EQUA BANK snižuje úrokové sazby hypoték

Equa bank zvýhodňuje od dnešního dne úrokové sazby hypoték o 0,2 % p.a. Snížené sazby platí pro hypotéky na výstavbu nebo koupi domu či bytu a na refinancování hypoték s fixací na 5 let.

Úrokové sazby Equa bank
Úrokové sazby Equa bank

Equa bank zvýhodňuje od dnešního dne úrokové sazby hypoték o 0,2 % p.a. Snížené sazby platí pro hypotéky na výstavbu nebo koupi domu či bytu a na refinancování hypoték s fixací na 5 let. Úrokové sazby hypoték Equa bank tak i nadále patří k těm nejvýhodnějším na trhu.

Již na počátku léta jsme Vás informovali, že banka snížila sazby hypoték na 2,69% p.a. https://fintimes.cz/equa-bank-snizila-sazby-hypotek-na-2-69-p-a-akce-plati-do-konce-leta/. V polovině září tyto sazby opět snižuje!

Hypotéka PLUS od Equa Bank

Snížení sazeb není jediná výhoda, kterou banka klientům u hypoték nabízí. Další je například Hypotéka PLUS. Ta umožňuje zájemcům o nové bydlení získat až celou požadovanou částku díky spoluúčasti rodičů či jiné blízké osoby. Mezi další výhody tohoto produktu patří garance pro rodiče i osoby blízké. Tedy vyvázání nemovitosti po splacení části hypotéky při splnění podmínek sjednaných ve smlouvě.

Dalším benefitem pak je možnost bezplatné mimořádné splátky spojené s vyvázáním nemovitosti. Banka zbavila klienty například i poplatků spojených s katastrem nemovitosti. Banka je za klienty uhradí. Ze svého tak nemusí platit vklad zástavního práva ve prospěch banky, výpis z katastru nemovitostí k čerpání hypotéky ani výpis z katastru nemovitostí po vyčerpání hypotéky.

Úrokové sazby Equa bank
Úrokové sazby Equa bank

Více informací naleznete na webových stránkách https://www.equabank.cz/

Reprezentativní příklad Equa úvěru

Reprezentativní příklad úvěru: Výše úvěru 2 000 000 Kč, doba trvání 30 let, celkový počet splátek 361, měsíční splátka 8 101 Kč, pevná úroková sazba po dobu pěti let 2,69 % p. a., RPSN 2,74 %, celková částka splatná spotřebitelem 2 922 833 Kč. Poplatky související s úvěrem: zdarma poskytnutí hypotéky, zdarma měsíční vedení běžného účtu, zdarma vedení a správa hypotéky, měsíční poplatek za pojištění schopnosti splácet 0 Kč.

S hypotékou vám dále vzniknou následující náklady: očekávané náklady na odhad nemovitostí 4 200 Kč (v případě bytové jednotky), náklady na zápis zástavního práva k nemovitosti do katastru v předpokládané výši 0 Kč, poplatek bance za odeslání pokynu k výmazu zástavního práva a dalších práv z katastru při ukončení hypotéky ve výši 500 Kč společně s náklady na řízení u katastru nemovitostí v předpokládané výši 1 000 Kč, náklady na ověření podpisů v předpokládané výši 30 Kč, náklady na výpis nebo opis z katastru ve výši 0 Kč.

Všechny výše uvedené položky jsou zahrnuty do RPSN. Dále je požadováno pojištění nemovitosti. Úvěr je zajištěn zástavním právem k nemovitosti.

2 KOMENTÁŘE

 1. Týká se snížení úrokové sazby na hypotéku jen klientů banky Equa bank, anebo i těch, co účet u Equa bank nemají?

  • Dobrý den,

   snížené úrokové míry mají i noví klienti u Equa bank. Tudíž pokud si sjednáte novou hypotéku u banky, Vaše úroková míra bude 2,49% p.a. Tato úroková sazba platí i u refinancování hypotéky. Více informací samozřejmě naleznete na jejich internetových stránkách: https://www.equabank.cz/hypoteky.

   S přáním pěkného dne
   Iva

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..