Hypoteční banka je partnerem projektu Český ostrovní dům, který má na dosah Ocenění OSN za společenskou odpovědnost

Projekt Český ostrovní dům
Projekt Český ostrovní dům

10.5.2017 – Hypoteční banka, jednička na českém hypoteční trhu, je hrdým a hlavním partnerem projektu Český ostrovní dům, který se zabývá směřováním k dílčí či úplné soběstačnosti budov za užití moderních metod nakládání s přírodními zdroji a architekturou. Právě tento projekt je nyní velmi blízko jedinečného úspěchu, a to zisku Ocenění OSN za společenskou zodpovědnost. Jako jedinému projektu se zaměřením na udržitelnost architektury se mu totiž za sebou podařilo nechat přes 200 do soutěže přihlášených konkurentů a probojovat se do finálové sedmičky. O hlavním vítězi rozhodne veřejné hlasování, které končí 17. května.

Projekt Český ostrovní dům

Projekt Český ostrovní dům, který byl zahájen v roce 2016, si dává za úkol hledat způsoby, jak vytvářet ekonomicky i ekologicky soběstačné budovy při zachování současného standardu bydlení. Důraz je kladen primárně na soběstačnost v oblasti elektrické energie, spotřeby vody a využití tepla. Slovo „ostrovní“ v názvu představuje právě soběstačnost, které má být dosaženo za pomoci spojení pokročilých technologií a šetrnosti. „Myšlenka ekologické udržitelnosti v bydlení ve spojení s využitím nových nápadů a moderních materiálů je nám ve své podstatě dlouhodobě blízká. Proto jsme se ji rozhodli podpořit a věříme, že její jedinečnost bude oceněna i vítězstvím v prestižní celosvětové soutěži,“ říká mluvčí Hypoteční banky Marie Mocková.

Cíle projektu

Cílem projektu je spojovat plně funkční, pokroková a důmyslná řešení v krásných, co nejvíce soběstačných a vysoce šetrných budovách. V rámci své mise Český ostrovní dům provozuje široké spektrum aktivit. Hlavním pilířem je stejnojmenná soutěž pro studenty architektury a stavebnictví, jejíž náplní je vytváření neotřelých projektových studií šetrných staveb v různých velikostech a podobách. V současné době se také za přispění špičkových profesionálů připravuje veřejně přístupný prototyp takzvaně ostrovního domu, který přinese laikům i odborníkům příležitost dozvědět se více o tom, jak může fungovat ekologičtější a ekonomičtější domov. „Český ostrovní dům veškeré informace, koncepty budov a know-how zdarma poskytuje k jednotlivcům, firmám i státním institucím tak, aby z nich měl užitek maximální počet lidí,“ zdůrazňuje Pavel Podruh, zakladatel projektu.

Konečné výsledky a ocenění

O konečném pořadí v soutěži až do 17. května hlasuje veřejnost na webových stránkách http://www.globalnicile.cz. Hlasování probíhá podle systému Demokracie 21, což znamená, že se hlasy se ověřují pomocí SMS a unikátního PIN kódu. To garantuje, že každý hlasující odhlasuje opravdu jen jednou, i když je to trošku nepohodlné. Hlasování je zdarma a organizátor garantuje, že telefonní čísla nejsou nikde shromažďována a nebudou dále využita.

Ocenění, které v České republice pod názvem Česko mění svět propaguje celá řada známých osobností z různých oblastí, organizuje Centrum OSN v Praze, Úřad vlády ČR a Ministerstvo průmyslu a obchodu. Ve světě mu své tváře propůjčili například Chris Martin z Coldplay, John Legend, Kate Winslet, Matt Damon, Meryl Streep, Pink nebo Stevie Wonder. České propagační video k soutěži můžete zhlédnout zde.

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..