Linka pomoci řidičům 1224

LINKA POMOCI ŘIDIČŮM JE URČENA VŠEM MOTORISTŮM, KTEŘÍ POTŘEBUJÍ POMOC S NEPOJÍZDNÝM VOZIDLEM NA SILNICI A CHTĚJÍ K TOMU VYUŽÍT SLUŽEB, KTERÉ JIM POSKYTUJE JEJICH POJIŠŤOVNA.

Linka pomoci řidičům 1224

Nezáleží na tom, zda motorista ví, kde je pojištěný, po zavolání na linku 1224 je vždy přepojen na asistenční společnost své pojišťovny, kde si domluví pomoc, kterou potřebuje. Motorista si ve stresu nemusí pamatovat složité číslo na asistenční společnost své pojišťovny, z linky 1224 je sem vždy přepojen. Samotný odtah či asistenci nerealizuje LPŘ, ale přímo smluvní asistenční společnost pojišťovny, kam je motorista přepojen.

Jak linka 1224 funguje?

  1. Motorista, který potřebuje pomoc s nepojízdným autem, zavolá na číslo 1224, kde je operátorem vyzván ke sdělení pojišťovny, kde má pojištěné vozidlo. Pokud si pojišťovnu nevybaví, tak se ho operátor zeptá na registrační značku vozidla a pojišťovnu si vyhledá v databázi ČKP.
  2. Operátor linky 1224 motoristu přepojí na smluvní asistenční společnost pojišťovny, kde je vozidlo pojištěné.
  3. Operátor smluvní asistenční společnosti pojišťovny se domluví s motoristou, jakou pomoc potřebuje a následně ji smluvní asistenční společnost pojišťovny zajistí.

 

Funkční schéma linky pomoci řidičům 1224

Schema pomoci linka 1224
Schema pomoci linka 1224

LINKA 1224 A CENA HOVORU JE PODLE tarifu VAŠEHO OPERÁTORA

Kdo linku pomoci řidičům 1224 provozuje?

Linku pomoci řidičům 1224 provozuje Česká kancelář pojistitelů (ČKP). ČKP je profesní organizací pojišťoven, které mají oprávnění poskytovat na území České republiky pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla (tzv. povinné ručení). Česká kancelář pojistitelů spravuje garanční fond, který slouží k úhradě škody způsobené vozidly bez povinného ručení. Dále spravuje fond zábrany škod a provozuje Linku pomoci řidičům 1224. ČKP zajišťuje likvidaci specifických pojistných událostí a provozuje informační středisko pro motoristy.

Zdroj: http://www.ckp.cz/

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..