Finanční fórum 2017 na PEF MENDELU v Brně

Financni forum, PEF 2017
Financni forum, PEF 2017

Provozně ekonomická fakulta Mendelovy univerzity v Brně připravila v rámci svého magisterského studijního programu Finance a investiční management – Finanční fórum PEF 2017. Jedná se o jedinečný pilotní projekt, který vznikl ve spolupráci s finančními institucemi, z nichž se některé podílejí i na přímé výuce uvedeného studijního oboru.

 Finanční fórum PEF 2017

Finanční fórum PEF 2017 je primárně určeno pro studenty bakalářských a magisterských studijních programů Provozně ekonomické fakulty, ale i pro studenty ostatních vysokých škol, kteří se zajímají o svět financí, kapitálový trh, investice apod. Obsahová náplň fóra je ale určena a zaměřena i pro veřejnost a odborníky z řad finančníků, bankéřů, obchodníků, poradců a všech, kteří se o tuto oblast zajímají.
Účast na Finančním fóru PEF 2017 je zdarma. Přijďte si vyslechnout přední české analytiky či tradery a jejich pohled na současnou situaci na finančních a kapitálových trzích. Čeho se do budoucna obávat a z čeho naopak vytěžit maximum? Má smysl investice do dluhopisů? Čeká nás další (bankovní) ekonomická krize?
Finanční fórum PEF 2017 představí 5 známých osobností a speakerů a jejich pohled na současné dění na trhu, jejich doporučení, vize a scénáře. Součástí bude řízená panelová diskuze.

Program Finančního fóra 2017

9:00 – 9:15         Úvodní slovo, představení řečníků, studijní obor FIM

                          Svatopluk Kapounek, proděkan Provozně ekonomická fakulta

9:15 – 9:45         Aleš Michl, Y Soft Ventures

10:00 – 10:30      Lukáš Kovanda, Cyrrus

10:45 – 11:00      Cofee break

11:00 – 11:30      Petr Šimčák, Pioneer Investments ČR

11:45 – 12:15      Martin Tománek, Partners Financial Services, a.s.

12:30 – 13:00      Roman Chlupatý, Save&Capital

13:15                   Závěrečné slovo, ukončení

Přednášející:

Finanční forum 2017 PEF MENDELU - přednášející
Finanční forum 2017 PEF MENDELU – přednášející

Obor Finance a investiční management na PEF

Obor Finance a investiční management je na navazujícím magisterském studiu na PEF MENDELU hlavním oborem zaměřeným na oblast financí. Na jeho realizaci se podílí společnosti Partners, UniCredit Bank, Pioneer Investments, AXA a AEGON.

Obor Finance a investiční management na Provozně ekonomické fakultě Mendelovy univerzity v Brně je navazující magisterský obor zaměřený na komplexní oblast financí a investičního rozhodování, zejména na investiční procesy a finanční řízení ve finančních institucích, podnikové sféře a veřejné správě.

Jedná se o prezenční obor, který reálně přináší praxi do studia na vysoké škole. To z důvodu, že se na jeho realizaci podílí vysoký počet finančních institucí.

Hlavními partnery oboru jsou Partners Financial Services, UniCredit Bank, Pioneer Investments, AXA a AEGON.

Nízké propojení teorie a praxe bývá často uváděno jako slabá stránka českého vysokého školství a obor Finance a investiční management byl založen právě z důvodu, aby nabídl alternativu. Studenti oboru tak řeší ve výuce praktické problémy či v rámci desítek hodin jim přednáší odborníci z praxe. Spojení jejich diplomových prací s praxí
je pak samozřejmostí.

Klíčovými oblastmi v rámci povinných předmětů oboru jsou finanční a kapitálové trhy, řízení bank, řízení pojišťoven, investiční management, mezinárodní finance, investiční záměry a inovační management či měnová integrace.

Provozně ekonomická fakulta (PEF) MENDELU

Díky modulárnímu systému studia na Provozně ekonomické fakultě, kdy si student povinně volí specializaci prohlubující či rozšiřující jeho zaměření, může být jeho další zaměření také na podnikové finance, finanční řízení a oceňování podniku či i do účetní a daňové oblasti.

Uplatnění tak absolvent tohoto oboru nachází nejen ve finanční oblasti, zejména ve finančních institucích, ale i v podnikové sféře či veřejné správě. Typickými pracovními pozicemi absolventů oboru jsou pak např. vedoucí pracovníci či finanční a ekonomičtí analytici ve finančních institucích či finanční ředitelé, manažeři a ekonomové v podnikové sféře a veřejné správě.

Obor Finance a investiční management je tak určen pro každého zájemce o studium v oblasti financí.

Kontakt na fakultu PEF

WEBOVÉ STRÁNKY: fim.pef.mendelu.cz/

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..