Raiffeisen investiční společnost (RIS) nabídne fond se zajištěnou hodnotou

Raiffeisen investiční společnost (RIS)
Raiffeisen investiční společnost (RIS)

Od 16. 8. do 26. 9. 2019 nabídne Raiffeisen investiční společnost (RIS) pro investice od 10 tisíc korun zajištěný fond se zvýhodněným vstupním poplatkem 0,1 %. První zajištěná hodnota je 101 % pro období od 1. října 2019 do 30. září 2020. Maximální limit investice není stanoven. Fond je určen konzervativním investorům s přibližně tříletým investičním horizontem.

Fond RIS se zajištěnou hodnotou

Raiffeisen investiční Fond vznikl 1. 8. 2019 zápisem do seznamu ČNB. Celé září do něj lze vstupovat s poplatkem 0,1 % a vystupovat bez poplatku. V dalších měsících lze vstupovat i vystupovat kdykoliv, a to za cenu ke konci měsíce s 3% vstupním i výstupním poplatkem. V srpnu 2020 bude stanovena zajištěná hodnota pro druhé období.

Tip na článek: Jak začít investovat do zlata pro začínajícího investora? Průvodce od A do Z

„Raiffeisen roční zajištěný fond je určen pro všechny začínající a velmi konzervativní investory, kteří chtějí vědět, kolik mohou získat za rok. Výhodou je především nízký vstupní poplatek během celého září a také neomezený maximální limit investice,” říká Jaromír Sladkovský, generální ředitel Raiffeisen investiční společnosti.

Raiffeisen investiční společnost

Raiffeisen investiční společnost tak navazuje na velmi úspěšný Raiffeisen zajištěný fond 103, do kterého se v průběhu března a dubna prodaly dluhopisy ve výši téměř 800 milionů korun.

Zajištěná hodnota nezahrnuje vstupní a výstupní poplatky a její dosažení je závislé především na schopnosti emitentů dluhopisů a protistran dostát svým závazkům.

Tip na článek: Doporučení ČNB pro bezpečné investování do dluhopisů

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..