Diskuze o Elektronické evidenci tržeb (EET)

EET Diskuze
Diskuze o EET

Přinášíme Vám stručný přehled o tom, co to vlastně ta elektronická evidence tržeb je, koho a od kdy se týká a proč je rozumné být na ni dobře připraven!

Pro řešení EET doporučujeme spolehlivý pokladní systém Dotykačka

Dole v kometářích se můžete podělit o Vaše názory a zkušenosti a pomoci tak ostatním podnikatelům nebo se jen zapojit do diskuze o EET.

TIP! Přidejte se do diskuze o EET i ve skupině na Facebooku, kde si můžete vyměňovat názory a zkušenosti s ostatními podnikateli zde: EET – diskuze a výměna zkušeností

Co je Elektronická evidence tržeb, EET?

Elektronická evidence tržeb (EET) či online registrace tržeb je způsob evidence tržeb, kdy jsou údaje o každé transakci obchodníka a podnikatele posílány na finanční správu ČRSystém EET je již zaveden v Chorvatsku a od 1.12. 2016 bude naplno spuštěn i v Česku. Třeba v Maďarsku funguje hybridní systém registračních pokladen a online připojení.

Zákon o elektronické evidenci tržeb – EET nabyl platnosti vyhlášením ve Sbírce zákonů dne 13. dubna 2016. Účinnosti nabývá prvním dnem osmého kalendářního měsíce po dni jeho vyhlášení, tedy 1. prosince 2016 (s výjimkou ustanovení § 10 až 17 a § 32, která nabyla platnosti již 1. září 2016).

Kdo a jaké tržby eviduje?

Subjekty, které platí nebo mají platit daně z příjmů v České republice, a to:

 • podnikající fyzické osoby,
 • právnické osoby s podnikatelskou činností.

více zde: Kdo a jaké tržby eviduje?

Osobou povinnou evidovat tržby je poplatník daně z příjmů fyzických nebo právnických osob, pokud mu plynou evidované tržby.

Evidovanou tržbou je platba, jenž:

 1. splňuje formální náležitosti, tzn. je uskutečněna v hotovosti, platební kartou nebo jiným obdobným způsobem (§ 5 ZoET), a která zároveň
 2. zakládá rozhodný příjem (§ 6 ZoET).

Obě podmínky musí být splněny současně.

Evidenci tržeb budou zjednodušeně řečeno podléhat tržby, které:

 • pocházejí z podnikatelské činnosti,
 • a zároveň byly uhrazeny v hotovosti, platební kartou, šekem, směnkou, jinými obdobnými způsoby např. stravenkou.

Evidenci tržeb nepodléhá přímý převod z účtu na účet.

více zde: Kdo a jaké tržby eviduje?

Odkdy se musí podnikatelé k EET připojit?

Podnikatel vyhodnotí, z jaké činnosti mu tržby plynou a zatřídí danou činnost do příslušné fáze podle klasifikace NACE. Od zatřídění se pak odvíjí vznik povinnosti podnikatele zahájit evidenci příslušných tržeb, a to bez ohledu na to, zda tržby pochází z hlavní či jiné podnikatelské činnosti.

Podnikatelé se budou zapojovat postupně v těchto fázích:

 • v 1. fázi – od 1. prosince 2016 – ubytovací a stravovací služby
 • ve 2. fázi – od 1. března 2017 – maloobchod a velkoobchod
 • ve 3. fázi – od 1. března 2018 – ostatní činnosti vyjma těch ve 4. fázi, (například svobodná povolání, doprava, zemědělství)
 • ve 4. fázi – od 1. června 2018 – vybraná řemesla a výrobní činnosti

více zde: Odkdy evidovat tržby

Níže v kometářích se můžete podělit o Vaše názory a zkušenosti a pomoci tak ostatním podnikatelům nebo se jen zapojit do diskuze o Elektronické evidenci tržeb. Děkujeme Vám!

TIP! Přidejte se do diskuze o EET ve skupině na Facebooku, kde si můžete vyměňovat názory a zkušenosti s ostatními podnikateli zde: EET – diskuze a výměna zkušeností

Pro řešení EET doporučujeme spolehlivý pokladní systém Dotykačka

21 KOMENTÁŘE

 1. Nabídka EET pro malé živnostníky na trhu je široká. Od EET aplikací zdarma, které si stáhnete na chytrý mobil a k tomu si koupíte malou Bluetooth tiskárnu na které vytisknete účtenku s pár položkami, až po EET pokladny, které mají pokročilejší funkce jako skladové hospodářství, inventury, přehledy o obratu a ziskovosti atd. Každý malý živnostník má jiné potřeby – například elektrikář nebo malíř pokojů potřebuje mobilní řešení, které může nosit sebou k zákazníkům, od kterých přijímá platby v hotovosti nebo kartou. Naopak opraváři ve svých provozovnách nebo kadeřnice potřebují stabilnější EET pokladny s větší obrazovkou, na kterých budou moci pohodlně markovat větší počet položek.

 2. Dobrý den, chci se ještě zeptat ohledně založení firmy. Snad mi zde někdo znalý dokáže poradit. Nechci mít firmu založenou v mém bydlišti a nevím jestli existuje nějaká jiná varianta. Našel jsem třeba web https://comeflexoffice.cz/ ale nemůžu najít moc nějaké recenze či nějakou diskuzi na tohle téma. Chci se zeptat, máte nějaké zkušenosti? Děkuji moc.

  • EET Pokladnu jen tak neseženete, měla byste se zeptat u malých podniků ti co nevyužívají EET, a ti co jsou ve veškeré firmě velmi konkurenceschopní měla byste o to jedodušší život při jakéhokoliv podnikání. EET byste správně neměla využívat, protože hodnota například piva kdy stálo v roce 1998 kolem 6-9 Kč,- možná a víc,a ale tenkrát šlo o velmi pevně nastavené ceny které měli ještě nějakou kvalitu, takže návrch o podnikání s EET pokladnou to vidím hodně černě, takže Návrh Pana Babiše by se měl co nejdřív zrušit, protože Pan Andrej Babiš Jaroslav Faltýnek, a paní Shillerová je Extrémní hrozbou pro naší celou lidskou společnost v naší historii.
   Jděte dělat něco užitečného, měla byste jít do firmy kde nemají EET, ale klasické papírové účtenky, ty vám opravdu nejvíc pomohou.

 3. Zdravím
  nějak tak jsem EET přežil, ale když jsem zjistil, že stát chystá další pohromu na obyčejné občany a podnikatele, co se týče silnic. Prý vláda politicky rozhodla o rozšíření mýta na 900 km silnic nižších tříd do regionů.

  To znamená jenom další zdražení, které se promítnout v obchodech atd. By mě zajímalo, kolik taková miliardová zakázka vynese socialistům nebo ANO do kapes?

 4. Zdravím, EET jsem zpočátku nechci říct nenáviděl, ale nápad se mi moc nezamlouval. Nedávno jsem pochopil, že jiná cesta než si pořídit nějakou věcičku mi nezbude. Pořídil jsem si platební terminály a stolní pokladnu od firmy http://www.minipos.cz a můžu jen vřele doporučit. Společníci mi ji navrhli a já ji schválil, protože systém jakým jedná firma a jaké mají nastavené tarify se diametrálně liší od konkurence a to myslím samozřejmě jen v dobrém. Naprostá spokojenost, kdo bude chtít vědět víc, rád se o zkušenost podělím.

  • Dobrý den pane Pokorný, určitě by nás i naše čtenáře, zajímaly Vaše zkušenosti a postřehy s užíváním tohoto EET řešení. Klidně je zveřejníme jako samostatný článek ;-) Můžete nám napsat zde: info@fintimes.cz, děkujeme! redakce Bankovního Kódu

  • Dobrý den, můžu se zeptat na vaše zkušenosti s pokladnami od miniposu? Slyšel sem na ně jen samé chvály a velice uvažuji o koupi. Děkuji

   • Dobrý den, my v naší restauraci používáme pokladny od miniposu. Sme s nimi spokojeni, mají velký výběr za velice příznivé ceny. Byla nám také doporučena a já ráda doporučuji dál. Používá ji mnoho podniků, určitě se stačí poptat.

 5. doporučuji vyzkoušet http://www.eetgo.cz – internetovou aplikaci ZDARMA pro všechny, kterých se nově týká EET a nechtějí utrácet za komerční řešení. Pokud nepotřebujete pokladnu, či drahá řešení, stačí využít aplikaci EET GO, která je zdarma. Zaevidujete platbu a fakturu vytisknete.

 6. Provozujeme v Krkonoších penzion a restauraci – Rozárka a pro řešení EET jsme se rozhodovali mezi dvěma poskytovateli – Storyous a Dotykačka. Po dlouhém váhání jsme nakonec vybrali Dotykačku a musím říct, že zatím ty 3 měsíce jsou bez problému, systém funguje dobře a když máme nějaký problém, stačí zavolat nebo napsat na podporu a během chvíle dostaneme odpověď na naší otázku nebo možné řešení. Měsíční náklady také nejsou oproti konkurenčním platebním systémům, co jsme si tak dělali průzkum, příliš vysoké, i když by samozřejmě bylo nejlepší, kdyby nebyly vůbec žádné, ale to nám asi ministerstvo financí nesplní… :-) Hezký den všem a šťastnou ruku při výběru dodavatele EET!

 7. Dobrý den ,jsem prodejce na farmářských trzích. Má EET pokladna má 10w .Tahle malá spotřeba 0,60 KČ za dobu skoro 10 hodin prodeje mně sváděla k tomu ,že organizátor trhu na 8 hod nebude chtít žádnou částku .I když???? možná jsem si řikala žádná spotřeba. Jsem ochotna zaplatit od 10 -50 kč .OOOOO jak jsem byla naivní!!!! Organizátor Holešovických jarnich farmářských trhů ,který chce 2.500 kč za 3 denní místo mi napsal ,že chce částku 200 kč za elektřinu na 3 dny .Tzn že za EEt pokladnu kde spotřeba je 2 kč za 3 dny chce 200 Kč .Nevim zda to nepovede ke spekulacím jak ziskat z malých prodejců více peněz .Samozřejmě ,že jsem odmítla … Tohle nerozdýchám

 8. Já jsem si koupil pokladnu standad mini a je to dobrý. Mám v tom tiskárnu, nastavovím si jí přes web a prodávám. Je to klasikcá pokladna, na kterou jsem byl zvyklý. Prodej funguje tak, jako všude jinde. Navíc to pořád vylepšujou. Musim teda občas aktualizovat firmware, ale zatím nejdou trendem, když aktualizace, tak k horšímu, jak poslední dobou bývá všude v módě.
  A že na EET všichni nadávají? No jasně, že ti nepoctiví nadávají. Mě to nepřijde vůbec jako špatný nápad. Restaurace zdražují a já nevím co, vždyt to tak drahý není. Snížili jim DPH, tak o co jde? Čecháčci no, hlavně, že si je na co stěžovat.

 9. Za mesic budu otvirat kavarnu. Znamy, ktery ma hospodu, radi http://menu55.cz/ Pry to ma, krome online pokladny, taky elektronicke jidelni listky, mobilniho cisnika a webovky zdarma! a samorzejme i EET
  Mate nekdo s tim systemem nejake zkusenosti?

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..