RegioJet – recenze a představení největšího soukromého přepravce v Česku

Regiojet recenze
Regiojet recenze

Do Chorvatska s Regiojetem!

Večer nasednete do vlaku, dáte pivko, vínko, oblíbené sushi, dorty a ráno už jste u moře! Jezdíme každý den, stačí si jen vybrat.

Regiojet Chorvatsko
Regiojet Chorvatsko

Dovolená v Chorvatsku nikdy nebyla tak pohodová a levná jako nyní!

Jízdenky do Chorvatska

Rezervujte si jízdenku za 590 Kč nebo pokud chcete lůžkový vůz tak za 790 Kč. Cestujete jako rodina? Využijte akci 3+1 zdarma a zarezervujte si rodinné kupé za 2 370 Kč.

Do 31 dovolenkových destinací na chorvatské riviéře:

Vlakem a návazným autobusem z Rijeky se dostanete do 30 nejlepších destinací na chorvatském pobřeží Jadranu. Od Istrie až po Makarskou. Všude vás pohodlně a za nejlepší ceny dopraví RegioJet!

Jak probíhá cesta vlakem do Chorvatska?

Večer nastoupíte, užijete si pohodlí na cestě, která vás nebude stresovat, a ráno se probudíte pohledem na moře. Nemusíte řídit, nebudete čekat v dlouhých kolonách na hranicích, můžete se bavit s přáteli, dát si během cesty pivo a další drink a dorazit odpočatí do vaší dovolenkové destinace v Chorvatsku.

 1. Ještě před cestou si vyberete a objednáte občerstvení

Regiojet chce, abyste si cestu skutečně užili. Ještě před cestou si budete moci jednoduše objednat občerstvení z našeho menu přes naše internetové stránky. Regiojet ho pro vás nachystá a rozneseme po odjezdu z vaší nástupní stanice. Nápoje – například pivo, víno či nealko si pak budete moci objednat během cesty a k tomu i další drobné občerstvení.

Pohodova cesta vlakem RegioJet
 1. Nastupte do vlaku tam, kde to máte nejblíž

V podvečer pohodlně nastoupíte do vlaku RegioJet v Praze, Pardubicích, Brně či Břeclavi nebo Bratislavě. Pokud jedete z Ostravy nebo jiných míst, můžete jednoduše využít návazných vlakových nebo autobusových spojů RegioJet do Prahy či do Brna.

Nástup do vlaku RegioJet
 1. Místa pro jednotlivce nebo partu přátel či rodinu

Pokud cestujte s rodinou či partou přátel – nejpohodlněji budete společně cestovat v lůžkovém kupé pro skupiny, které je jen pro 1-4 cestující a navíc s velkými prostory pro zavazadla. Nebo si vyberte kupé se sedačkami, kde budete mít dostatek soukromí a prostoru. Po cestě se můžete bez omezení bavit, třeba hrát karty a být po celou dobu jízdy spolu, aniž by Vás kdokoli rušil.

Pokud cestujete ve dvojici nebo třeba sami, jízdu si můžete užít také buď v lůžkovém kupé, nebo na pohodlné sedačce s individuální obrazovkou před vámi ve voze Astra.

Cestujte s rodinou vlakem RegioJet
 1. Filmy, zábava, internet zdarma pro vás

Desítky filmů, připojeni k wifi zdarma, samostatné obrazovky v sedačkách nebo zábavní portál. To vše máte k dispozici během cesty, a i když nemůžete třeba spát, cesta vám díky tomu rychle uběhne. Samozřejmostí je také připojení k internetu zdarma.

Vlaky RegioJet vám nabídnou nejvíce možností, jak pohodově strávit čas na cestě na vaši dovolenou v Chorvatsku.

Zábavní portál ve vlaku RegioJet
 1. Palubní kavárna s kávou Illy zdarma

Během cesty navštívíte naše kavárenské okénko s nabídkou kávy Illy a dalšího občerstvení.

V nabídce bude cappuccino, latté, nebo skvělé espresso – samozřejmě zdarma a k tomu jen za 10 Kč skvělé oblíbené dorty nebo něco dalšího na zub.

Občerstvení ve vlaku RegioJet
 1. Budíček, snídaně a hurá na pláž

Ráno vás včas vzbudíme a nabídneme kávu s drobnou snídaní.

Pak vás už přivítá dozlatova prosluněný Jadran a nekonečná pohoda vaši dovolené v Chorvatsku.

Na zpáteční cestě se na Vás bude opět těšit náš usměvavý personál, který se o vás opět postará na palubě vlaku RegioJet při cestě zpět.

Servis ve vlaku RegioJet

Upozornění pro cestující

 • Před cestou se prosím seznamte s pravidly pro vstup na chorvatské území a vyplňte elektronický formulářPo jeho odeslání obdržíte e-mailem Potvrzení o ohlášení. Toto potvrzení mějte prosím s sebou k dispozici, může být vyžádáno při hraniční kontrole. Před cestou je potřeba mít zajištěné i ubytování a mít s sebou potvrzení o rezervaci/voucher.
 • V návaznosti na bezpečností opatření v jednotlivých státech vás upozorňujeme na povinnost nošení roušky během přepravy vlaky i autobusy. Prosím nezapomeňte si příslušné množství roušek pro cestu tam i zpět.
 • Vlaky RegioJetu ani návaznými autobusy do/z Chorvatska není možné převážet žádná zvířata. Výjimkou jsou asistenční psi.
 • Podrobné informace ohledně přepravy zvířat, zavazadel a možnosti přepravy kol a kočárků najdete v Přepravních podmínkách.
Chorvatsko vlakem od Regiojet
Chorvatsko vlakem od Regiojet

Historie RegioJet a STUDENT AGENCY

Historie STUDENT AGENCY se začala psát v roce 1993, kdy Radim Jančura, tehdy podnikavý student brněnského VUT, založil agenturu zprostředkovávající au pair pobyty studentům z České republiky. Díky tvrdé práci a odhodlání začalo přicházet stále více klientů a Radim Jančura v roce 1996 založil společnost STUDENT AGENCY a přijal první zaměstnance.

Radim Jančura Regiojet a Student Agency
Radim Jančura Regiojet a Student Agency

S tím, jak firma získávala nové zákazníky a budovala si postavení na trhu, rozšiřovala i pole svojí působnosti. Skupina STUDENT AGENCY se dnes zaměřuje na široké portfolio služeb – je předním prodejcem letenek a zájezdů a také největší agenturou pro prodej jazykových a pracovních pobytů v zahraničí a i nejúspěšnějším soukromým autobusovým a vlakovým dopravcem. Firemní filosofií je poskytovat zákazníkům ty nejlepší služby za skvělé ceny.

Na jaře 2016 začali u autobusové flotily využívat marketingovou značku RegioJet. Tento krok jim umožnil sjednotit síť autobusů a vlaků pod jeden název a díky tomu se dále rozvíjet nejen v Česku a na Slovensku, ale také v zahraničí. Přepravní síť RegioJet má potenciál v následujících letech ročně přepravovat 15 až 20 milionů cestujících.

Autobusy REGIOJET

Pod marketingovou značkou RegioJet je provozována vnitrostátní a mezinárodní autobusová doprava. RegioJet zákazníkům nabízí výhodné spojení do desítek měst v České republice, na Slovensku a také v Evropě. Jejich autobusy patří k nejmodernějším na trhu a nabízí neobyčejně komfortní jízdu. Žluté linky změnily pohled Čechů a Slováků na cestování autobusem. Žluté autobusy si získaly miliony spokojených a věrných cestujících díky nízkým cenám jízdenek a nadstandardním službám na palubě. Klienti zdarma dostanou vybrané teplé nápoje a denní tisk, k dispozici mají bezplatně Wi-Fi. V autobusech ve stylu FUN & RELAX najdou zábavní portál určený ke sledování filmů, poslechu hudby, čtení e-knih nebo hraní her.

Od roku 2004 STUDENT AGENCY působí jako dopravce na vnitrostátních linkách v České republice. Žluté autobusy poprvé vyjely v lednu 2004 na linku Praha–Brno, další linky následovaly v následujících letech. Žluté autobusy spojují Prahu a Brno s třemi desítkami měst v Česku. Luxusní žluté autobusy jezdí i na mezinárodních linkách, v současné době zajíždějí do 14 evropských zemí – například do Německa, Rakouska, Švýcarska, Itálie nebo Maďarska. Vedle dopravy do centra evropských měst žluté linky nabízejí atraktivní spojení také na letiště v okolních zemích (např. Vídeň, Drážďany, Berlín nebo Frankfurt). O popularitě žlutých linek svědčí i počty přepravených cestujících. Mezi lety 2004 až 2014 – tedy za prvních deset let fungování – přepravily jejich autobusy více než 34 milionů cestujících a ujely přibližně 182,7 milionu kilometrů. Počty cestujících navíc každým rokem rostou. (až do korony..)

Vlaky REGIOJET

Podobně jako žluté autobusy na silnicích, spustily i žluté vlaky RegioJet revoluci na kolejích. Vlaky RegioJet zajišťují pravidelnou železniční dopravu na trasách v České republice a na Slovensku. Cestujícím nabízí ve vlacích nadstandardní pohodlí, proklientský servis a jízdenky za nejvýhodnější ceny.

Česká společnost RegioJet vznikla v roce 2009 jako dceřiná společnost STUDENT AGENCY. RegioJet od roku 2011 provozuje pravidelnou osobní železniční dopravu na trase Praha – Ostrava – Žilina – Košice. Od prosince 2015 RegioJet působí také na trase Praha – Olomouc – Přerov s navazujícím autobusovým spojením až do Zlína a Otrokovic.

Od roku 2012 sesterská společnost RegioJet se sídlem v Bratislavě provozuje vnitrostátní železniční dopravu na lince Bratislava – Dunajská Streda – Komárno. Jde o linku provozovanou na základě objednávky Ministerstva dopravy SR.

Vlaky Regiojet
Vlaky Regiojet

RegioJet plánuje vstup na další trasy a je připravený přihlásit se také do tendrů na provozování vnitrostátních linek ve veřejném zájmu (tj. státem dotované linky) v České republice i na Slovensku.

RegioJet udržuje ve svých vlacích vysoký standard služeb – na zákazníky čekají luxusně a pohodlně vybavené soupravy, dokonalý servis stevardů a stevardek a vybrané nápoje, noviny a časopisy zdarma. Samozřejmostí na palubě žlutých vlaků je připojení k Wi-Fi a k zábavnímu portálu, kde jsou k dispozici stovky filmů, seriálů nebo písní.

Letenky od STUDENT AGENCY

Letenky pro každého do celého světa od tradičních i nízkonákladových aerolinií zajišťuje STUDENT AGENCY svým zákazníkům všech věkových kategorií už od roku 2000. V tomto roce jsme se stali členy IATA, asociace leteckých dopravců a prodejců. Vybudovali si pozici největšího českého prodejce letenek a také na Slovensku patří mezi nejvýznamnější společnosti v oboru.

Skupina STUDENT AGENCY je největším a také nejoceňovanějším prodejcem letenek v České republice. V roce 2014 se STUDENT AGENCY stala znovu nejlepším obchodním partnerem aliance SkyTeam, která sdružuje dvacet významných světových aerolinek včetně Českých aerolinií. STUDENT AGENCY a sesterská společnost ORBIX prodaly letenky členských dopravců SkyTeamu v hodnotě 680 milionů korun, takového výsledku nedosáhl žádný jiný hráč v České republice. Vedle ocenění od SkyTeamu STUDENT AGENCY získala prestižní TTG Travel Award v kategorii Nejlepší prodejce letenek roku 2014 a už poněkolikáté cenu Českých aerolinií Sirius a další.

Ceny od profesionálů a pochvaly od věrných i nových zákazníků jsou důkazem toho, že STUDENT AGENCY poskytuje nadstandardní služby a servis za výhodné ceny. Během svého dlouholetého působení na trhu si vybudovali úzké vazby s partnerskými leteckými společnostmi a díky tomu přichází s exkluzivními akcemi na letenky.

Jedinečný online rezervační systém umožňuje okamžitě srovnávat aktuální ceny tradičních i nízkonákladových aerolinek na jednom místě. Zákazníkům je k dispozici 24 hodin denně.

Zájezdy STUDENT AGENCY

STUDENT AGENCY v roce 2010 významně rozšířila své aktivity na trhu cestovního ruchu, když přišla se svým vlastním portálem pro prodej zájezdů – dovolena.cz. Tento portál je výjimečný tím, že v jednom okně prohlížeče propojuje a porovnává nabídky zájezdů od českých, německých a rakouských cestovních kanceláří.

Na dovolena.cz si klient může vybrat hotel přesně podle svých požadavků, portál mu umožní snadno porovnat ceny zájezdů různých cestovních kanceláří do stejné destinace a hotelu. Díky nejširší nabídce zájezdů na jednom místě si dovolena.cz získala oblibu široké veřejnosti – zájezdy si tady vybírají rodiny s dětmi, cestovatelé toužící po dobrodružství nebo po aktivním odpočinku i senioři.

Portál se sice nejvíce soustředí na letecké zájezdy (včetně těch do exotických destinací), v jeho nabídce ale najdete i zájezdy poznávací nebo zájezdy s vlastní dopravou, lyžařské zájezdy, wellness pobyty nebo plavby na luxusních zámořských lodích. Klientům jsou schopní sestavit dovolenou na míru, přesně dle požadavků klienta. Chcete se vydat původní cestou Inků ke ztracenému městu Machu Picchu s českým průvodcem? Využijte službu Cestování na míru a nechejte plánování dobrodužného treku na specialistech portálu dovolena.cz.

Dovolena.cz klientům zajišťuje také další služby spojené s nákupem dovolené – pojištění na cesty, vyřízení víz, zařízené výhodného parkování u odletových letišť nebo pronájem ubytování po celém světě. Velkou konkureční výhodou STUDENT AGENCY je nabídka dopravy na vybraná letiště luxusními žlutými autobusy zdarma.

Zaměstnanci STUDENT AGENCY jsou ve spolupráci s obchodními partnery neustále školeni a absolvují také cesty do jednotlivých destinací tak, aby měli osobní zkušeností a dokázali klientovi doporučit to, co naplní jeho očekávání.

Jazykové a pracovní pobyty

Business, který zrodil STUDENT AGENCY – to jsou au pair a pracovní a také jazykové pobyty. Zprostředkování pobytů se věnují více než 20 let a jsou na českém trhu specialisté. Každý den těží ze svých dlouhodobých zkušeností a kontaktů naši klienti, kteří se rozhodli vycestovat za studiem jazyka nebo prací do zahraničí.

STUDENT AGENCY zajišťuje hned několik typů au pair a pracovních programů v USA, v Kanadě, na Novém Zélandě, ale také v Irsku, Velké Británii, na Islandu, v Německu, Španělsku nebo Francii. Všechny typů programů fungují na principu „Pracuj a cestuj“. Hlavním cílem těchto pobytů není výdělek, ale zdokonalení se v cizím jazyce, cestování, poznávání nové kultury a tradic a také osamostatnění. Tyto zkušenosti se mohou účastníkům programů hodit v jejich budoucí kariéře i v osobním životě.

Největší výhodou STUDENT AGENCY je asistence koordinátorů před odjezdem, ale také v průběhu pobytu v případě jakýchkoliv nenadálých komplikací.

STUDENT AGENCY patří mezi klíčové hráče také na poli jazykových pobytů v zahraničí. Krátkodobé, ale intenzivní studium jazyka v zemi, kde se jím mluví, má pro klienty často mnohem výraznější efekt než klasické jazykové kurzy. V nabídce STUDENT AGENCY zájemci najdou jazykové pobyty v anglicky, francouzsky, německy, rusky nebo španělsky mluvících zemích. V posledních letech zaznamenáváme rostoucí zájem také o exotické jazyky – konkrétně o arabštinu, čínštinu nebo japonštinu.

Největší poptávka je po jazykových pobytech pro dospělé. Výuka probíhá na prověřených školách v zemích, kde se vyučovaným jazykem běžně mluví. Zájemci mohou vybírat z kurzů obecného jazyka nebo ze specializovaných lekcí, které zájemce připraví například na mezinárodně uznávané jazykové zkoušky nebo vytříbí jejich znalosti odborného jazyka.

Na jazykové vzdělávání spojené s poznáváním cizích zemí dbají více také české školy a ve spolupráci se STUDENT AGENCY nabízejí svým žákům širokou škálu poznávacích nebo studijních zájezdů. Oblíbené jsou také individuální letní jazykové pobyty pro děti a mládež. Podle jazykové vybavenosti a míry samostatnosti svých dětí rodiče mohou volit mezi pobyty s delegátem nebo individuálními pobyty, kam dítě cestuje samo bez doprovodu. V posledních letech se čeští studenti nebojí ani studia na zahraničních středních a vysokých školách.

Přepravní flotila RegioJet

Nejen české silnice a koleje brázdí stovky žlutých autobusů a vlaků. Každý den přepraví na vnitrostátních i mezinárodních linkách tisíce cestujících. Zajímá vás, jaké vozy a vagony tvoří základ flotily? A jaký komfort vám autobusy a vlaky RegioJetu poskytnou?

Luxusní žluté autobusy

Vozový park v korporátní žluté barvě tvoří španělské autobusy Irizar na podvozcích Scania nebo Volvo s luxusní výbavou Fun&Relax. Vozový park každoročně obměňujeme o nové autobusy ve stylu Fun&Relax.

Na jaře 2016 do žluté flotily přibylo 45 autobusů z nejnovější modelové řady Irizar i8. Zákazníky přivítá nový luxusní a moderní design, který na první pohled zaujme oproti předchozím modelům výraznějšími a ostřejšími liniemi. Uvnitř čeká na cestující nadstandardní pohodlí. Komforní sedadla jsou plně nastavitelná a v každém z nich je zabudovaná obrazovka s multimediálním zábavním systémem, v němž jsou dostupné filmy, seriály nebo online hry. V nových autobusech je bezplatně dostupné také připojení k internetu. Samozřejmostí je výkonný klimatizační systém a LED osvětlení.

Komfort a bezpečnost našich autobusů je pro nás prioritou, proto pravidelně investujeme do obnovy vozového parku. Novou generaci vozů Irizar i8 na podvozcích Volvo nebo Scania jsme nasadili do provozu jako první autobusoví dopravci ve střední Evropě.

Autobusy Fun&Relax nabízíme i k pronájmu pro skupinové zájezdy nebo k prodeji.

Moderní a pohodlné žluté vlaky

Flotila železničních vozů RegioJet aktuálně sestává z 127 moderních, klimatizovaných vozů, které byly konstruovány pro rychlost až 200 km/hod. Základ vozového parku vlaků RegioJet tvoří železniční vozy od Rakouských a Švýcarských spolkových drah. RegioJet si také nechal na zakázku vyrobit od rumunské společnosti ASTRA Vagoane Călători zcela nové supermoderní vozy RegioJet – ASTRA s typovým označením Bpmz 20-90.

Vlaky v České republice jsou nyní sestavovány většinou do devíti vozových souprav, přičemž v každé soupravě jsou zařazeny vozy jak v tarifní třídě Low cost, tak také Standard, Relax a Business. V nich najdete místa uspořádána jednak do velkoprostorového oddílu – cestovní tarif Relax, který designem připomíná leteckou dopravu nebo rychlovlaky typu ICE. Dále jsou zde kupé po čtyřech místech k sezení – cestovní tarif Business. Je naším prioritním zájmem, aby na každé soupravě byl řazen vůz Astra -otevřený prostor s dotykovými obrazovkami a vozy s dětskými a tichými kupé.

V čele vlaků v České republice jsou řazeny lokomotivy Škoda, které byly vyrobeny na začátku 90. let jako poslední stroje páté série úspěšné řady 163. Lokomotivy provozoval a jejich kvality ocenil italský dopravce Ferovia Nord Milano na vlacích osobní dopravy v severní Itálii. Nyní, po nezbytných úpravách, zvýšení maximalní rychlosti a doplnění moderních prvků bezpečnosti a spolehlivosti, slouží pro vozbu vlaků RegioJet.

Vaše místa jsou vybavena přípojkou na 230 V, k dispozici je vám odkládací stoleček buď přímo před vámi nebo vedle Vás.
Všechny vozy si můžete prohlédnout v naší vituální prohlídce nebo fotogalerii.

Podněty a reklamace

 • Jak můžu podat podnět či stížnost?Můžete nás kontaktovat telefonicky na čísle +420 222 222 221, e-mailem na adresu reditel@regiojet.cz.

Základní údaje o společnosti

Název subjektu: RegioJet a.s.

IČO: 28333187
Spisová značka: B 5816 vedená u Krajského soudu v Brně
Den zápisu: 20. března 2009
Sídlo: nám. Svobody 86/17, Brno-město, 602 00 Brno
Majitel společnosti: Radim Jančura

Kontakty

Informace o dopravě

e-mail:
info@regiojet.cz

telefon:
+420 222 222 221

Ztráty a nálezy

e-mail:
ztraty.autobusy@regiojet.cz

e-mail:
ztraty.vlaky@regiojet.cz

telefon (ztráty v autobusech):
+420 539 000 322

telefon (ztráty ve vlacích):
+420 222 222 221

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..