Raiffeisenbank a její zaměstnanci věnovali nadaci Dobrý anděl skoro 9 milionů korun

Nadace Dobrý anděl
Nadace Dobrý anděl

Loni oslavila nadace Dobrý anděl 10-leté výročí a stejně dlouho trvá i spolupráce s Raiffeisenbank a jejími zaměstnanci. Za tu dobu na pomoc rodinám, v nichž se dítě či rodič potýká se závažným onemocněním, věnovali společně přes 8,7 milionu korun.

Staňte se také Dobrým andělem a smysluplně pomáhejte potřebným!

„Celkem 501 tisíc korun darovalo nadaci v průběhu minulého roku 221 našich zaměstnanců a 600 tisíci přispěla banka. Na konto Dobrého anděla za deset let přispěla banka 4,7 miliony a naši zaměstnanci více než 4 miliony korun, na což jsem velmi hrdý. Osudy rodin, kterým nadace pomáhá, jsou traumatické a zvládání těchto situací je samo osobě velkou výzvou. Proto považuji za naprosto samozřejmé pomoci a ideálně pomáhat dlouhodobě, nejen jednorázovým příspěvkem,“ říká Igor Vida, generální ředitel Raiffeisenbank.

Nadace Dobrý anděl

Nadace Dobrý anděl pomáhá rodinám, které se vlivem vážného onemocnění dítěte či rodiče ocitly v těžké životní situaci. Vybrané příspěvky od dárců, Dobrých andělů, předává potřebným rodinám do posledního haléře, a to každý měsíc vždy k prvnímu pracovnímu dni. Rodiny tak dostávají příspěvek v řádu několika tisíc korun, z něhož mohou hradit výdaje na léčbu, ale také běžný chod domácnosti.

Nadaci Dobrý anděl mediálně podporuje i náš portál FinTimes.cz

„Aktuálně pomáháme více než 4 tisícům rodinám, každý měsíc pak zařadíme kolem 100 nových žádostí o pomoc. Proto Dobrých andělů nebude nikdy dost. Jelikož vážná onemocnění vyžadují dlouhodobou léčbu, je i naše pomoc dlouhodobá. Z tohoto důvodu jsme velmi vděční, pokud dárci přispívají pravidelně. Pro rodiny tak představují nejen finanční pomoc, ale také jistotu, že na svou tíživou životní situaci nejsou sami, což pro ně znamená mnohdy více, než samotné peníze,“ dodává Petr Sýkora, spoluzakladatel nadace Dobrý anděl, která za deset let pomohla více než 9 tisícům rodinám, jimž přerozdělila téměř 1,8 miliardy korun.

Nadace Dobrý anděl – registrace

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..