Pojišťovna Generali hlásí rekordní nárůst pojistných podvodů v prvním pololetí

Generali - pojistné podvody
Generali - pojistné podvody

Pololetní výsledky (2017) pojistných podvodů přinášejí jasná fakta: pojišťovna Generali odhalila 55 případů v celkové výši 65,8 milionu korun. Zatímco souhrnné počty podvodů meziročně narostly jen mírně (z 53 na 55), jejich objem vyskočil o 150 procent.

Celková suma je tak již v pololetí vyšší než za celý rok 2016. „Jednoznačně můžeme říci, že letošnímu roku dominuje odhalování podvodného jednání u podnikatelského pojištění, a to dosud za 38,5 milionu korun. Pro tyto případy je typické, že jde obvykle o vyšší škody. Zdá se, že ani dobrá kondice české ekonomiky neodrazuje firmy od snah v kontaktu s pojišťovnou podvádět,“ komentuje fakta Miroslav Jansa, specialita Týmu detekce a vyšetřování pojišťovny Generali.

Příznivý vývoj ekonomiky není pro podnikatele důvodem, aby se nesnažili o podvodné jednání při kontaktu s pojišťovnou.

Nejvyšší je nárůst podvodů v oblasti náhrad škod na zdraví z povinného ručení

Doslova šokující nárůst podvodů zaznamenala Generali v oblasti náhrad škod na zdraví z povinného ručení. „V prvním pololetí se nám podařilo překazit nekalé plány směřující k výplatě pojistného plnění za 4,8 milionu korun. To je o 600 procent více než v roce 2016,“ upřesňuje Jansa. Dramatický nárůst panuje také v oblasti škod hlášených z havarijního pojištění. Tam se meziroční nárůst objemu odhalených podvodů zvýšil o 166 procent na 1,7 milionu korun.

Nejvíce podvodů, které se podařilo prokázat, se odehrálo na území Prahy, šlo o 13 případů za 21,7 milionů korun, následuje Moravskoslezský kraj (8 případů za 3,5 mil. Kč) a Jihočeský (4 případy za 1,3 mil. Kč) společně s Ústeckým (4 případy za 500 tisíc Kč).

Generali navýšila počet pojišťovacích detektivů

Odhalování pojistných podvodů věnuje pojišťovna Generali vysokou pozornost, mimo jiné významně navýšila v regionech napříč Českou republikou počet specialistů, kteří se této činnosti věnují. K detekci podvodného jednání pak používá průběžně zdokonalované procesy a metody.

Pojistný podvod patří mezi jednání, které vede k trestnímu stíhání. V případě prokázání za něj hrozí trest nepodmíněného odnětí svobody v délce až 10 let.

Vývoj objemu odhalených pojistných podvodů (v mil. Kč):

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..