Dluhopisy SAUNIA – Recenze, diskuze & zkušenosti investorů

Dluhopisy SAUNIA
Dluhopisy SAUNIA

SAUNIA​, jednička mezi saunovými světy v České republice, zahájila prodej nové emise dluhopisů, jejíž výtěžek chce využít na otevření nových poboček.

SAUNIA patří mezi nejrychleji rostoucí startupy v oblasti wellness v České republice a drží se na vlně vzestupného trendu. Nabídka kvalitního saunování v Česku zatím zdaleka nepokrývá možnou poptávku a SAUNIA se tohoto potenciálu snaží využít. Je zajímavá svým umístěním v obchodních centrech. Rozšiřuje a obohacuje nabídku tzv. Leisure, volnočasových konceptů, které se těší stále větší oblibě klientů. Svým pojetím umí vlastníkům komerčních nemovitostí zhodnotit samotnou nemovitost např. prostřednictvím střešní přístavby a v neposlední řadě přivádí do obchodního centra nové návštěvníky. Takový koncept je i světově ojedinělý. Nyní má společnost v plánu pobočky jak v ČR, tak v Rakousku a Německu, kde je saunování ještě oblíbenější než u nás.

Investice do dluhopisů SAUNIA slibuje roční výnos až 8,75 % *

*(základní sazba 7,5% + inflační bonus 1,25% + bonus na saunování)

Dluhopisy SAUNIA - mapa poboček
Dluhopisy SAUNIA – mapa poboček
Dluhopisy SAUNIA - návštěvnost wellnes center
Dluhopisy SAUNIA – návštěvnost wellnes center
Dluhopisy SAUNIA - tržby společnosti
Dluhopisy SAUNIA – tržby společnosti

SAUNIA Thermal Resort Karlovy Vary

V roce 2022 se plánuje otevření poboček Avion Ostrava a IGY České Budějovice. V roce 2021 jsme otevřeli pobočku v Central Kladno.  SAUNIA uspěla v rámci výběrového řízení Ministerstva financí ČR na provozování bazénu Thermal v Karlových Varech, jehož součástí bude i saunový svět a fine dining restaurant. Pobočka byla otevřena v srpnu 2021.

O saunových světech SAUNIA

Saunové světy SAUNIA disponují až šesti druhy saun, pěti typy ochlazovacích systémů, velmi kvalitním provedením z přírodních materiálů, relaxačními zónami, terasami, bary s občerstvením, plochou 520 – 1600 m2. Více zde.

Dluhopisy SAUNIA

PARAMETRY:

  • Výnos: 7,5 % p.a. + 1,25% p.a. inflační bonus (Výnos podléhá srážkové dani 15 %)
  • Bonus na saunování na věrnostní kartu
  • Minimální investice: 50 000 Kč
  • Jmenovitá hodnota dluhopisu: 10 000 Kč
  • Splatnost: 4 roky
  • Čtvrtletní výplata výnosů na váš účet
  • Objem emise: 25 000 000 Kč
  • Forma: Listinný cenný papír na řad
  • Období emise: 1.2.2022 – 1.2.2026

DOKUMENTY:

Výnos z dluhopisů – vzorové příklady

  1. Příklad:

Investice: 50 000 Kč
Výnos za 4 roky po zdanění: 12 750 Kč
Výnos s inflačním bonusem za 4 roky po zdanění: 14 875 Kč

2. Příklad:

Investice: 250 000 Kč
Výnos za 4 roky po zdanění: 63 750 Kč
Výnos s inflačním bonusem za 4 roky po zdanění: 74 375 Kč

3. Příklad:

Investice: 1 000 000 Kč
Výnos za 4 roky po zdanění: 255 000 Kč
Výnos s inflačním bonusem za 4 roky po zdanění: 297 500 Kč

Dluhopisy SAUNIA – časté dotazy investorů:

Jak SAUNII ovlivnila korona-krize?

Saunové světy SAUNIA musely být v roce 2020 a 2021 dočasně uzavřeny. Během této doby došlo k rekonstrukcím a opravám všech poboček. Návštěvnost po znovuotevření dosahovala v meziročním srovnání nárůst o 26%. Výstavba nových poboček  pokračovala bez přerušení. Nyní jsou všechny pobočky otevřené bez provozních omezení v souladu s vládním opatřením. 

Jsou s nákupem dluhopisů spojené nějaké poplatky?

Nejsou. Vzhledem k tomu, že k prodeji dluhopisů společnost nepoužívá žádné prostředníky, nevyskytují se žádné dodatečné poplatky.

Musím pro nákup dluhopisů použít majetkový účet?

Nemusíte. Pro některé emise dluhopisů je potřeba používat majetkový účet, ale v rámci emise SAUNIA můžete použít pro výplatu výnosů jakýkoliv účet, který běžně používáte.

Jak SAUNIA zaručí, že nepřijdu o svou investici?

Každá investice s sebou nese určitou míru rizika. V rámci dluhopisů míru rizika snižujete tím, že neinvestujete do něčeho neznámého. Dluhopisy SAUNIA můžeme opřít o již fungující společnost se 14 pobočkami. Majitelé společnosti jsou zkušení podnikatelé s bohatou historií a obor saunování, ve kterém se rozhodli podnikat, má na českém trhu velký potenciál. Toto jsou všechno faktory, které míru rizika snižují. Za emisi dluhopisů ručí společnost Saunia, s.r.o. celým svým majetkem v řádu stovek milionů korun.

Nikdy však neinvestujte více, než o co jste reálně schopni přijít!

Je potřeba výnosy danit?

Ano, výnos podléhá srážkové dani. O daň se postará společnost za Vás a na účet Vám zašle výnos již zdaněný 15-ti procenty.

Co znamená inflační bonus?

Investor má nárok na inflační bonus 1,25% p.a. v případě, že průměrná roční míra inflace v ČR za předcházející kalendářní rok bude vyšší než 4%. Což v roce 2022 téměř s naprostou jistotou bude…

Kdo za dluhopisy SAUNIA stojí?

BOHUMIL PÍŠE

Společník, zakladatel, jednatel a generální ředitel.

Je zodpovědný za řízení společnosti a realizaci podnikatelských záměrů. Také jedním ze zakladatelů společnosti Tutor, s. r. o., předního poskytovatele výuky cizích jazyků na trhu a následně největší soukromé vzdělávací agentury v ČR, EDUA Group, ve které byl do roku 2013 finančním ředitelem. Ta byla úspěšně prodána počátkem roku 2016. Pan Píše byl dále jedním ze zakladatelů společnosti Invia.cz, a. s.

MICHAL DROZD

Společník a finanční investor.

Také jedním ze zakladatelů a bývalý akcionář největšího online prodejce zájezdů ve střední Evropě, Invia.cz, a. s.. Ta byla úspěšně prodána polskému private equity domu MCI Management, a dnes je součásti skupiny Rockaway Capital, přičemž pan Drozd byl do nedávna jejím generálním ředitelem. Byl také společníkem a předsedou dozorčí rady skupiny EDUA Group, a vzdělávacích společností College Holding, s. r. o. a CEDUK Holding, s. r. o.

JAN HOLEČEK

Společník a manažer zodpovědný za rozvoj pobočkové sítě.

Pan Holeček pracoval ve společnosti Invia, a.s. jako specialista online kampaní a v současné době vlastní mediální agenturu Forte Media, s.r.o.

RADEK STAVINOHA

Společník a finanční investor.

Spoluzakladatelem, největším společníkem a generálním ředitelem skupiny EDUA Group do jejího úspěšného prodeje v roce 2016. V současnosti společníkem a generálním ředitelem společností College Holding, s. r. o. a společnosti CEDUK Holding, s. r. o., do  do jejíž portfolií spadají největší Soukromé Vysoké školy v ČR.

Informace o společnosti

Saunia s.r.o.
Olivova 2096/4,
110 00 Praha 1
Česká republika

IČ: 27633594 | DIČ: CZ27633594
BÚ: 2003759329/0800
IBAN: CZ520800000000200375 9329
BIC: GIBACZPXXXX

Tel: +420 773 767 992

Email:  dluhopisy@saunia.cz

Recenze & Diskuze investorů do dluhopisů SAUNIA

Budeme rádi když se zapojíte do diskuze a dole v komentářích se podělíte o vaše zkušenosti s investicemi do dluhopisů SAUNIA, děkujeme!

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..