Banka CREDITAS zavádí platby mobilem Google Pay a zvedla sazby na spořicích účtech až na 1,3 % ročně

Banka CREDITAS zavedla platby mobilem Google Pay
Banka CREDITAS zavedla platby mobilem Google Pay

Banka CREDITAS umožňuje od 21. května 2019 svým klientům využívat službu Google Pay. K aktivaci stačí zaregistrovat jakoukoliv platební kartu banky CREDITAS do mobilní aplikace Google Pay. Mobilním telefonem pak můžete platit na bezmála 190 tisících prodejních místech v Česku. Služba Google Pay je dostupná i pro držitele Richee karet.

Google Pay je rychlý a snadný způsob placení a výběru hotovosti na milionech míst – na webu, v obchodech a v bezkontaktních bankomatech, a to prostřednictvím mobilního telefonu. Služba je určená pro mobilní telefony na platformě Android s operačním systémem 5.0 Lollipop a vyšším, které podporují technologii NFC (Near Field Communication). K použití karty je potřeba nainstalovat aplikaci Google Pay a v ní si zaregistrovat svou platební kartu, případně i více karet. Banky CREDITAS připravuje pro klienty placení i přes další platformy. Během července plánují spustit podporu Garmin Pay a na podzim placení pomocí Apple Pay.

Zvýšení sazeb na spořicích účtech

Banka CREDITAS od 6. května 2019 také zvýšila sazby na spořicím účtu o 0,2 %. Klienti nově získali sazbu až 1,3 % ročně. Vklady na spořicím účtu CREDITAS jsou bez omezení výše vkladu, čím víc klient spoří, tím větší získá úrok. Při vkladech do 750 000 korun získají klienti na spořicím účtu nově 1,1 % ročně, částka nad tento limit je úročena sazbou 1,3 %. U termínovaných vkladů banka nabízí až 3,1 % p. a.

„Chceme být trvale mezi nejlepšími nabídkami na trhu a s tím souvisí průběžné zvyšování sazeb na spořicích produktech. Na rozdíl od jiných bank vysoké vklady na spořicím účtu vítáme a odměňujeme,“ říká Věra Pavlišová, ředitelka Úseku retailu Banky CREDITAS.

Spořicí účet CREDITAS

U spořicího účtu Banka CREDITAS na rozdíl od konkurence dává klientům s vyššími úložkami vyšší sazbu. Aktuálně jsou zde uložené prostředky úročeny sazbou 1,1 % pro zůstatek do 750 000 korun a 1,3 % pro částku nad tuto hranici. Creditas nabízí spořicí účet bez omezení výše vkladu a bez podmínek. Klient má peníze kdykoliv k dispozici. 

U termínovaných vkladů je úroková sazba až 3,1 % p.a. Vklad nabízí banka CREDITAS v korunách i v eurech, minimální výše korunového termínového vkladu je 5 000 Kč. U všech vkladů lze bez sankce vybrat předčasně až pětinu uložených prostředků.

TIP na článek: Equa bank zvýšila úrokové sazby na svém spořícím účtu

1 KOMENTÁŘ

KOMENTÁŘE

Napište komentář
Zde napište Vaše jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..