Česká kancelář pojistitelů – vyhledávání dle SPZ

Přímé odkazy na ČKP vyhledávání dle SPZ:

Formuláře ČKP

Zde naleznete formuláře ČKP zdarma ke stažení:

ČKP = Česká kancelář pojistitelů

Česká kancelář pojistitelů je profesní organizací pojišťoven, kterým bylo uděleno povolení k provozování pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla ( povinné ručení).

Spravuje garanční fond a fond zábrany škod, provozuje hraniční pojištění, informační středisko pro poškozené, Linku pomoci řidičům 1224, Nehodové centrum pojišťoven a zabezpečuje plnění dalších úkolů.

Česká kancelář pojistitelů vstupuje do hry v případech, kdy škodu způsobí nepojištěný řidič, aby z garančního fondu uhradila poškozeným jejich oprávněné nároky a následně vymáhala škodu na viníkovi.

ČKP rovněž řeší případy, kdy došlo k újmě na zdraví nebo usmrcení osob při nehodě způsobené nezjištěným pachatelem.

Škodní zástupci – informace

 • Na těchto stránkách můžete vyhledávat škodní zástupce českých pojistitelů v zahraničí nebo zahraničních pojistitelů v ČR.
 • Z důvodu zahájení činnosti informačního střediska České kanceláře pojistitelů od 1.5.2004 mohou být poskytovány pouze informace související s dopravními nehodami vzniklými od 1.5.2004 (včetně).
 • Škodní zástupci jsou jmenováni pouze v členských zemích EU + Island, Lichtenštejnsko a Norsko. Pro švýcarské pojistitele není povinnost jmenovat škodní zástupce.

Informační středisko pro poškozené – základní informace

 • V souladu s ustanovením § 15a zákona č. 47/2004 Sb., o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla a 4. Směrnicí Evropské unie o pojištění motorových vozidel (2000/26/EC) provozuje Česká kancelář pojistitelů informační středisko.
 • Hlavní funkcí informační střediska je zjišťovat, uchovávat a poskytovat vybrané údaje:
  – o pojištění odpovědnosti vozidel registrovaných na území České republiky,
  – o škodních zástupcích, které jmenovali pojistitelé mající oprávnění provozovat pojištění odpovědnosti z provozu vozidla v České republice pro území ostatních členských států Evropského hospodářského prostoru.
 • Údaje týkající se vozidel registrovaných v ostatních členských státech Evropského hospodářského prostoru, než je Česká republika, zjišťuje Česká kancelář pojistitelů prostřednictvím informačních středisek těchto členských států.
 • Oprávněné osoby, jež mají nárok na náhradu škody v důsledku dopravní nehody, mohou prostřednictvím informačního střediska České kanceláře pojistitelů zjišťovat údaje potřebné pro navázání kontaktu s odpovědnostním pojistitelem vozidla škůdce, jeho škodním zástupcem, korespondenčním partnerem nebo dalším kompetentním subjektem.
 • Z důvodu zahájení činnosti informačního střediska České kanceláře pojistitelů od 1.5.2004 mohou být poskytovány pouze informace související s dopravními nehodami vzniklými od 1.5.2004 (včetně). Informace o pojištění odpovědnosti z provozu vozidel registrovaných v České republice s kontakty na jejich pojistitele – členy České kanceláře pojistitelů jsou však poskytovány i pro období před 1.5.2004.

Kontakt na ČKP

Kontaktní údaje na informační středisko České kanceláře pojistitelů:
ČESKÁ KANCELÁŘ POJISTITELŮ
NA PANKRÁCI  1724/129
140 00  PRAHA 4
Česká Republika
tel.:  +420 221 413 111
fax:  +420 221 413 760
e-mail:  CLAIMS@CKP.CZ
WWW:  www.ckp.cz

 

Nápověda k ČKP vyhledávání dle SPZ

Nápověda k aplikaci „Informační středisko pro poškozené“
Položky ve formulářích, které jsou povinné, jsou v celé aplikaci označeny hvězdičkou .
V aplikaci je možné zadat tyto typy dotazů: Vyhledávání dle SPZ
Komplexní vyhledávání
Škodní zástupci
Individuální dotaz
Vyhledávání dle SPZ
Vyhledává se podle SPZ vozidla a zároveň podle odpovědnosti k datu. Oba údaje jsou povinné.
Komplexní vyhledávání
Dotaz je možné omezit podle těchto kritérií: datum dopravní nehody, stát dopravní nehody a mpz vozu škůdce. Další položky jsou závislé podle toho, jaký stát vyberete za MPZ vozu škůdce.
Pokud vyberete Českou republiku, poté budete moci vyplnit registrační značku (SPZ) vozidla škůdce nebo pojistitele vozu škůdce. V případě, že vyberete za MPZ vozu škůdce jiný stát, než je Česká republika, potom je možné vyplnit položky: stát pojistitele vozu škůdce, pojistitele vozu škůdce. Dále je ještě možné zadat: stát bydliště / sídla poškozeného.
Po vyplnění formuláře je dobré zaškrtnout, že souhlasíte se prohlášením. Pokud to neuděláte, potom Vám nebude umožněno vidět nalezené záznamy.
Škodní zástupci
Na těchto stránkách můžete vyhledávat škodní zástupce českých pojistitelů v zahraničí nebo zahraničních pojistitelů v ČR.
Individuální dotaz
Formulář je dostupný pouze jako jeden ze všech možných výstupů komplexního dotazu (nejčastěji v případě, kdy nejsou na zvolená kritéria nalezeny žádné záznamy). Potom je možné kliknutím na odkaz se na tento formulář dostat. Umožňuje uživateli zadat strukturovaný dotaz, vztahující se ke dni nehody přímo na ČKP. Česká kancelář pojistitelů dotaz zpracuje a výsledek Vám bude co nejrychleji zaslán na kontaktní údaje, které jste uvedli při formulaci dotazu.

Zdroj: http://www.ckp.cz/, https://ic.ckp.cz/ICwww/servlet?_page=info&lngID=1

5 KOMENTÁŘE

 1. Kancelář pojistitelů je jeden podvod. Vymáhají na mně přes exekutora zaplatit dlužné povinné ručení za provoz motorového vozidla, které nevlastním, neprovozuji a nikdy jsem ho neviděla. Ford Fokus SPZ 2K50635 Doložen i údaj z registrů silničních vozidel že vůz nebyl na mne evidován a nic platné.
  Zřejmě kancelář pojistitelů hledá majitele auta v jiném RSU a exekutoři potřebují můj byt. Jsem zoufalá.

 2. Proč mám platit povinné ručení za motorové vozidlo Ford Fokus SPK 2K50635 když nejsem majitel ani provozovatel Bejvlová

 3. Dobrý den prosím je možné dostat nějaké spojení na právní odělení kanceláře pojistitelu?Již čtyři měsíce se snažím odhlásit vrak po tchánovi který zemřel a deset let platím pojištění už mne to nebaví. Papír o likvidaci mám včetně dokladu. Spz jsem odnesl na uřad kde mi řekli že to odhlásit nejde tak já už tomu nerozumím .Muže mi nikdo prosím poradit. Značky si odebrali ale do depozitu je muže dát jen majitel to uplně nejde když je 10 let mrtvý. Auto vrak nebyl součástí dědictví. Děkuji za informaci.

 4. Dobrý den,
  přišla mi výzva k úhradě do garančního fondu ČKP. Volala jsem na telefonní číslo v dokumentu a byla jsem odkázána na tyhle stránky. Bohužel kolonku, že nejsem vlastníkem ani provozovatelem vozidla jsem tu nenašla. Proto píšu sem a opravdu nejsem vlastníkem ani provozovatelem vozidla 2E16361 od 17.10.2018. Auto jsem prodala.
  Zaslala bych emailem oskenovanou kupní smlouvu,ale bohužel jsem tu nenašla žádnou kolonku ani email….

  • Nějak se nám ty případy o vlastníkovi nevlastníkovi množí. Já jsem v životě auto neviděla a už mne mají exekutoři za neplacení povinného ručení. Asi skončím na ulici.

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..