TWISTO – REVOLUCE V PLACENÍ

Služba Twisto - platbu je možné odložit a v případě spokojenosti s nakupovaným produktem, zaplatit. Jednoduchá grafika a veškeré platby na jednom místě.

Služba Twisto vznikla v roce 2014 jako nová forma placení. V roce 2018 tuto platební službu využíval téměř každý desátý Čech. Díky této službě je možné platbu odložit a v případě spokojenosti s nakupovaným produktem, zaplatit. Díky jednoduché grafice a ovládání aplikace máte dokonalý přehled o všech platbách na jednom místě. To ovšem není jediné pozitivum, co může nabídnout. Pojďme se tedy podívat, co dalšího můžete získat jeho využíváním!

TWISTO ÚČET – ONLINE BANKOVNICTVÍ A APLIKACE – VŠE NA JEDNOM MÍSTĚ

Díky Twisto účtu máte online přehled o všech svých platbách a zbývajícím limitu na jednom místě. Na první pohled v účtu vidíte, jaká je aktuální výše útraty, jak velký je Váš nevyčerpaný limit či nesplacené dluhy kamarádům za společnou útratu v rámci funkce Split (viz dále). Na rozdíl od běžného bankovního účtu chybí tradiční platby převodem, trvalý příkaz či inkaso, které lze alespoň částečně při platbách faktury nahradit funkcí Snap.

Twisto hlavní strana
Twisto aplikace

Další výhodou, kterou služba nabízí je mobilní aplikace pro smartphony s operačním systémem iOS a Android, v nichž lze podobně jako v internetovém bankovnictví sledovat stávající útratu a využít funkcí jako je Split či Snap. V aplikaci lze provádět stejné úkony jako v internetovém bankovnictví.

Jak založit Twisto účet? Registraci lze provést na internetových stránkách https://www.Twisto.cz/registrace/. V případě, že se zaregistrujete v pracovní době od 9:00-17:00 ve všední den, je registrace vyřízena tentýž den. Pokud se zaregistrujete po pracovní době, o víkendu nebo v čase svátků, je tato žádost vyřízena následující pracovní den. Při registraci je nutné provést identifikaci uživatele, a to zasláním kopie (scanu) Vašeho občanského průkazu. Následně je nutné potvrdit aktivaci účtu na e-mailu.  

TWISTO PAY JAKO KREDITNÍ KARTA

Twisto karta

Karta od Twista funguje podobně jako kreditní karta, tedy nemusíte mít na kartě peníze, abyste mohli kartu aktivně využívat. Jednoduše teď nakupuji, později zaplatím. Pokud klient služby zaplatí včas (Vyúčtování vám přijde vždy k prvnímu dni v měsíci a splatnost je 15. den daného měsíce), je částka bez navýšení. Služba nabízí i odložení platby za minimální poplatek. Jestliže uhradíte vše včas, postupně Vám bude navýšen i měsíční limit, který můžete měsíčně utratit. Jako nově registrovaný klient máte k dispozici limit 5 000 Kč a 10 000 Kč. Na základě Vaší platební historie pak může být navýšen, obvykle do výše 25 000 Kč. Urychlit navýšení limitu lze dvěma způsoby – pořízením Twisto karty a zasláním výpisu z bankovního účtu.

Ovšem platí to i naopak, v případě, že se zpozdíte, či nesplatíte Vaši útratu včas, může Vám Twisto snížit limit či úplně zrušit Váš účet.

I přestože se Twisto pay zdá jako skvělý způsob placení, musí mít každý klient na paměti, že se stále jedná o krátkodobý úvěr. Proto může Twisto, podobně jako jiné finanční instituce, nahlížet do registru dlužníků a ve výjimečných situacích (jako například exekuce, osobní bankrot aj.) nemusí Twisto ani schválit založení účtu.

Jak kartu získat?
Při registraci do služby stačí zvolit, že máte zájem o platební kartu a následně si vybrat podmínky dodání. Kurýr by měl dorazit následující den. Obvykle je však dodací doba 2 až 3 pracovní dny. Vedle platební karty je možné objednat si i platební náramek. Do černého gumového náramku se vkládá miniaturní platební karta s NFC. Díky tomu, že jde o obdobnou technologii, jakou využívají různé platební nálepky, je náramek plně voděodolný a vydrží i drsnější zacházení.

PLATEBNÍ KARTA A NÁRAMEK TWISTO

Při registraci do služby stačí zvolit, že máte zájem o platební kartu a následně si vybrat podmínky dodání. Kurýr by měl dorazit následující den. Obvykle je však dodací doba 2 až 3 pracovní dny. Vedle platební karty je možné objednat si i platební náramek. Do černého gumového náramku se vkládá miniaturní platební karta s NFC. Díky tomu, že jde o obdobnou technologii, jakou využívají různé platební nálepky, je náramek plně voděodolný a vydrží i drsnější zacházení.

Twisto náramek

Náramek lze tedy využít namísto běžné platební karty. Klienti tak nemusí u sebe nosit platební kartu, když jdou například do bazénu, fitness aj. Zároveň to může sloužit i jako image, jelikož má náramek jednoduchý a elegantní vzhled. Náramek lze objednat zdarma. Jak karta, tak náramek jsou spojeny s jedním Twisto účtem, ve které se agregují všechny platby.

SNADNÉ PLATBY NA E-SHOPECH

Platba v e-shopech je pomocí služby Twisto více než snadná. Pokud již má e-shop zahrnutou platbu v objednávkovém procesu, stačí již jen vybrat platbu pomocí Twisto. Již není ani nutné zadávat číslo platební karty nebo přihlašovací údaje. To ocení především ti, kteří nakupují téměř vše přes internet. E-shop přiřadí Vámi zadaný email v objednávce Twistu a ten během několika málo vteřin vrátí e-shopu potvrzení, že má klient u služby účet a je dostatečné bonitní. V opačném případě se zobrazí chyba a platbu nelze realizovat. Je-li platba povolena, obchodník objednávku příjme a platba se považuje za vyřízenou. Využít platební službu Twisto může zákazník u více než 900 e-shopů. Seznam spolupracujících e-shopů můžete nalézt zde: https://www.Twisto.cz/seznam-eshopu/.

Pokud e-shop nemá zatím zavedené platby pomocí Twisto, lze platbu realizovat tak, že při platbě vyberete možnost platit bankovním převodem a necháte si zaslat zálohovou fakturu. Tu pak pošlete buď na email Twista plati@Twisto.cz, nebo fakturu zašlete přes administraci Twisto účtu. O zbytek se pak postará Twisto, které platbu zrealizuje.

TWISTO SNAP

Jak jsem již zmínila v úvodu, pomocí Twisto Snap můžete také platit své faktury. Princip této služby spočívá v tom, že uživatel ofotí fakturu a odešle jej následně zaměstnancům Twista, kteří se o zaplacení faktury již postarají. Podobně jako jiná faktura, musí obsahovat podstatné náležitosti, tedy termín odeslání, jméno, částku, případně variabilní a konstantní symbol. Po odeslání faktury zaměstnancům služby musí uživatel vyčkat na potvrzovací email o přijetí faktury. Pomocí této služby můžete zaplatit jakoukoliv fakturu, žádné meze se nekladou. Zaplacené faktury se pak následně přičtou k Vašemu Twisto účtu. Službu Snap tedy nelze využívat bez registrace (a tedy i ověření klienta).

TARIFY TWISTO ÚČTU

Samotná registrace účtu je zcela zdarma. V rámci Twisto účtu jsou nabízené 3 tarify – Online, Standard a Premium.

  • Online – Tento tarif je základní tarif, který si můžete u Twisto založit. Založení je zcela zdarma a nabízí platby přes Twisto na partnerských e-shopech. Vedle toho má také funkci Twisto Snap, což je platba složenek a faktur pomocí fotky. Na nákupy přes Twisto používáte peníze Twista. Na konci každého měsíce dostanete vyúčtování, které je třeba zaplatit do 15. dne daného měsíce. Za malý poplatek si ho můžete odložit o další měsíc.
  • Standard – Za tento tarif již zaplatíte malou částku. Jedná se o 49 Kč měsíčně. Twisto však nabízí první 3 měsíce zdarma, čímž může upoutat pozornost některých zákazníků. Má všechny výhody jako Tarif Online plus získáte Twisto kartu s platebním náramkem, díky které můžete platit nejen online, ale také v kamenných obchodech a na e-shopech, kde lze platit kartou. Další skvělou funkcí je služba Twisto Split. Pomocí ní rozdělíte svoji útratu své přátelé a vyhnete se tak zdlouhavému placení, třeba v restauraci.
  • Premium – Pokud rádi cestujete nebo nakupujete na zahraničních e-shopech, tento tarif je přesně pro vás. Měsíčně Vás bude stát 99 Kč, s tím že opět nabízí první 3 měsíce zdarma. Má všechny výhody tarifů Online a Standard, a navíc Vám zlevní každou platbu v cizí měně o 5 %. Nakupujete tak za nejlepší směnný kurz. Součástí tarifu je také cestovní pojištění pro 6člennou rodinu, které platí po celém světě.

ZRUŠENÍ ÚČTU TWISTO

V případě, že máte zájem zrušit účet u Twista, je nutné poslat též společnosti email s touto žádostí. Deaktivace proběhne do 31 dnů od podání žádosti, která musí být podána písemně. Twisto také neumožňuje zasílání peněz na vlastní účet. Peníze, které máte na účtu můžete použít pouze pro účely jim vyhrazené.

Více informací o Twisto na jejich webových stránkách https://www.twisto.cz/

Podívejte se také na fintech Revolut https://fintimes.cz/revolut-digitalni-alternativa-ke-klasickym-bankam/

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..