Kryproměnová burza CoinMate.io – recence, návod a zhodnocení

CoinMate – kryptoměnová burza, která umožňuje nákup a prodej bitcoinu a dalších kryproměn přímo za české koruny. Jejich tým se skládá z prvotřídních finančníků, obchodníků a zkušených vývojářů. Zjednodušují platby v digitální měně, poskytují jednoduchou a bezpečnou obchodní platformu s nízkými poplatky a snaží se definovat nové standardy v obchodování.

Platformu provozuje anglická společnost CONFIRMO LTD, kterou v roce 2014 založili dva češi z Pardubic (Roman Valihrach a Daniel Hruška). Není tak divu, že pro české obchodníky přináší CoinMate mnoho výhod. Má ovšem mnoho příznivců i po celé Evropě, jelikož podporuje obchodování také v eurech.

Rychlý přehled

Jméno společnostiCoinMate.io
SídloLondýn, Anglie
Webové stránkyhttps://coinmate.io/home
Měna účtuCZK, EUR
Podporované metody
vkladu
Bankovní převod, kreditní a platební karta,
kryptoměny, MoneyPolo
Podporované
kryptoměny
Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, XRP,
DASH
Mobilní aplikaceNení

S jakými kryptoměnami lze na CoinMate obchodovat?

Na CoinMate máte možnost obchodovat s Bitcoiny (BTC), Litecoiny (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereem (ETH), XRP a DASH.

Přímo za české koruny (CZK) lze ale obchodovat pouze s Bitcoiny, Litecoiny a Bitcoin Cash.

Vklady a výběry peněz

Jakmile si vytvoříte účet a verifikujete ho, můžete na něho poslat peníze (CZK nebo EUR). Ty později směníte za Bitcoiny nebo Litecoiny. Stejně tak si na účet můžete poslat Bitcoiny a ty směnit za tradiční měnu. Peníze si můžete poslat na účet bankovním převodem, pomocí platební karty Mastercard nebo přes službu SOFORT. Platby bankovním převodem mohou trvat i několik dní, ale pokud máte stejně jako CoinMate účet u FIO banky, tak to zabere jen chvíli. Vklady jsou bez poplatku. Pokud vkládáte digitální měnu (Bitcoin nebo Litecoin) přes virtuální peněženku, tak je to též zdarma. Za výběr si účtují poplatek 0,00075 BTC a 0,0004 LTC.

Kryptoměny

Verifikace účtu

Verifikace vašeho účtu sice povinná není, ale pokud chcete nakupovat či prodávat za běžné měny (CZK nebo EUR), budete ji potřebovat.

CoinMate nabízí pět různých typů účtů, které se liší tím, jaké částky a jakým způsobem lze vkládat či z účtu vybírat:

 • Anonymní registrace: Vklady a výběry pouze v kryptoměnách. Převody mezi CZK a kryptoměnami jsou ovšem povoleny.

 • Účet ověřen osobními informacemi: Vklady a výběry jsou možné v kryptoměnách + možnost využití služby MoneyPolo.

 • Účet ověřen videem: Přes jejich aplikace si zavoláte s operátorem, který potvrdí, že jste opravdu tím, za koho se vydáváte. Toto ověření vám umožní provádět vklady i výběry v CZK bankovním převodem.

 • Účet ověřen dokumenty + individuální limity: Pro dosažení tohoto účtu je třeba vytisknout, vyplnit a odeslat dvoustránkový KYC (Know Your Customer) formulář, ve kterém popíšete vaše zkušenosti s obchodováním, plánované množství peněz, které si chcete nahrát na účet atp. Díky tomuto ověření můžete provádět operace ve výši až 2,5 milionu korun za měsíc. Pro individuální limity stačí zaslat fakturu a fotografie občanského průkazu.
Domovská stránka CoinMate

Průběh verifikace

Verifikace probíhá přes službu IDnow a to dvěma způsoby – buď si stáhnete jejich mobilní aplikaci, nebo vše uděláte za pomocí své webové kamery na počítači.

Po zaregistrování vám je zaslám tzv. verifikační kód, který potom do aplikace zadáte, čímž bezpečeně spárujete ověření na CoinMate se službou třetí strany.

Po zadání kódu uvidíte, kolikátí jste v řadě lidí, co též čekají na ověření. Jelikož se ale na tuto stránku registrují tisíce lidí a verifikaci dělají skuteční lidé, může uběhnout několik dní, než se dostanete na řadu.

Až na vás přijde řada, systém vás spojí s operátorem, který začne vaše ověření. Je potřeba mít u sebe občanský průkaz či pas, kterým prokážete, že jste opravdu ten člověk, za kterého se vydáváte. Operátor vás pak bude navádět, z jaké strany chce doklad vidět a vyfotí si vás s ním. Nic dalšího už není požadováno, takže vám to nezabere více jak 10 minut.

Verifikace účtu formou video hovoru

Zabezpečení

Pro maximální zabezpečení účtu doporučujeme použít dvoufázovou autentizaci. CoinMate využívá autentizaci přes mobilní aplikaci Google Authenticator, kterou si stáhnete do mobilu a s pomocí QR kódu ji propojíte s vaším účtem. Kdykoliv pak budete provádět důležité změny na účtu (výběr peněz, změna hesla atd.), aplikace vám vygeneruje kód, který budete muset zadat pro ověření, že činnost provádíte opravdu vy.

Obchodování

Pokud máte účet a už jste na něj vložili peníze, tak můžete začít obchodovat. Jelikož je CoinMate burza, spojuje nabídku s poptávkou a obráceně.

Obchodní platformu najdete pod záložkou Trade, ale pro snadný a rychlý nákup/prodej kryptoměn stačí otevřít záložku Buy/Sell.

Coinmate rozlišuje dva typy objednávek, tzv. Limit a Market. U objednávky Limit si stanovíte cenu (Price) a množství (Size) kryptoměny, které chcete koupit (Buy) nebo prodat (Sell). Tato nabídka se zařadí do seznamu a čeká se, až ji někdo přijme.

U druhého typu se vyplňuje jen požadované množství. Systém objednávku po odeslání ihned spáruje s nejvýhodnější nabídkou v seznamu. Objednávka se tedy zrealizuje za nejlepší cenu, která je v danou chvíli k dispozici.

Obchodní platforma

Poplatky

Za zprostředkování transakcí si CoinMate účtuje poplatek ve výši maximálně 0,35% (podle výše transakce). Pokud do systému vkládáte vlastní nabídku na nákup nebo prodej kryptoměny přes příkaz Limit, za Bitcoin zaplatíte poplatek 0,05% a 0% za Litecoin.

Když využijete nabídku jiného uživatele přes příkaz Market, tak za Bitcoin zaplatíte poplatek 0,35% a 0,05% za Litecoin. Jak můžete vidět, tak za Litecoiny jsou poplatky nižší.

Výhody používání burzy CoinMate:

 • lze nakupovat za české koruny
 • nízké poplatky (pokud máte účet u FIO banky, neplatíte žádné)
 • možnost použití platební karty (Mastercard)
 • administrace je velmi jednoduchá a přehledná
 • komunikace s podporou v češtině

Nevýhody:

 • platforma je v angličtině
 • nenabízí obchodování s pákou
 • někteří mají problém s ověřením přes IDnow
 • občas je kurz Bitcoinu oproti jiným burzám vyšší

Zhodnocení

Platforma CoinMate funguje již několik let, má mnoho spokojených klientů a díky stabilnímu základu a neustálým inovacím se může pochlubit vysokou úrovní bezpečnosti, což jistě každý ocení. Patří také mezi ty nejznámější Bitcoinové burzy v Evropě. Na internetu jsou velmi pozitivní recenze, které negativně vystihují snad jen skutečnost, že CoinMate má o něco nižší likviditu než konkurenční burzy.

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..