Fio banka se už vyšplhala na 700 000 klientů a učí veřejnost obchodovat na burze

Fio banka - 700 000 klientů
Fio banka - 700 000 klientů

Fio banka dosáhla dalšího významného milníku, jejích služeb využívá už 700 000 osob. Je tak pátou největší tuzemskou bankou podle počtu klientů. Mezi nízkonákladovými bankami vévodí co do počtu poboček i portfolia nabízených produktů.

Označení mladá banka už dnes nemusí znamenat malá. Dokazuje to Fio banka, která má již 700 000 klientů a nabízí plnohodnotný sortiment produktů, jako jsou účty, hypotéky, kontokorenty, úvěry pro podnikatele nebo online obchodování na burze.

Meziročně, v letech 2015 – 2016, se počet jejích klientů navýšil o rekordních 120 000. Přispělo k tomu 79 poboček, které jsou stále hlavním akvizičním kanálem banky, bezpoplatková politika, i změny, které se na tuzemském bankovním trhu v loňském roce odehrály. Řada klientů si změnu banky usnadňuje pomocí kodexu mobility, loni jich tuto možnost využilo několik tisíc, přičemž nejčastěji přicházeli ze třech největších bank v ČR.

Fio banka slaví už 700 000 klientů
Fio banka slaví už 700 000 klientů

Fio banka od svého vzniku nabízí běžné bankovní služby bez poplatků, přesto dokáže být každoročně v zisku, odhad před zdaněním za rok 2016 je 210,5 milionu Kč. Mezi nejžádanější produkty patří osobní účet s platební kartou zdarma. Od jara 2012, kdy banka s vlastními kartami začala, jich vydala přes 530 000 kusů. Klienti s nimi uskutečnili 87 milionu transakcí, přičemž rekordním měsícem byl v tomto směru loňský prosinec. Na letošní rok banka chystá velký projekt právě v oblasti vydávání platebních karet.

„Před sedmi lety jsme měli necelých padesát tisíc klientů, dnes jich máme čtrnáctkrát více. Přitom jsme za celou dobu neslevili z toho, co jsme si vytyčili. Že si za standardní služby nebudeme účtovat poplatky. Klienti si zvykli, že se na nás mohou spolehnout, a vnímají nás jako stabilního partnera, který své sliby nemění. Vážíme se toho, že máme důvěru sedmi set tisíc osob, a budeme dělat všechno proto, aby u nás byli spokojení i v budoucnu,“

říká Ján Franek, tiskový mluvčí Fio banky.

Výsledky Fio banky v letech 2010 - 2016
Výsledky Fio banky v letech 2010 – 2016

Fio banka učí veřejnost obchodovat na burze

Česká Fio banka zahajuje svůj investiční projekt pro veřejnost. Jarní kolo Školy investování nabídne 34 seminářů v různých městech České republiky. Pro účastníky jsou připraveny 3 tematické okruhy od úplných investičních základů až po témata pro pokročilé investory. Účast je jako každý rok zdarma.

Pro všechny zájemce, kteří se chtějí seznámit s investováním, připravila Fio banka spolu s burzou RM-SYSTÉM sérii bezplatných investičních seminářů, které se během dubna a května uskuteční v mnoha městech v České republice.

Celkem se jedná o 34 interaktivních přednášek se 3 různými tématy, která účastníkům přiblíží jak úplné základy investování a pojmy, jako jsou akcie, burza či komodita, tak i složitější investiční termíny jako spekulace na pokles cen akcií, obchodování na úvěr nebo s futures kontrakty.

Semináře jsou doplněny ukázkami nákupu a prodeje cenných papírů. Školy investování se může zúčastnit každý, semináře jsou otevřené i pro neklienty Fio banky.

Stačí se bezplatně registrovat na webových stránkách banky, vybrat si téma, termín a konkrétní město.

„Semináře sice začínají až 3. dubna, přesto ze zkušenosti doporučujeme všem zájemcům, aby se registrovali v předstihu. Zájem je každoročně velký a mnohé termíny bývají rychle plné. Letos pořádáme už dvacátý šestý semestr, což znamená, že již třináct let vzděláváme veřejnost v oblasti investic a zhodnocování financí. Někteří lidé se k nám opakovaně vrací, projdou všechna tři témata a pak se opravdu začnou investování sami věnovat. Pro jiné to jsou zajímavé informace, které využívají třeba jen v teoretické rovině. Každopádně vítáme všechny, pro které může být naše Škola investování přínosem,“

dodává k zahájení projektu Jan Bláha, obchodní ředitel Fio banky.

Fio banka, a.s.

Fio banka je česká banka zaměřená na poskytování běžných bankovních služeb bez poplatků a investice do cenných papírů.

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..