Booking.com – online rezervace hotelů a ubytování po celém světě

Booking.com ubytování
Booking.com ubytování

Booking.com patří mezi největší online rezervační systémy hotelů a ubytování na světě za nejnižší ceny. Ve své nabídce má přes 600.000 hotelů po celém světě a tisíce ověřených uživatelských recenzí a hodnocení!

Rezervace přes Booking.com

Booking.com je ve světě i u nás hojně používaný systém k rezervaci ubytování. Jeho výhody jsou zejména často nižší cena, než nabízí dané ubytovací zařízení přímo a naprostá bezpečnost přenosu informací včetně rezervace pomocí platební karty. Za rezervaci se neplatí žádné poplatky, platíte jen a pouze ubytování za výhodnou cenu.

booking.com - rezervace hotelů a ubytování

Proces rezervace přes Booking.com

 1. Vyberte si libovolné ubytování v katalogu po celém světě. Nabídky v systému Booking.com jsou zřetelně označeny rezervačním tlačítkem s popisem: Rezervace přes Booking.com
 2. Pečlivě si přečtěte informace o nabízeném ubytování (nabízené služby, fotografie, podmínky hotelu, hodnocení návštěvníků).
 3. V části „Obsazenost“ zvolte datum příjezdu a odjezdu a zkontrolujte volné kapacity.
 4. Vyberte si požadovaný typ pokoje ve vámi preferované cenové hladině, zvolte počet pokojů a tedy i maximální množství ubytovaných osob (ceny jsou většinou za celý pokoj) a klikněte na „Zarezervujte si teď“.
 5. Zkontrolujte rezervaci, přečtěte si „Podmínky rezervace“ daného ubytování a vyplňte údaje o sobě a své kreditní/platební kartě, která slouží hotelu jako garance rezervace v případě, že např. nepřijedete a ubytování nezrušíte (většinou lze rezervaci bezplatně stornovat nebo změnit několik dní před příjezdem).
 6. V dalším kroku vyplňte vaše kontaktní údaje (adresa, telefon…). Ubytovateli zde můžete zároveň poslat vzkaz, obsahující např. speciální požadavky (varnou konvici, dětskou sedačku, příjezd pozdě večer…).
 7. Potvrďte rezervaci. Na obrazovku se vypíše souhrnné potvrzení a detaily o rezervaci. Tuto stránku vytiskněte, budete tak mít doklad o rezervaci, kterým se prokážete v místě ubytování. Toto potvrzení vám zároveň přijde e-mailem.
 8. Změnu a zrušení rezervace provedete kliknutím na odkaz v potvrzení, které vám bylo posláno na e-mail, nebo které najdete na Booking.com v části „Moje Rezervace“.

Často kladené otázky na booking.com

Odpovědi na nejčastější otázky najdete na stránkách Booking.com

Recenze a hodnocení Booking.com

A jaké jsou Vaše zkušenosti, hodnocení a recenze online služby Booking.com, podělte se s námi v komentářích níže, děkujeme!

5 KOMENTÁŘE

 1. Zrušil jsem zájez do Itálie 4 měsíce před termínem.
  Přesto si naúčtovali jako storno poplatek celou zálohu 10000Kč.
  Mě to jako běžný postup nepřipadá. Myslím, že se jim s tímto přístupem docela daří podnikat.
  Už nikdy více s booking.com.

 2. Tvl, sice už mimo termín ale toto je moc. Tady není pobočka zprostředkovatele ale jen návody jak na to. Bóže ženský :-D to je jedna moje jmenovkyně……

 3. Dobrý den
  Rezervovali jsme si apartmán Lahnberg v terminu 20.1-27.12018 pro 6 osob,ale nevím zda jsme udělali vše správně . Zatím nepřišlo info k zaplacení.Můžu poprosit o kontrolu a připadně zaslání potřebných udajů k zaplacení zálohy.
  Děkuji Schneiderová

 4. prosím o zrušení rezervace přes booking rezev. číslo je 1958494562 do penzionu oáza v luhačovících děkuji zuzana mynářová

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..