Symposium 2016 – podnikatelská konference, která Tě nakopne!

Symposium podnikatelska konference
Symposium podnikatelska konference

Cílem konference je podpořit podnikavost studentů a mladých lidí v Brně a být pro studenty prvním krokem k vlastnímu podnikání či projektu. Symposium je konference předávající praktické znalosti studentům, kteří přemýšlí o podnikání a zároveň rozšířit obzory již zkušenějším podnikatelům. Celý program konference je namyšlen tak, aby reálně odpovídal potřebám začínajících podnikatelů.

Konference Symposium již tento pátek v Brně

Na letošní ročník se účastníci mohou těšit 25. a 26. listopadu 2016. Pořadatelé slibují ještě jednu novinku, a to přesun místa konání z univerzitních prostor do brněnského Impact Hubu. Právě Impact Hub dokáže v delegátech navodit příjemnou atmosféru mladého firemního prostředí.

Hlava v oblacích, nohy na zemi a ruce do práce

Letošní ročník nabídne návštěvníkům sérii teoretických přednášek i prakticky cílených workshopů nesoucích se v duchu motta “Hlava v oblacích, nohy na zemi a ruce do práce.”, které konferenci rozděluje do tří na sebe navazujících bloků.

První blok je zaměřený na koncepční začátky podnikání, kdy je vše jen v hlavě účastníka. Měl by účastníky nakopnout a pomoct jim utřídit si myšlenky. Po plánovací fázi připraví účastníky druhý blok přednášek na střet jejich plánů s realitou okolního světa – zákazníky, spolupracovníky a partnery. K tomu účastníci potřebují dávku pokory, realizmu a schopnosti pochopit komplikované vztahy všech stakeholderů.

Následující den se účastníci rozdělí na menší skupiny umožňující jim výběr vhodného tématu podle jejich zájmů a potřeb a větší interaktivitu či možnost konzultace s odborníkem. Je zaměřený co nejvíc prakticky a skládá se ze tří paralelních tracků zahrnující marketingové, technické nebo obchodní workshopy.

Třetí blok tedy účastníkům ukáže, jak vypadají věci v praxi a vyzkouší si zároveň vytvořit něco vlastníma rukama a myslí.

Delegáti se můžou těšit na pečlivě vybrané řečníky z praxepodnikatele a manažery z velkých společností i start-upové scény. Svou účast již přislíbili například Roman Hřebecký z Pábení či Jiří Doležal a Jan Emler z Doller.

Know-how, inspirace a networking

Neoddělitelnou součástí Symposia je večerní networkingová párty v závěru prvního dne konference. Stírají se zde rozdíly mezi studenty, odborníky a nadšenci, současnými i nadějnými podnikateli, a vznikají tak nová přátelství, obchodní vztahy i projekty. Účastníci se však spontánně poznávají i během celého programu. Při dobré kávě a jiných dobrotách tak mohou najít partnery pro svoje podnikaní či první zákazníky. To vše v útulných a inspirativních prostorech brněnského Impact Hubu.

Organizátorem konference je AIESEC

Celou akci i letos pořádají dobrovolníci z řad studentů brněnských univerzit pod záštitou mezinárodní neziskové studentské organizace AIESEC, která pomáhá mladým lidem rozvíjet jejich potenciál a aktivně je podporuje v osobním rozvoji prostřednictvím zahraničních stáží, aktivního členství a vzdělávacích projektů, mezi které patří v neposlední řadě i konference Symposium.

Jak se dostaneš na konferenci do Impact Hubu?

Na hlavním nádraží nastoupíš na tramvaj č. 8, směr Líšeň nebo tramvaj č. 9, směr Juliánov a vystoupíš hned na další zastávce „Vlhká“. Půjdeš dál ve směru jízdy tramvaje a vydáš se druhou odbočkou vpravo až dojdeš k Hubu, který uvidíš po levé straně.

Adresa Impact Hub Brno

Impact Hub Brno
Cyrilská 7
602 00 Brno
HubBrno.cz

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..