J&T BANKA loni upsala rekordní počet dluhopisových emisí a čistý zisk přesáhl 2 miliardy korun

J&T Banka - logo banky
J&T Banka - logo banky

J&T BANKA, jedna z nejvýznamnějších privátních bank v České republice, uzavřela, dle auditovaných konsolidovaných výsledků, loňský rok s bilanční sumou ve výši 150,10 miliard korun (téměř o +5 %). Čistý zisk za dané období činil 2,08 miliardy korun.

Zejména uvedení dluhopisových emisí a směnkových programů přispělo k dosaženému zisku. V roce 2018 uvedla banka na trh 24 emisí v celkové nominální hodnotě přes 40 miliard korun, přičemž reálně upsaný objem činil 37,20 miliard korun. Banka tak potvrdila roli největšího aranžéra korporátních dluhopisů v České a Slovenské republice, což se projevilo i na růstu poplatkových výnosů. Čistý zisk z poplatků a provizí meziročně vzrostl o 40 % a překročil hranici 1,59 miliard korun.

Vedle financování prostřednictvím dluhopisů vzrostl také objem poskytnutých úvěrů. Ke konci roku 2018 byl objem poskytnutých úvěrů 71,59 miliard korun, což je meziročně nárůst o 3,5 %. Čisté úrokové výnosy na konsolidované úrovni pak vzrostly o 0,08 miliard korun na 3,81 miliard korun.

Nárůst úrokových sazeb v uplynulém roce se promítl do růstu klientských depozit. Objem klientských vkladů činil ke konci roku 119 miliard korun, což představuje meziroční nárůst o 29,8 %. Banka si nadále drží stabilní vkladovou bázi s výrazným zastoupením termínovaných vkladů, které téměř z poloviny mají splatnost rok a více.

Jako úspěšný lze v roce 2018 hodnotit i celkový nárůst klientského majetku v investičních produktech. Oproti konci loňského roku, narostly za rok 2018 celkové investice o 15,5 % na konečných 145,07 miliard korun. Celkový objem v podílových fondech, které spravuje J&T INVESTIČNÍ SPOLEČNOST, vzrostl v roce 2018 o 12 % na 27,63 miliard korun.

Vlastní kapitál na konci roku 2018 činil 19,23 miliardy korun. Dostatečná kapitálová vybavenost umožňuje bance i v dalších letech růst a rozvoj. Kapitálová přiměřenost dosáhla ke konci roku úrovně 15,31 %. 

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..