ShopSys získal investici 15 miliónů Kč, investory jsou INCOMMING ventures a Reflex Capital

Michal Micka, Petr Svoboda - Shopsys, Ondrej Fryc
Michal Micka, Petr Svoboda - Shopsys, Ondrej Fryc

Přední vývojář internetových obchodů, česká firma ShopSys, získává dvojici strategických investorů – INCOMMING ventures Michala Mičky a Reflex Capital Ondřeje Fryce. Investice v celkové výši 15 miliónů korun je určena na vývoj technologické platformy ShopSys a na rozšíření stávajících služeb, včetně zahraniční expanze. ShopSys zároveň dává možnost získání podílu vlastním zaměstnancům.

ShopSys Framework a expanze do zahraničí

ShopSys je na trhu již 14 let a na jeho platformě funguje aktuálně přes 450 e-shopů stavěných na míru, mezi nimi i jedni z největších hráčů jako Okay.cz nebo Office Depot. Investice má za cíl nejen upevnit pozici ShopSysu jako leadera na českém trhu, ale zejména rozšířit tým a expandovat do zahraničí s novou open-source e-commerce platformou nazvanou ShopSys Framework.

Shopsys eshop
Shopsys e-shopy

“Přes dva roky stavíme na zelené louce ShopSys Framework, otevřenou e-commerce platformu se škálovatelnou architekturou. Vydáme jej letos jako nejpokročilejší řešení pro stavbu velkých e-shopů, s jeho použitím ušetří vývojářský tým až tisíce programátorských hodin,” říká zakladatel ShopSysu, Petr Svoboda, a dodává: “ShopSys Framework bude open-source, může ho tedy kdokoliv používat neomezeně a zadarmo.”

Výše investice a rozdělení podílů ve společnosti

Za investici v celkové výši 15 miliónů Kč získává každý z investorů ve firmě ShopSys podíl 10 procent.  “My se soustředíme na investice do zajímavých projektů v oblasti e-commerce. ShopSys je leader ve vývoji e-shopů, ve kterém vidíme potenciál růstu a věříme v jeho expanzi na zahraniční trhy,” vysvětluje Michal Mička, zakladatel INCOMMING ventures.

V e-commerce se pohybuji již téměř dvě dekády a vidím trendy ve vývoji velkých e-shopových řešení. Petr jde správným směrem, navíc je to zkušený podnikatel a má kolem sebe skvělý tým,” dodává k investici Ondřej Fryc, zakladatel e-shopu Mall.cz a fondu rizikového kapitálu Reflex Capital. S ShopSys Framework plánuje ShopSys expanzi na evropský a postupně globální trh. V souvislosti s expanzí a vývojem open-source řešení rozšiřuje ShopSys také tým v Ostravě, Pardubicích a Žilině. Pomoci s náborem má také otevření fondu na odměňování zaměstnanců podíly, který oznámil ShopSys současně s investicí.

Pro investory nejde o první spolupráci, nedávno oznámili i společnou investici do startupu Apifier, webcrawleru, který vytváří API z libovolné webové stránky.


Představení společnosti ShopSys

ShopSys je již od roku 2003 vývojář internetových obchodů, zejména pro klienty z Česka a Slovenska. Zaměstnává přes 50 IT odborníků, z nichž se většina stará o funkční rozvoj e-shopů a nonstop dohled. Českou online komunitu posouvá prostřednictvím odborných konferencí ShopCamp, Barcamp Ostrava a PHPlive. Kromě těchto aktivit se nově soustředí i na globální expanzi s open-source řešením pro stavbu velkých e-shopů ShopSys Framework.

O společnosti INCOMMING ventures

Společnost INCOMMING ventures investuje do inovativních firem v oblasti internetového obchodování. Hledá firmy a startupy v úzkém segmentu e-commerce s potenciálem expanze a cílovou skupinou online prodejců, které mohou inovací v horizontu 2-3 let násobit svůj příjem.

Společnost založil v dubnu 2016 Michal Mička, který byl dříve u zrodu investiční skupiny DRFG, a Adam Kurzok, jenž pomohl nastartovat několik e-commerce projektů, jako například Lunchtime, které úspěšně prodal.

INCOMMING ventures během svého působení investovala například do online platformy pro prodej automobilů Carzada, služby Expando pro expanzi prodejů na zahraniční trhy a aplikace pro získávání dat Apifier.

O investiční společnosti Reflex Capital

Reflex Capital SE je investiční venture kapitálová společnost, investující napříč odvětvími. Typickou investicí je společnost v tzv. „seed“ a „Round A“ fázi s velikostí investice stovky tisíc až jednotky milionů dolarů. V současné době má dvě desítky investic v ČR a v USA a objem investovaného kapitálu přes 400 mil. Kč.

Zdroj: Tisková zpráva ShopSys

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..