mBank: První mPůjčka na vyzkoušení na 2 roky, platby pomocí služby Apple Pay a příspěvek až 300 korun na nové mKonto pro děti

mBank logo banky
mBank logo banky

mBank nově umožňuje splácení své unikátní první mPůjčky na vyzkoušení také po dobu dvou let. Vychází tak vstříc klientům, kteří si chtěli tuto první mPůjčku nastavenou původně na jeden rok vyzkoušet, ale výše splátky pro ně mohla být vysoká.

První mPůjčka na vyzkoušení nově na 2 roky

mBank nově umožňuje splácení své unikátní první mPůjčky na vyzkoušení po dobu dvou let. Vychází tak vstříc klientům, kteří si chtěli mPůjčku vyzkoušet, ale výše splátky pro ně mohla být vysoká, a to třeba vůči parametru DSTI. Ten loňském roce zavedla ČNB jako povinný pro schvalování úvěrů na bydlení a který nesmí překročit podíl 45 % výše splátek všech úvěrových produktů dohromady vůči čistému příjmu klienta.  

„Půjčka s nulovou úrokovou sazbou je součástí transparentní nabídky mBank v oblasti úvěrových produktů již od podzimu 2015 a nyní ji tak tuto bezkonkurenční nabídku inovujeme tak, aby byla ještě zajímavější.“ vysvětluje Martin Podolák, ředitel divize úvěrových produktů mBank pro Českou republiku a Slovensko. Klienti mBank, kteří od ní zatím neměli půjčku, si tak mohou zvolit, zda si půjčí 10 000 až 40 000 Kč na 12 nebo 24 měsíců. Banka si stejně jako dosud na začátku účtuje 2 procenta z vypůjčené částky, přičemž úroková sazba je 0 % p.a. mBank tak umožňuje vyzkoušet si jednoduché a cenově mimořádně dostupné vypůjčení finanční částky za předem jasně stanovených podmínek, které klient vidí například na webových stránkách banky.

mPůjčka – půjčka s nízkými úroky a poplatky

Nastavení nízkého poplatku umožňuje současným i budoucím klientům seznámit se s tím, jak je v mBank jednoduché a transparentní rozumně si půjčit na své potřeby. V případě nejnižší možné vypůjčené sumy 10 000 Kč totiž klient zaplatí navíc pouze 200 korun. Při vypůjčení nejvyšší možné částky pro tuto speciální první mPůjčku na vyzkoušení, 40 000 Kč, zaplatí navíc pouhých 800 korun. RPSN tak při době splácení v délce 24 měsíců klesá na 1,96 % p.a. Výše splátky je pak 1667 Kč ve 24 měsíčních splátkách, v případě ročního splácení je pak výše splátky 3333 Kč.

mPůjčka od mBank

„O první mPůjčku na vyzkoušení mají největší zájem klienti ve věku okolo 40 let, více než dvě třetiny z nich mají rodinu, přičemž podíl žen a mužů je 2:3. Jsou v životě aktivní a je pro ně důležitá férovost. Pracují například v logistice či ve službách,“ vysvětluje Petr Král, produktový manažer spotřebitelských úvěrů mBank a dodává, že klienti, kteří se rozhodnou první mPůjčku vyzkoušet, si půjčují ze dvou důvodů.

Tím prvním je investice do bydlení, a to jak formou menší rekonstrukce bytu či domu nebo jeho dovybavení, druhým je pak splnění snu o něco dřív, protože takovou půjčku vnímají jako zajímavý nástroj pro řízení osobních financí. S drobným přeplatkem ve výši 200 až 800 korun si tak mohou nyní až o dva roky dříve pořídit například nové sportovní jízdního kola, zajímavý hudebního nástroje, případně kurz, který jim nebo jejich dětem pomůže v rozvoji a budování kariéry.

mBank - nová pobočka banky
mBank – nová pobočka banky, kde si můžete sjednat mPůjčku

Klienti mBank v ČR mohou platit pomocí služby Apple Pay

mBank dnes svým klientům v České republice přináší službu Apple Pay, která poskytuje jednoduchý, bezpečný a pohodlný způsob platby mobilním telefonem se systémem iOS. Apple Pay lze využívat na 210 tisících prodejních míst s bezkontaktními platebními terminály v České republice.

Podstatou Apple Pay je bezpečnost a soukromí. Pokud klient platí svou debetní nebo kreditní kartou pomocí Apple Pay, není číslo jeho karty uloženo ani na zařízení, které pro placení používá, ani na serverech společnosti Apple. Namísto toho je použita technologie tzv. tokenizace, která významně zvyšuje bezpečnost mobilních a online plateb. Citlivé informace z platebních karet zde nahrazuje token – jedinečný digitální identifikátor, nastavený pouze pro určitou mobilní aplikaci.

Platba pomocí mobilu – Apple Pay

To znamená, že jméno držitele karty a úplné údaje o kartě se v aplikaci nikdy nezobrazují a nikdy se s prodejcem nesdílejí. Každá transakce je autorizována jednorázovým a unikátním bezpečnostním kódem. Hodnota transakcí přes Apple Pay není limitována a uživatelé jsou ověřování biometrickými metodami za použití Touch ID či Face ID (dostupné pouze na iPhone X). 

„Je skvělé, že klienti mBank mohou od dnešního dne jednoduše a bezpečně platit prostřednictvím Apple Pay v mobilním telefonu. Používání služby Apple Pay je pro ně bezpečnější a mnohem praktičtější než hledání platební karty a manipulace s ní,“ říká Zdeněk Rys, ředitel divize depozitních produktů a platebních služeb mBank pro Českou republiku a Slovensko.

Nakupování přes mobilní aplikace či u online obchodníků pomocí Apple Pay usnadní Touch ID nebo dvojité zmáčknutí bočního tlačítka na vašem iPhone X pro ověření Face ID. S Apple Pay není nutné manuálně vyplňovat dlouhé formuláře o účtu či opakovaně vypisovat fakturační údaje a informace o dodání.

Více informací o platbách kartami mBank pomocí Apple Pay je dostupných na: https://www.apple.com/apple-pay/ a https://www.mbank.cz/osobni/mobilni-aplikace/funkce/apple-pay/

mBank přispěje dětem na jejich nový účet až 300 Kč

Získat zajímavý příspěvek ke kapesnému mohou noví klienti mBank z řad dětí, a to až 300 korun na jejich nové mKonto pro děti.

TIP! Obsáhlou recenzi mKonta od mBank najdete zde!

mBank připravila pro rodiny s dětmi příjemné jarní překvapení. Pokud totiž rodiče do konce dubna za své potomky podají žádost o otevření mKonta pro děti pro každého z nich, přispěje na každý z těchto dětských účtů mBank až 300 Kč. Když totiž rodiče budou dětem posílat na jejich nový účet peníze, mBank jim přidá až do výše 100 Kč měsíčně tu stejnou částku. Během prvních tří měsíců od založení účtu tak může být jejich dítě každý měsíc až o stovku bohatší, a tedy během 3 měsíců může získat ke svým úsporám až 300 Kč navíc.

mKonto pro děti

mKonto pro děti může rodič, respektive zákonný zástupce dítěti založit od narození až do dovršení 15 let věku dítěte. Do té doby je tak správa finančních prostředků dítěte pod kontrolou a dítě má jen pasivní přístup do svého internetového a mobilního bankovnictví. Rodič, respektive zákonný zástupce, může zřídit účet každému ze svých dětí, pokud je jim méně než 15 let.

mBank - kreditní a debetní karty
mBank – kreditní a debetní karty

Zřízení a vedení účtu mKonto pro děti je zdarma a dětský klient může od dovršených 8 let věku svou mKartou běžně platit a vybírat z bankomatů v ČR, přičemž tři výběry měsíčně z bankomatu jsou v rámci tohoto účtu zdarma. Navíc může mít dítě zřízené až čtyři spořicí účty eMax Plus se zvýhodněnou úrokovou sazbou.

TIP! mKonto – běžný účet zdarma a bez poplatků – hodnocení a recenze

Založit svému potomkovi vlastní bankovní účet je optimálním prostředkem, jak ho začít učit finanční gramotnosti a odpovědné správě peněz již od útlého věku. „Více než dvě třetiny českých rodičů, kteří svým dětem otevírají vlastní učet, tak činí zhruba v osmi letech. Dítě tak získává zdravé návyky a znalosti v oblasti osobních financí a lépe si uvědomuje hodnotu a správu peněz,“ vysvětluje Veronika Kalátová, produktová manažerka finančních nástrojů pro děti a dospívající v mBank.

1 KOMENTÁŘ

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..