Průzkum IPSOS: Průměrná doba na sjednání půjčky u Zonky je necelých 16 hodin, u bank je to téměř 6 dnů

Průměrná doba, kterou potřebuje nový klient na získání úvěru u Zonky, je necelých 16 hodin. Pokud se rozhodne sjednat si úvěr u banky, je to téměř 137 hodin, tedy necelých 6 dnů. Vyplývá to z kvalitativního průzkumu agentury IPSOS, který proběhl v létě letošního roku.

Lidé půjčují lidem

„Díky fungování kompletně online a nejnovějším technologiím dokážeme schválit klienta, podepsat s ním online smlouvu a poslat peníze na účet v rámci několika minut. Průzkum IPSOS potvrdil, že jsme opravdu mnohem rychlejší než banky,“ říká generální ředitel Zonky Pavel Novák.

Co bylo v průzkumu úkolem žadatelů?

Jejich úkolem bylo uzavřít online půjčku ve výši 30 000 Kč u šesti vybraných bank a u Zonky. Délka procesu se měřila od okamžiku podání žádosti po obdržení částky na účet.

Ukázalo se, že u bank trvá delší dobu vyplnění žádosti o půjčku a dodání všech podkladů. Výrazně delší dobu čekali žadatelé také na načerpání peněz od doby podepsání smlouvy. Samotné podepsání smlouvy online bylo možné jen ve velmi malé části případů, často bylo potřeba kvůli podpisu zajít na pobočku nebo počkat na kurýra.

„Z našich statistik vyplývá, že 40 % našich zákazníků dostane peníze na účet do 24 hodin od zadání poptávky. V tomhle jsme opravdu unikátní a to nejen v rámci českého trhu.“

Zonky tímto průzkumem potvrdil svoji pozici na trhu spotřebitelských úvěrů, kde je podle dat z oficiální statistiky ČNB o více než jeden procentní bod levnější než banky. V červenci byla průměrná úroková míra bank 8,6 %, Zonky poskytlo zákazníkům půjčku s průměrným úrokem 7,35 %.

Více o půjčce přes Zonky naleznete zde: https://zonky.cz/otazky-a-odpovedi

Zonkyho půjčka

Zonky.cz je unikátní česká peer-to-peer (P2P) služba, která spojuje lidi, kteří chtějí nejvýhodnější půjčku na trhu, s lidmi, kteří chtějí chytře zhodnotit své úspory. Díky tomu, že Zonky funguje online, zařídí půjčku levněji než v klasické bance a klient nemusí nikam chodit. Vše si zařídí online za pár minut a peníze na účtu má už za 5 minut. Nepotřebuje žádného ručitele, nemusí se bát skrytých poplatků a kdykoliv může půjčku splatit předčasně zdarma. Stejně jednoduše můžete pomocí počítače nebo telefonu své peníze investovat se solidním výnosem. Celá služba funguje naprosto anonymně a pod dohledem České národní banky. Zonky patří do finanční skupiny PPF a lidé si už zde půjčili více než 8 miliard korun.

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..