Kdo před půl rokem nakoupil Bitcoin, může jej dnes prodat za skoro trojnásobek

Bitcoin
Bitcoin

Cena jednoho Bitcoinu v korunách za poslední půlrok vzrostla na více jak dvojnásobnou hodnotu (blíží se trojnásobku). Rozdíl mezi cenou ze začátku prosince 2018 a cenou ze začátku června 2019 činil 127 %. Kdo začátkem prosince nakoupil a nyní prodává, získá tak více než dvojnásobek vložených peněz. Zájem o investice do kryptoměn navíc mezi Čechy podle údajů společnosti WBTCB stoupá. V České republice také funguje téměř 70 automatů, které přeměňují vložené peníze na bitcoiny.

Zájem o Bitcoin letí vzhůru

Poslední půlrok byl pro držitele bitcoinů pozitivní. Jejich cena v korunách vzrostla na skoro trojnásobnou hodnotu. Dlouhodobě roste rovněž povědomí Čechů o digitálních měnách. Přímo o bitcoinech slyšelo podle agentury STEM/MARK již 76 % Čechů, 3 % do nich již investovalo a 10 % dotázaných o tom uvažuje. Jejich rostoucí hodnota se rovněž odráží v poptávce po investicích do kryptoměny.

Během posledních šesti měsíců evidujeme po propadu v první polovině roku 2018 opětovný nárůst zájmu nových klientů o nákup bitcoinů. Kdo si však stihl bitcoiny nakoupit již dříve, může se dnes v případě jejich prodeje těšit z velmi zajímavého zhodnocení své investice. Obecně však platí, že spoléhat se na prudké výkyvy je zrádné a je lepší vnímat investici z dlouhodobějšího hlediska,“ uvádí Ondřej Příhonský ze společnosti WBTCB. V době největšího růstu ceny bitcoinu od 15. prosince loňského roku do letošního 15. května činilo zhodnocení dokonce 155,7 %.

Bitcoin na bankovním účtu i v bankomatu

Prostřednictvím WBTCB si zájemci mohou pořídit bitcoiny i v rozhraní NEO účtu české Expobank CZ, která tuto možnost nabídla jako první bankovní dům v Evropě. „Uživatelé NEO účtu mohou jednoduše nakupovat a prodávat bitcoiny v internetovém bankovnictví. K dispozici mají přehledné grafy a veškeré údaje o aktuálním vývoji hodnoty bitcoinů i o svém vlastním portfoliu,“ uvádí Kateřina Petko, ředitelka marketingu a komunikace a tisková mluvčí Expobank CZ.

NEO účet od Expobank CZ - Bitcoin
NEO účet od Expobank CZ – Bitcoin

Češi jsou však na poli digitálních měn aktivní i jinak. Zajímavostí je například to, že v Praze sídlí hned dvě společnosti vyrábějící bitcoinové automaty. Celkem je na celém světě podle serveru coinatmradar.com přes 4900 bankomatů umožňujících nákup a prodej bitcoinů a jiných kryptoměn. Z téměř 70 bitcoinových bankomatů v České republice se jich zhruba 35 nachází v Praze.

O WBTCB

World BTC business, SE (WBTCB) je společností s nejširší nabídkou řešení pro směnu Bitcoinu na trhu fungující od roku 2014. Kromě klasické směny přes bankovní účet nabízí okamžité hotovostní řešení nákupu a prodeje přes partnerskou síť prodejen GECO a vlastní síť speciálních Bitcoinmatů. Umožňuje také velmi jednoduše držet a směňovat Bitcoiny v osobním účtu BitcoinBanking anebo v rámci NEO účtu od Expobank CZ, a.s.

3 KOMENTÁŘE

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..