Pojištění ke kartám si ve Fio bance nově sjednáte kompletně online

Pojištění k platebním kartám od Fio banky lze kompletně vyřídit online
Pojištění k platebním kartám od Fio banky lze kompletně vyřídit online

Fio banka přichází s dalším zjednodušením svých služeb. Pojištění k platebním kartám lze nově sjednat nebo libovolně upravit online v Internetbankingu. To platí u všech karet, nových i již vydaných, a vztahuje se na všechny typy pojištění – cestovní, ztrátu a krádež karty i právní ochranu řidičů.

Fio banka nabízí pojištění platebních karet online

Česká Fio banka nabízí další produkt, který lze vyřídit kompletně online bez nutnosti chodit na pobočku. Všechny tři druhy pojištění k platebním kartám je teď možné jednoduše spravovat v Internetbankingu, to platí u karet nových i těch už vydaných. Klienti si tak v aplikaci u konkrétní karty vyberou typ pojištění a během pár kliků ho sjednají.

Stejně snadno ho mohou upravovat, zrušit či přejít na jinou variantu s vyššími pojistnými limity. V aplikaci také přehledně vidí, jaké pojištění a na jak dlouho mají sjednané. Snadno a prakticky odkudkoliv si tak vyřídí cestovní pojištění pro celou rodinu, pojištění ztráty a krádeže karty včetně odcizení osobních dokladů či mobilního telefonu anebo pojištění právní ochrany řidičů.

„Pojištění k platebním kartám nabízíme řadu let, ale online ho bylo možné sjednat jen v rámci žádosti o novou kartu. Protože zájem o všechny tři typy pojištění narůstá, chtěli jsme nabídnout všem držitelům našich karet možnost si ho pořídit nebo upravit dle potřeby na dálku, z domova nebo i z ciziny. Věříme, že toto zjednodušení a zároveň časovou úsporu naši klienti ocení,“ komentuje novinku Ján Franek, tiskový mluvčí Fio banky.

Pojištění ke kartám Fio banky

K platebním kartám Fio banky máte možnost si sjednat doplňkové pojištění. Na výběr je cestovní pojištění pro vaše cesty do zahraničí, pojištění proti zneužití karty nebo pojištění právní ochrany řidičů. Platnost pojištění odpovídá době platnosti karty a v případě automatické obnovy přechází i na obnovenou kartu, pokud jej klient sám nezruší.

Jak získat pojištění karty?

 • Kterékoliv z níže uvedených pojištění k platební kartě si můžete sjednat jednoduše online ve svém internetovém bankovnictví v Detailu karty nebo pod volbou +Nový produkt/Změna pojištění karty. U konkrétní karty vyberete typ pojištění a během pár kliků si ho zřídíte. Stejně snadno ho lze upravovat, zrušit či přejít na jinou variantu s vyššími pojistnými limity. V aplikaci také přehledně vidíte, jaké pojištění a na jak dlouho máte sjednané.
 • O pojištění můžete také zažádat osobně na všech pobočkách Fio banky.

Cestovní pojištění Family

Cestovní pojištění je určeno pro cesty do zahraničí (oblast Svět). Doba, za kterou vzniká povinnost pojišťovny poskytnout pojistné plnění při jednotlivých cestách a pobytech, je 180 dnů.

Platí i pro rodinné příslušníky pojištěného, kteří cestují společně s pojištěným držitelem platební karty (manžel/ manželka a děti ve věku do 18 let).

Obsahuje tato jednotlivá pojištění a služby:

 • pojištění léčebných výloh včetně asistenčních služeb
 • pojištění odpovědnosti za škodu občana
 • pojištění cestovních zavazadel
 • úrazové pojištění

Varianty cestovního pojištění od Fio

 • Standard (25 Kč měsíčně) se vztahuje na turistické cesty a na pracovní cesty.
 • Exclusive (60 Kč měsíčně) se vztahuje na turistické a pracovní cesty i na cesty spojené s cíleným rekreačním provozováním běžných rekreačních sportů.
 • Gold (75 Kč měsíčně) se vztahuje na turistické a pracovní cesty i na cesty spojené s cíleným rekreačním provozováním běžných rekreačních sportů a oproti variantě Exclusive se liší výší pojistných limitů.

Více informací o podmínkách a pojistných limitech naleznete zde.

Pojištění ztráty a krádeže (nejen) karty

Toto pojištění je sjednáváno na pojistné nebezpečí výdajů spojených se ztrátou nebo odcizením a zneužitím platební karty, odcizením hotovosti a dále na pojistné nebezpečí ztráty nebo odcizení klíčů, osobních dokladů, peněženky či mobilního telefonu, pokud k jejich ztrátě nebo odcizení došlo současně se ztrátou nebo odcizením karty.

Varianty pojištění ztráty a krádeže:

 • Basic (10 Kč měsíčně)
 • Classic (30 Kč měsíčně)
 • Extra (60 Kč měsíčně)

Varianty se liší rozsahem pojistné ochrany. Více informací o podmínkách a pojistných limitech naleznete zde.

Pojištění právní ochrany řidičů D.A.S.

Pojištění právní ochrany je soukromým škodovým pojištěním, jehož účelem je hájení oprávněných zájmů pojištěného a hrazení nákladů souvisejících s právní ochranou pojištěného. Za pojistnou událost se považují níže uvedené právní skutečnosti, které v souladu s uzavřenou pojistnou smlouvou zakládají pro pojistitele povinnost poskytnout pojištěnému pojistné plnění.

 • Náhrada škody
 • Obhajoba pojištěných osob v trestním, přestupkovém nebo jiném správním řízení
 • Pojistné právo
 • Právní porada
 • Jiné spory
 • Opakované porušení povinností či předpisů

Varianty pojištění:

 • Typ A (500 Kč ročně) – pokrývá občanskoprávní nároky na náhradu škody a trestní právo
 • Typ B (1000 Kč ročně) – pokrývá občanskoprávní nároky na náhradu škody, trestní právo, odebrání průkazu a pojistné právo

Bližší informace a pojistné podmínky naleznete zde.

Informační leták k pojištění karet:

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..