Boj o klienty přituhuje! Další z celé řady bank, která snižuje úrokové sazby u půjček a hypoték, naopak zvyšuje sazby na spořicích a termínovaných účtech.

Equa bank - logo banky
Equa bank - logo banky

Equa bank, jedna z nejrychleji rostoucích bank na českém trhu, zvyšuje od 1. května 2019 úrokové sazby u svých spořících produktů – spořicího účtu HIT a termínovaných vkladů. Od začátku května Equa bank zvyšuje úrokovou sazbu u vkladů na spořicím účtu HIT – a to až na 1,2 % p.a. Vyšší sazbu úročení spořicího účtu získají automaticky všichni klienti, kteří buď měsíčně provedou alespoň tři zaúčtované platby platební kartou vydanou Equa bank nebo aktuální hodnota jejich investic do podílových fondů k poslednímu dni v měsíci činí alespoň 50 000 Kč.

Equa bank opět zvyšuje sazby na spořicích a termínovaných účtech

Zároveň banka zvyšuje úročení termínovaných vkladů až o 0,2 %. Navíc, klienti, kteří se rozhodnout investovat na pobočce Equa bank v částce alespoň 100 tisíc Kč, zároveň získají o 2,6 % vyšší sazbu u tříměsíčního termínovaného vkladu – a to 3 % p.a. 

Samotné investování se u klientu Equa bank těší velké popularitě. Na konci prvního čtvrtletí roku 2019, tedy za 5 měsíců od uvedení on-line investic na trh, s Equa bank investovalo 2 500 klientů. Více než třetinu tvoří drobní investoři, kteří investují při každé platbě kartou,“ řekl Jakub Pavel, ředitel retailového bankovnictví Equa bank.

Zvýšení úrokových sazeb u spořicích produktů je součástí řady novinek, které Equa bank představuje v průběhu celého letošního roku. Mezi další novinky patří například rozšiřování sítě poboček o dalších pět, instalace nových bankomatů s možností vkladů a výplat v Kč i EUR, či novinky v oblasti digitálního bankovnictví, nákup cestovního pojištění prostřednictvím mobilní aplikace nebo zavedení tzv. okamžitých plateb zdarma, které je plánováno na podzim letošního roku. Koncem letošního roku plánuje banka také spustit Apple Pay – jako např. mBank.

Tabulka porovnání původních a nových sazeb u termínovaného vkladu:

Equa bank snižuje úrokové sazby hypoték

Equa bank zvýhodnila od půlky března 2019 úrokové sazby hypoték až o 0,2 % p.a. Snížené sazby platí pro hypotéky na výstavbu nebo koupi domu či bytu a na refinancování hypoték. Equa bank tak pokračuje ve zpřístupňování hypoték poté, co zavedla 100% Hypotéku PLUS, díky níž lze získat 100 % výši hypotéky, a to díky spoluúčasti rodičů nebo osob blízkých.

Úrokové sazby hypotečních úvěrů na českém trhu dlouhodobě rostou. To spolu s regulací České národní banky a vývojem cen nemovitosti udělalo hypotéky méně dostupné.  Snažíme se na to reagovat a vedle možnosti 100% hypotéky opakovaně nabízíme akční časově omezené snížení sazeb. Nyní až do poloviny dubna snižujeme sazby až o 0,2 %. Klientům tak nabízíme možnost, jak získat levnější a dostupnější hypotéku – a to jak na financování pořízení nového bydlení či refinancování hypotéky, kterou již mají,“ řekl Ondřej Hák, ředitel produktů a rozvoje retailového bankovnictví Equa bank.

Hypotéka PLUS se spoluúčastí rodičů

Snížení sazeb není jediná výhoda, kterou Equa bank klientům u hypoték nabízí. Další je například Hypotéka PLUS. Ta umožňuje zájemcům o nové bydlení získat až celou požadovanou částku díky spoluúčasti rodičů či jiné blízké osoby. Mezi další výhody tohoto produktu patří garance pro rodiče i osoby blízké – vyvázání nemovitosti po splacení části hypotéky při splnění podmínek sjednaných ve smlouvě. Dalším benefitem pak je možnost bezplatné mimořádné splátky spojené s vyvázáním nemovitosti. 

Equa bank zbavila klienty například i poplatků spojených s katastrem nemovitosti. Banka je za klienty uhradí. Ze svého tak nemusí platit vklad zástavního práva ve prospěch banky, výpis z katastru nemovitostí k čerpání hypotéky ani výpis z katastru nemovitostí po vyčerpání hypotéky.

Změna výše sazeb u hypoték:

Equa bank snižuje sazby spotřebitelských půjček na 4,8 % p.a.

Equa bank snížila od 1. dubna úrokové sazby spotřebitelských úvěrů o 1,1 procentního bodu. Minutovou půjčku a RePůjčku – Konsolidaci tak bude nyní možné získat již od 4,8 % p.a. místo původních  5,9 %. Jde o jednu z nejvýhodnějších sazeb na trhu.

Prodeje spotřebitelských půjček přibližně od léta 2016 zpomalují. Loňský rok byl dokonce celkově slabší, než rok předchozí. Je to dáno především tím, že Češi úvěry financují hlavně zboží dlouhodobé spotřeby, jako vybavení a rekonstrukce domácnosti nebo pořízení automobilu. Lidé si tak půjčují vyšší částky, které déle splácí. Za sníženým meziročním objemem půjček stojí i vysoká konkurence a nízké úrokové sazby. Nové nabídky klienty už k refinancování tolik nelákají. V Equa bank jsme se proto rozhodli stávající nabídku půjček ještě více zatraktivnit a významně snižujeme úrokové sazby. Díky jednoduchosti poskytnutí on-line nebo prostřednictvím mobilu, rychlosti čerpání, nulovým poplatkům a  nízkým úrokovým sazbám tak naše půjčky patří k těm nejvýhodnějším na trhu,“ řekl Ondřej Hák, ředitel produktů a rozvoje obchodu retailového bankovnictví Equa bank. 

Podle průzkumu* Equa bank má až 50 % českých domácností v současnosti nějakou půjčku. Zhruba 16 % z nich má dokonce více jak dvě půjčky. „Všem, kteří splácí více půjček najednou, doporučujeme občas udělat inventuru ve svých úvěrech a zjistit, zda není výhodnější je refinancovat nebo konsolidovat za lepších podmínek. Každý desátý Čech již nyní konsolidaci využívá a 15 % Čechů ji plánuje v nejbližší době využít. Snížením sazeb vycházíme zájemcům o sloučení půjček vstříc,“ komentoval Ondřej Hák.

Minutová půjčka – do pár minut až 600 000 korun na účet

Tomu odpovídají i nejčastější důvody proč si lidé půjčují – vedle zajištění vlastního bydlení (na dům si půjčuje 22 % Čechů a na byt 21 %) se na čelní místo dostalo uhrazení dluhů/konsolidace (16 %). Dále jsou to koupě rodinného vozu (16 %), vybavení domácnosti (15 %) a rekonstrukce domácnosti (12 %).

Equa bank nabízí neúčelovou půjčku – Minutovou půjčku od 5 000 do 600 000 korun, k vyřízení stačí jen občanský průkaz. Pokud je půjčka schválena, může mít žadatel peníze na účtu do 3 minut. Žadatel si také může nastavit výši splátek a dobu splácení tak, jak mu to nejvíce vyhovuje. Minutovou půjčku lze jednoduše vyřídit on-line nebo na pobočkách banky. Klienti Equa bank si mohou vyřídit Minutovou půjčku prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu. Výhodou této služby je rychlost, požadované peníze může mít žadatel o půjčku na svém účtu téměř okamžitě, ať je kdekoliv po celém světě. Stačí mít jen stáhnutou aplikaci mobilního bankovnictví Equa bank, které patří k těm nejmodernějším na trhu.

RePůjčka od Equa bank

RePůjčka – Konsolidace umožňuje sloučení všech půjček do jedné a snížení splátek až o 50 %. Konsolidovat lze běžné půjčky, kreditní karty, kontokorenty, karty od splátkových společností, úvěry a leasingy na auto i účelové půjčky. RePůjčku je možné sjednat až do výše 700 000 korun.
 
*Průzkum realizovaný na přelomu ledna a února 2019 agenturou Kantar


Využíváte některé finanční produkty od Equa bank a jak jste s nimi spokojeni? Podělte se, prosím, s našimi čtenáři o vaše zkušenosti s touto bankovní institucí, děkujeme!

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..