Půjčka na dovolenou je velkým riskem. Proč se nemusí vyplatit?

Půjčka na dovolenou
Půjčka na dovolenou

Období dovolených odstartovalo a sociální sítě se nám pozvolna začínají plnit fotografiemi a videi z těch nejexotičtějších míst. Také byste rádi vyrazili vstříc letnímu odpočinku a podělili se s ostatními o vaši vysněnou dovolenou, jenže letos vám peníze na zahraniční zájezd chybí? Řešením může být půjčka či úvěr.

Luxusní hotelové resorty, azurové moře, běloskvoucí pláže a sluníčko, tak nějak takhle nejspíš vypadají příspěvky od vašich přátel na sociálních sítích. Abyste měli i vy, co sdílet je zapotřebí vyrazit na dovolenou. Jestliže na ni však nemáte, můžete si půjčit.

Půjčka na dovolenou je velmi riskantní, protože odporuje zásadám bezpečného zadlužování, a to nejen jedné, ale hned několika. Víte, které to jsou?

  • Nepůjčovat si na zbytečnosti
  • Nepřeplácet životnost
  • Nejednat unáhleně
  • Nemyslet jen na současnost

TIP na článek: 10 zásad bezpečného zadlužování se!

Proč se dovolená na půjčku nemusí vyplatit?

Zadlužit bychom se měli jen kvůli životně důležitým nezbytnostem, což dovolená u moře není. Zároveň by životnost produktu či služby, kvůli které si půjčujeme, měla být delší než doba splatnosti úvěru, a ani tuto zásadu zájezd do ciziny nesplňuje. Na dovolené si člověk bude užívat pár dní, avšak požitek je nutné splácet několik měsíců.

Pokud dovolenou neplánujete s delším předstihem, pak je patrné, že se jedná o unáhlené rozhodnutí, a to je porušení další zásady bezpečného zadlužování. Navíc půjčit si je dnes velmi snadné, což splňuje půjčka přes internet, a tak mnohdy čas na nějaké přemýšlení a zvažování chybí.

V neposlední řadě při plánování dovolené v létě myslíme jen na to, jak si odpočineme a zažijeme pár hezkých dní u moře. To, jak budeme následně dovolenou splácet, raději z mysli vytěsníme, vždyť dluhy se budou řešit až po návratu zpět do Česka.

Kdy si sjednat půjčku na dovolenou?

Půjčky na dovolenou samozřejmě nejsou zcela tabu, a to i přestože jsou od nich lidé odrazováni. Na druhou stranu, pokud k úvěru přistoupíte skutečně se zodpovědností, pak se nemusí jednat o úvěrovou sebevraždu.

TIP na článek: Kde Češi nejčastěji a nejradši tráví dovolenou? Dozvíte se zde!

Rádi byste poznali kus světa za oceánem a nyní se vám naskytla možnost delšího pracovního volna? Jestliže máte úspory, avšak nechcete se ze všech vydat, pak financujte část vaší cesty úvěrem. Chcete vzít celou rodinu k moři, ale kvůli nenadálým výdajům, vám na léto vyschla finanční rezerva? Víte-li se 100% jistotou, že ji po létě opět vytvoříte, může být půjčka možným řešením.

Vždy je nutné úvěr dobře zvážit, ujistit se, že budete mít na jeho splacení, a hlavně být k sobě upřímný a říct si, zda se vám několikaměsíční zadlužení kvůli pár dnům dovolené vyplatí. Vhodné je také zvážit alternativy v podobě dovolené někde v Česku u rybníka (fotky z pláže potom vyrobíte ve Photoshopu.. :-P) nebo plánování a šetření na příští rok. Výletu a dovoleným zdar! :-)

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..