prosincových 15. ledna a tak dále pořád dokola :-)

Kolik výher můžu na účtenku vyhrát?

Každá účtenka může vyhrát pouze jednou. Čím více účtenek zaregistrujete, tím větší bude Vaše šance na výhru. Každý hráč může v jednom losování vyhrát i vícekrát, bude-li mít štěstí. Tak vám přejeme hodně štěstí ve hře! ;-)

Účtenkovka – diskuze a názory hráčů na účtenkovou loterii

Dole v komentářích se můžete podělit o Vaše názory a zkušenosti s účtenkovou loterií Účtenkovka. Vyhráli jste někdy nebo znáte někoho, komu se to povedlo a kolik to bylo? :-)

Přejeme Vám hodně štěstí ve hře! ;-)

9 KOMENTÁŘE

 1. Nikde jsem se nedozvěďel jak a kde si vyzvednu výhru 100 Kč když nejsem z Prahy a na účet mi nic nepřišlo děkuji

 2. Vyhrál jsem v Účtenkovce 100 Kč . V Kynšperku na poště mi nic vyplatit nechtějí. Vůbec to neznají. Ale Sazku provozují. Kam mám pro tu stovku jít? Tipsport taky nic neví. Na Ministerstvo ?

 3. Hraji od začátku, nevyhrála jsem ani korunu, takže mě to pomalu přestává bavit registrovat.
  Kdyby si každý registrovaný musel nechat až do slosování zaregistrovanou účtenku a v případě výhry ji předložil, nemohlo by docházet k těm podvodům, ke kterým dochází. Není na tom nic složitého , ale pár vykuků si to zase udělao k obrazu svému.

 4. Účtenkovku hraju jako důchodce od počátku za čtyčlennou rodinu dospělých. Měsíčně zaregistruji asi sto účtenek. První rok jsem nevyhrál nic, ale v druhém roce hned v únoru jsem vyhrál tisíc korun na účtenku z pekařství s zaplacenou částkou 47 Kč, účtenku jsem našel na chodníku. Další výhru 100 Kč jsem vyhrál v červenci a poslední výhru 100 Kč jsem měl v září. Takže se považuji za úspěšného hráče a hraju dál. Z toho vyplývá, že je třeba být trpělivý a brát to jako sport, trénink paměti při zápisu kódu a oživení práce s počítačem.

 5. chci bezpodmínečně zrušit svoje přihlášení na hru Účtenkovka a zaroveň s tím vymazat všechny záznamy z počítače!!!!!!!!!!!!

  Co je tohle za lumpárnu, že nikde nenajde již přihlášení hráč možnost jak ze hry vystoupit a možnost zrušit veškeré záznamy přihlášených účtenek z počítače!!!!! A to ani nemluvím o tom, že je všechno vedeno v anonymitě…komu či kam zavolat, nebo se obrátit!!!!

 6. Účtenkovku hraji od samého začátku. Proč jsem ještě nevyhrála ani tu stovku? Nebo vyhrála a nevím o tom? Vše jsem řádně zaregistrovala. Můj e- mail, číslo účtu v bance, když pošlu účtenku hlásí mi to, že účtenka byla zaregistrován a pořád nic. Nikdy nedostanu žádnou zprávu, že jsem konečně také něco vyhrála. Na účtu také nic .Tak mám pocit, že je to nějaký podvod jak se občas dovídám v novinách.
  Děkuji za odpověď.

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..