ING Konto – představení a recenze spořícího účtu od ING Bank

ING konto spořící účet
ING konto spořící účet

Zakládáte ING konto? Použijte kód akce: 4688464 (a získáte bonus!)

Co je ING Konto a jeho výhody?

ING Konto je spořicí účet od ING bank, který díky jedinečné kombinaci výhod zhodnotí vaše finance výhodněji než běžný účet, ale zároveň zachová neustálou dostupnost uložených peněz.

Výhody spořícího účtu ING Konto pro své klienty:

  • Vyšší úrok než je na trhu běžné
  • Peníze kdykoliv k dispozici
  • Žádné poplatky
  • Jakýkoliv vklad i výběr z účtu
  • Neměníte banku

Založit online ING konto

Výhodný úrok 0,50 % p.a.

Výhodný úrok na každou vloženou korunu. Zůstatky přesahující 300 000 korun jsou úročeny sazbou 0,10 % p.a.

Žádné poplatky před, po ani během

Neplatíte vůbec žádné poplatky – za zřízení, správu, zrušení účtu ani za transakce.

Peníze kdykoli k dispozici

Své peníze můžete kdykoliv použít – bez výpovědní lhůty a bez poplatku za převod.

Bonus 500 Kč pro Vás!

Založte si ING Konto právě teď, s tímto kódem: 4688464 a získáte bonus ve výši 500 Kč!

ING konto 500 Kč pro vás!
ING konto 500 Kč pro vás!

Při zakládání ING konta máte možnost vyplnit pole kód akce. Použitím kódu akce „4688464“ získáte bonus 500 Kč k prvnímu vkladu a zvýhodněný úrok 1 % p. a. na první 3 měsíce.

Zpříjemněte si vstup do ING

Nejspíš už máte vybráno a jdete spořit do ING banky. Za náš portál můžeme říct: „Skvělá volba!“ Proč si to spoření či investování do fondů ovšem trochu nezpříjemnit?

Právě pro vítání nových klientů vznikl u ING bank – kód akce!

500 Kč na Váš účet jako bonus

Od samotného začátku tohoto článku zmiňujeme kód akce „4688464“. Pokud ho uvedete při zakládání ING konta, získáte po vložení alespoň tisícovky bonus 500 Kč.

Bonus můžete klidně z účtu vybrat a použít na cokoliv. Nebo ponechat na ING kontu spolu s úsporami. Volba je pouze na Vás.

Zvýhodněné spoření

Kromě pětistovky na účet můžete získat nějaké drobné navíc také díky bonusovému úroku 1 %. Ten platí první 3 měsíce spoření pro vklady do výše 300 000 Kč.

Založit online ING konto

Zkuste i ING investice

Pokud promo kód  4688464  použijete i při zakládání ING investic, získáte ke své první investici ve výši alespoň 100 Kč jako dárek dalších 300 Kč.

Co byste měli o ING Kontu vědět?

Snadné založení konta

ING Konto si můžete založit online z pohodlí domova. Za pouhých 5 minut si založíte a zaktivujete účet  bez jediného kusu papíru nebo návštěvy pobočky nebo pošty.

Pokud preferujete osobní kontakt se zaměstnanci ING Bank, můžete si otevřít spořicí účet na Pobočce ING Bank Quadrio nebo v některém z Kiosků ING Bank.

Bezpečnost především

Na ING Kontě jsou vaše finance spravovány jednou z největších finančních institucí na světě. Z ING Konta si můžete posílat peníze na tři předem zvolené účty, což vašim finančním prostředkům zaručuje vysokou bezpečnost.

Zhodnocení nad průměrem trhu

Oproti ING Kontu se na vašem běžném účtu peníze téměř nezhodnocují kvůli minimálnímu úroku. Navíc za vedení běžného účtu platíte vysoké poplatky, a tak vám úspory naopak ubývají.

Pojištění vkladů

ING Bank je účastníkem holandského systému ochrany vkladů. Dle tohoto systému je limit ochrany vkladů klientů 100 000 Euro (tj. přibližně 2 700 000 Kč) a vztahuje se na vklady na spořicím účtu ING Konto ve 100% výši.

ING Konto internetové bankovnictví

Transakce na ING Konto nebo zpět na váš běžný účet je možné provádět bezhotovostně kdykoliv z pohodlí domova pomocí: ING konto internetové bankovnictví a Mobilní bankovnictví ING. Ke svému ING Kontu získáte přístup přes internet a své úspory tak máte neustále pod kontrolou. Pohodlně tak vyřídíte všechny své finanční převody a snadno si zkontrolujete stav účtu. Opakující se platby můžete vyřešit pomocí trvalých příkazů a inkasních plateb opět ve vašem ING konto internetové bankovnictví.

Telefonický a osobní přístup na pobočku ING bank

K ING Kontu můžete přistupovat i pomocí telefonu prostřednictvím bezplatné linky 800 159 159 nebo osobně na Pobočce ING Bank Quadrio v Praze 1.

Jak založit ING konto online během 5 minut?

Založení konta ve 3 krocích a v průběhu 5 minut:

Založení ING Konta

Prvním krokem založení ING Konta je vyplnění vašich osobních a kontaktních údajů do online žádosti o zřízení účtu. Po úspěšném odeslání vaší žádosti vám bude založen spořicí účet ING Konto.

Potvrzení o založení ING Konta včetně čísla účtu a Klientského čísla, prvního ze zabezpečovacích prvků, vám bude vygenerováno ve formátu PDF, který si můžete uložit, odeslat na email nebo nechat zaslat poštou.

Založit online ING konto

Vygenerování zabezpečovacích prvků

V dalším kroku si zvolíte zbylé dva zabezpečovací prvky PIN a Heslo, které budete potřebovat pro obsluhu svého ING Konta. PIN a Heslo si můžete zvolit vlastní nebo si je necháte vygenerovat Bankou a zaslat doporučenou zásilkou do vlastních rukou na vaši kontaktní adresu.

Volbu zabezpečovacích prvků potvrzujete sms kódem, který vám bude zaslán na nahlášený autorizační mobilní telefon.

Aktivace ING Konta

Posledním krokem, který zbývá, je aktivace vašeho nově založeného ING Konta. Aktivaci ING Konta můžete provést přímo v Internetovém bankovnictví zřízeném k vašemu účtu ING Konto.

Pro účely vaší identifikace budeme potřebovat doložit kopie dvou dokladů totožnosti, kopii výpisu z účtu vedeného u tuzemské banky na vaše jméno. Z tohoto účtu je potřeba zaslat na vaše ING Konto první platbu v jakékoliv výši. Veškeré dokumenty nám můžete zaslat pohodlně online prostřednictvím Internetového bankovnictví. Stejně tak znění Smlouvy o spořicím účtu ING Konto lze potvrdit online přímo v Internetovém bankovnictví.

Po dodání všech dokladů bude vaše ING Konto zhruba do dvou dnů plně aktivní.

ING konto vstup na účet

ING konto vstup na účet provedete zde, pod tímto odkazem: ING konto vstup na účet


Podrobné informace o spořicím účtu ING Konto

Založte si spořicí účet ING Konto právě dnes a získáte bonus 500 Kč, výhodný úrok na každou vloženou korunu, žádné bankovní poplatky a budete mít peníze kdykoli k dispozici.

TV reklama na spořící účet ING konto

Všichni vědí, že mít úspory se vyplácí. Když je ale nechávají na špatném místě, nic nepřibývá. Chytří je mají tam, kde získají pravidelně a bez námahy něco navíc. A přitom se k nim kdykoliv dostanou. Nenechávejte úspory ne běžném účtu. Spořte u odborníků. Se spořicím účtem ING Konto máte výhodný úrok, peníze po ruce a žádné poplatky. Založte si ho jednoduše na www.ingkonto.cz.

AKCE – ZÍSKEJTE VYŠŠÍ ÚROK + 300 Kč příspěvek na investici do podílového fondu! Nyní máte možnost při založení ING konta získat zvýhodněnou úrokovou sazbu 1 % p. a. na zůstatek do výše 400 000 korun na první 3 měsíce. Dále máte možnost získat příspěvek 300 Kč do ING Podílových fondů, který Vám ING Bank přispěje do fondu, do kterého zainvestujete. Zvýhodněnou úrokovou sazbu získá každý, kdo zadá při zakládání svého nového ING konta uvede tento unikátní kód akce: 4688464 Příspěvek 300 Kč do ING Podílových fondů získá každý, kdo při založení ING Podílových fondů uvede tento unikátní kód akce: 4688464

ING Bank a její Spořicí účet ING konto

Spořicí účet ING konto – reprezentativní příklad:

Počáteční vklad: 100.000 Kč

Zhodnocení: 426 Kč

Úroková sazba na ING kontu

Výše vkladu [Kč]
Doba uložení 0 – 300 000 300 001 – neomezeno
0 měs. 0,50 % 0,10 %

Další parametry ING konta

Poplatek za založení účtu: 0 Kč
Poplatek za vedení účtu: 0 Kč
Minimální vklad: 0 Kč
Povinnný běžný účet:
Připisování úroků: Měsíčně
Úročení celého vkladu stejnou sazbou:
Automatické obnovení vkladu: Peníze kdykoliv k dispozici
Možnost správy online:
Možnost korespondenčního zřízení:
Možnost dodatečných vkladů:
Stránky produktu: http://www.ingbank.cz/sporeni/
Další charakteristiky: – Pásmové úročení vkladů.
– Vklady či výběry je možno provádět bezhotovostním převodem z účtu kterékoliv banky v ČR. Nelze provádět vklady v hotovosti.
– Povinnost mít vedený učet u banky na území ČR.
Údaje o pojištění: Vklady v této bance jsou pojištěny do výše 100 000 EUR (cca 2,5 mil. Kč) na jednu osobu v rámci holandského systému ochrany vkladů „Deposit Guarantee System“.
Právní podmínky ING bank: – Na základě obchodních podmínek se klient vzdává práva na projednání věci před soudem a případný spor bude závazně rozhodovat rozhodčí soud při Hospodářské komoře České republiky a Agrární komoře České republiky v Praze.
– Pokud je klient nespokojen s postupem banky (např. klient se domnívá, že banka porušila smluvní povinnosti nebo právní předpisy) tak je oprávněn se obrátit s reklamací na příslušné oddělení banky nebo podat stížnost u České národní banky.
– Klient dává souhlas s tím, aby jeho osobní údaje mohly být zpracovávány i třetími osobami (např. členy ING Group, ING Společnost, poradci,…).
– Klient souhlasí, aby mu byla zasílána obchodní sdělení za účelem propagace a marketingu banky (marketingové průzkumy,..).
– Klient má právo svůj souhlas se zpracováním osobních údajů pro kterýkoliv účel zpracování odvolat.
– Banka je oprávněna měnit smluvní podmínky z důvodu změny právních předpisů, ale také s ohledem na poskytování nových služeb (bez bližší specifikace). Pokud klient vysloví nesouhlas se změnou smluvních podmínek má právo smlouvu bezplatně vypovědět.

 

Založit online ING konto

Sazebník poplatků ING Konta a ING Termínovaného vkladu

Sazebník ING Konto a ING Termínované vklady platný od 12. 12. 2016

ING Konto sazebník služeb – kapitola ING Konto1)
Úroková sazba do výše 300 000 Kč (včetně) 2) 0,50 % p. a.
Úroková sazba nad 300 000 Kč 0,10 % p.a.
Cyklus připisování úroků 3) měsíčně
Standardní zasílaní výpisů 4) ročně
Měna účtu
Výpovědní lhůta pro výběry bez výpovědní lhůty
Minimální vybíraná částka neomezena
Minimální vklad neomezen
Transakce bezhotovostní korunové v rámci České republiky
Standardní služby
Zřízení účtu zdarma
Vedení účtu zdarma
Transakce na účtu zdarma
Zrušení účtu zdarma
Zasílání výpisů ročně zdarma
Aktuální zůstatek a přehledy transakcí v Internetovém bankovnictví zdarma
Internetové bankovnictví zdarma
Nadstandardní služby na vyžádání
Zaslání výpisu
Čtvrtletně 20 Kč za výpis
Měsíčně 20 Kč za výpis

1) ING Konto sazebník se člení do dvou kapitol, a to na kapitoly: 1) ING Konto a 2) ING Termínovaný vklad.

2) Zůstatek účtu ING Konto je úročen Variabilní vyhlašovanou úrokovou sazbou, jejíž aktuální výše je uvedena v platném ING Konto sazebníku.

3) Úroky jsou na ING Konto připisovány vždy ke konci kalendářního měsíce.

4) Aktuální stav účtu a přehled transakcí je k dispozici zdarma v internetovém bankovnictví 24 hodin denně.

ING Konto sazebník služeb vstupuje v platnost dne 12. 12. 2016 a může být měněn či doplňován v souladu s Podmínkami a ING Konto podmínkami.

Založit online ING konto

Jak na výpočet výnosů z ING Konta?

Výše denního úroku se rovná součinu aktuálního zůstatku a denní úrokové míry. Denní úroková sazba je vypočítána jako jedna setina roční úrokové sazby dělené počtem dní v příslušném kalendářním roce.

Hrubá výše úroků = částka * výše úrokové sazby / 36 5001 * počet dní
Srážková daň2 = hrubá výše úroků * 0,15
Čistá výše úroků = hrubá výše úroků – srážková daň

Vzorový příklad výpočtu výše úroků:

Na ING Konto úročené sazbou 0,50 % p. a. vložím částku 200 000 Kč na dobu od 1. 1. do 31. 3.

Výpočet výše úroků za leden (1. měsíc)
Výše vkladu 200 000 Kč
Úroková sazba 0,50 %
Počet dnů v měsíci 31 dní
Výpočet hrubého výnosu 200 000 * 0,5 / 36500 * 31 = 84,93 Kč
Výpočet srážkové daně 15 % 84,93 Kč * 0,15 = 12,74 Kč
Výpočet čistého výnosu 84,93 Kč – 12,74 Kč = 72,17 Kč
Částka naspořená po 1. měsíci 200 000 Kč + 72,19 Kč = 200 072,19 Kč
Výpočet výše úroků za únor (2. měsíc)
Výše vkladu 200 072,19 Kč
Úroková sazba 0,50 %
Počet dnů v měsíci 28 dní
Výpočet hrubého výnosu 200 072,19 Kč * 0,5 / 36500 * 28 = 76,74 Kč
Výpočet srážkové daně 15 % 76,74 Kč * 0,15 = 11,51 Kč
Výpočet čistého výnosu 76,74 Kč – 11,51 Kč = 65,23 Kč
Částka naspořená po 2. měsíci 200 072,19 Kč + 65,23 Kč = 200 137,42 Kč
Výpočet výše úroků za březen (3. měsíc)
Výše vkladu 200 137,42 Kč
Úroková sazba 0,50 %
Počet dnů v měsíci 31 dní
Výpočet hrubého výnosu 200 137,42 Kč * 0,5 / 36500 * 31 = 84,99 Kč
Výpočet srážkové daně 15 % 84,99 Kč * 0,15 = 12,75 Kč
Výpočet čistého výnosu 84,99 Kč – 12,75 Kč = 72,24 Kč
Celkově náspořená částka 200 137,42 Kč + 72,24 Kč = 200 209,66 Kč

Pokud 1. 1. vložím na ING Konto 200 000 Kč, můžu si 31. 3. vyzvednout částku 200 209,66 Kč.

1 V případě přestupního roku je nutno do vzorce uvést 36 600.
2 Pro výpočet srážkové daně byla použita sazba v souladu s aktuálně platnými zákony.

ING konto vstup na účet

ING konto vstup na účet provedete zde, pod tímto odkazem: ING konto vstup na účet

Toto je nejobsáhlejší recenze ING konta na internetu. O své názory a zkušenosti se s námi můžete podělit dole v komentářích, děkujeme!

Založit online ING konto

Zakládáte ING konto? Použijte kód akce: 4688464 (a získáte bonus!)

5 KOMENTÁŘE

  1. Dosud jsem nedostal žádné vyrozumění o stavu mé přihlašky k ING spořícímu účtu: požadované doklady jsem zaslal…

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..